Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    Sziasztok, van egy 2010-es 21.5"-es iMac-em, ami 10 éve remekül szolgál, habár évek óta már csak másodlagos gépként használom.

    Most viszont egyszerre két hibába is belefutottam, és nem tudom őket hova tenni, hátha van valami jó ötletetek.

    A készülékből pár éve kivettem az ODD-t, és egy SSD-t raktam bele optibay-jel (az eredeti 1TB HDD megmaradt). Az SSD-re High Sierrát raktam, rendben működik, leszámítva hogy sleepből soha nem jön vissza: csak fehér képernyővel ébred a gép, se kurzor, se semmi. Csak a bekapcsoló gomb nyomva tartásával tudom kikapcsolni ilyenkor a gépet. Eddig nem találtam megoldást a dologra.

    A gépben levő HDD lehet, hogy megadta magát: a System Report / SATA menüben látszik ugyan

    ST31000528AS:

      Capacity:    1 TB (1 000 204 886 016 bytes)
      Model:    ST31000528AS                            
      Revision:    AP2E    
      Serial Number:    5VPDTB6J
      Native Command Queuing:    Yes
      Queue Depth:    32
      Removable Media:    No
      Detachable Drive:    No
      BSD Name:    disk2
      Rotational Rate:    7200
      Medium Type:    Rotational
      Partition Map Type:    GPT (GUID Partition Table)
      Volumes:
    EFI:
      Capacity:    209,7 MB (209 715 200 bytes)
      File System:    MS-DOS FAT32
      BSD Name:    disk2s1
      Content:    EFI
      Volume UUID:    85D67001-D93E-3687-A1C2-79D677F0C2E0
    Macintosh HD:
      Capacity:    999,35 GB (999 345 127 424 bytes)
      File System:    Journaled HFS+
      BSD Name:    disk2s2
      Content:    Apple_HFS
      Volume UUID:    14C303E5-3B58-3DF8-BC3E-3A95E0D3C1B6
    Recovery HD:
      Capacity:    650 MB (650 002 432 bytes)
      File System:    Journaled HFS+
      BSD Name:    disk2s3
      Content:    Apple_Boot
      Volume UUID:    3E2EC19E-ADA9-3AAE-8E3A-3FEBED8F5BCA

    de a System Report / Storage menüben már nem jelenik meg. Disk Utility nem látja, Syspref / Startup Disk-ben nem látszik, bootoláskor választható lemezként látszik, de nem bootol be róla a gép, végigmegy a töltőcsík és nem történik utána semmi. Mivel 2 lemez van a gépben, és alapértelmezetten az SSD-ről indul, verbose boot-ot, safe mode-ot nem tudok csinálni a HDD-ről való bootoláskor.
    Terminálból próbáltam felcsatolni diskutil-lal, Volume on disk2s2 timed out waiting to mount hibaüzenettel elhasal. Diskutil verifyDisk megáll a
    Checking prerequisites
    [ \       \       \       \       \       \        \       \        \  ] állapotnál, azaz itt marad az idők végezetéig.

    Jól sejtem, hogy ez a HDD az örök vadászmezőkre költözött?

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Új hozzászólás Aktív témák