Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sladka_pani

    aktív tag

    válasz sladka_pani #54 üzenetére

    Hát már órák óta próbálgatom, de nem oldódott meg. A gondommal úgy érzem át is mehetek lassan egy ilyen RAID topicba :D
    De azért leírom hátha valaki reagál rá holnapig. Beraktam a kártyát, ami egy 2 portos PCI-os ATA133 RAID kártya. Bár nekem raid funkció egyáltalán nem kell, csak ugye vigye normál sebességben a vinyót. Rákötöm a vinyót, onnan a POSTnál (Biosban sem ismeri kártyán keresztül), viszont mikor elindul látom a Summary Screen előtt még, hogy felismeri a RAID cardot, s rajta a HDD-t, F3 gombbal biosba való belépés, hurrá, müködik is a belépés, de tovább kéne menni, ott egyszercsak elkezdené tölteni az XP-t, és 2-3 mp múlva kékhalál és restart. Ezt játsza el végig. Gondoltam visszateszem alaplapi csatira és először Win XP-ből felismertetem (mert onnan betölti nincs kékhalál) a kártyát, aztán újra visszarakom, felismerte gond nélkül hozzákapott cd-ről driver megvolt, rárakom, úgy elindul a Windows szépen. Érdekes, mert akinek nincs eleve rendszer rajta, az nem is tud telepíteni, ugyanis Win telepítő ezen a kártyán keresztül nem látja a hdd-t, F6-ot meg nyomkálhatom ha nincs Floppy meghajtóm hogy betöltsek egy drivert, ami majd felismeri. :/
    De oké ott vagyunk a Windowsba, már kezdek örülgetni, viszont a HD Sentinel most egyáltalán fel sem ismeri a vinyót, semmi információt nem tud az égvilágon nyújtani róla, nem még hogy milyen módban megy :D A probléma viszont ugyanúgy nem szűnt meg, mivel az átvitel még talán jobban lecsökkent mint eddig, az egyszerű dolgok ugyanúgy nem indulnak a tetű lassúság miatt, inkább kifagynak. Már nem tudom mit kezdjek ezzel. Holnap adom vissza a kártyát :( Tényleg csak az a megoldás maradt hát, hogy veszek vissza valahonnan kis kapacitású régi hdd-t amivel eddig is minden rendben ment?

    ...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

Új hozzászólás Aktív témák