Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95462144

    törölt tag

    Vásárolják fel adják meg nekik a 10 évet a COD-ra aztán, ha kész az üzlet csináljanak egy COD utódot másik néven, mert megérdemlik és problem solved. A régi COD-okkal meg játszadozhatnak a Sony termékein. Egy ilyen aljas kabaré után ez a minimum.

  • Reggie0

    félisten

    válasz #95462144 #1 üzenetére

    Vagy fel se vasaroljak, hanem piaci versenyben fejlesszenek sajat jatekokat az MS-nel...

  • nonsen5e

    addikt

    "PlayStation chief Jim Ryan said “I don’t want a new Call of Duty deal. I just want to block your merger,” according to Activision executive Lulu Cheng Meservey. The comment was made on February 21st, the day behind closed doors meetings were held with the EU"
    [link]

    Tehát akkor nyíltan hazudtak a hatóságoknak, amikor az üzlet teljes támadását a CoD exkluzivitás potenciális következményeire építették fel. Mily meglepő. :U

    [ Szerkesztve ]

    D4 klán: HunPH - invért privát rám

  • Cathfaern

    nagyúr

    Blizzard kerüljön át Microsofthoz, a többivel felőlem azt csinálnak amit akarnak :)

  • arty

    veterán

    válasz nonsen5e #3 üzenetére

    a szövegkörnyezetből kirántott egymondatok alapján ezt te nyilván meg tudod ítélni :D

    az iparágra károsak a felvásárlások, MS a 69 milliárdból inkább csinálna saját játékokat.... jahogy az nem megy. de BIZTOSAN nem menedzselnék félre a megvett studiokat... ugye.... vagy lehet, h mégis? a héló is milyen "jól" megy....

    az TÉNY, hogy a sonynak nem ártana valami egyenrangúbb partner, mert ami most megy, az is rossz (nekünk, játékosoknak), de erre nem a "cod" a megoldás.

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • janeszgol

    félisten

    válasz arty #5 üzenetére

    A Sonynak egy csőd kene es akkor nem nyigna itt. Faraszto mar olvasni a vergodeset.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz janeszgol #6 üzenetére

    Akkor minek olvasod? Vagy le vagy kötve muszájszékbe és elvették az egered, hogy nem tudsz más cikkre kattintani olvasás céljából?
    Én se értem, hogy miért pont a CoD a mesebeli csodajáték amiek hiánya összetörné a Playstation játékosbázisát, de hát én nem is birtoklok 6 évnél újabb CoD-ot semmilyen platformon, és az se jutott eszembe soha, hogy shooter-t játsszak kontrollerrel...
    Azért van ott az Activision-Blizzard-nál egy Blizzard részleg is, aminek szerintem a fontosabb játékai vannak a CoD-nál: Diablo sorozat, WoW, Overwatch például, amikről szó se esik a deal kapcsán valamiért, pedig gyanítom többen játszanak velük, mint a CoD-dal.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Mr X

    veterán

    válasz Kansas #7 üzenetére

    A CoD jelenlegi "fő platformja" a PS , úgy értve, hogy PS-ről játszanak a legtöbben (a WZ játékosok 42%-a PS-es). Namost, mivel a legtöbb ember nem vesz két konzolt, így ha a PS-re nem jelenik meg új CoD rész, akkor sokan inkább Xbox-ot vesznek majd.

    Ráadásul a Sony-nak presztízsben is érvágás lenne, ha kiesne a kvázi egyetlen értelmezhető minőségű online shooter patformjai közül. Tetszik, ne mteszik, a Call of Duty jelenleg a világ egyik leghíresebb game franchise-a.

    [ Szerkesztve ]

  • Kansas

    addikt

    válasz Mr X #8 üzenetére

    Azért nekem van egy olyan gyanúm, hogy abból a 42%-ból kb. senki se a CoD miatt vett PS-t, hanem leginkább az exkluzívok miatt, és ha már volt PS-e, hát arra vette meg a CoD-ot is, ne felejtsük el, hogy a PS5 felhasználóbázisa nagyjából a duplája mint a XSX+XSS együtt véve, és mióta felfutott a gyártás, egyre húz el...
    Nekem is hiába van viszonylag korrekt gamer PC-m, mióta megvettem a PS5-öt, sok játékot inkább arra veszek meg PC helyett... a first person shooterek mondjuk pont az a kategória amelyik esetében ez fel sem merül. Mondjuk ez nem lenne máshogy, ha XSX-em lenne se...

    "kvázi egyetlen értelmezhető minőségű online shooter"
    Lol, ez elég lesújtó vélemény az online shooterek kapcsán... de saját tapasztalat és érdeklődés híján nem tudok rácáfolni. Amelyik CoD-dal játszok(CoD1-2, CoD MW1-2-3, CoD World at War, CoD WWII), azzal is csak single-ben.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • kal81

    csendes tag

    válasz arty #5 üzenetére

    Mintha a CoD lenne az egyetlen játék. Jim Ryan a PS góré meg azt nyilatkozta (elvileg), hogy a cél bármiáron megfúrni a bizniszt. Most jön majd az Uncharted, meg a The Last of Us duma, de az igazság az, hogy a PS 2 megjelenése előtt pont ilyen exkluzív szerződésekkel növelték az eladásaikat. FF9-10-12, MGS2-3-4. Szóval visszanyalt a fagyi. A Microsoft meg hülye lenne nem kiadni a PS-re hisz abból hatalmas eladások lesznek majd. A boltot úgyis megoldják és ezzel csak a játékosok járnak jól. Pont. 2033 meg nem ma lesz. Vicc ami megy itt.

  • Mr X

    veterán

    válasz Kansas #9 üzenetére

    Nagyon sokan vannak, akik egy vagy két játék miatt vesznek konzol. Például Fifa vagy CoD. Ha az egyikre nincs, veszik a másikat. A Sony sztori alapú exkluzívjait sem díjazza mindenki. Így a CoD el ukása érzékenyen érinthetné a Sony-t is.

    A másik részre pedig, sajna ez van. A Battlefield árnyéka önmagának, van Fortnite meg Apex Legends, de nem mindenki szereti a battle royale stílust. Kb. nincs más játék a piacon, ahol nem csillámpónis fegyverekkel kell lövöldözni és értelmezhető nagyságú felhasználói bázisa van. Pedig a CoD-nak sem ártana a konkurencia, sajna eléggé elk*rvultak.

  • arty

    veterán

    válasz janeszgol #6 üzenetére

    igen, játékosként az lenne a legjobb, ha nem lenne az MS-nek konkurrencia :D
    rendesen képben vagy :D

    #7 Kansas
    "szerintem a fontosabb játékai vannak a CoD-nál: Diablo sorozat, WoW, Overwatch például, amikről szó se esik a deal kapcsán valamiért"

    igen, "szerinted" :) de az eladások egy cég esetén fontosabbak, azt pedig a COD hoz "jelenleg" és "évente", sajna ez a realitás. diablo és overwatch nélkül valszeg meglenne a PS, ezért nem is említik meg....

    "Azért nekem van egy olyan gyanúm, hogy abból a 42%-ból kb. senki se a CoD miatt vett PS-t, hanem leginkább az exkluzívok miatt, és ha már volt PS-e, hát arra vette meg a CoD-ot is, ne felejtsük el, hogy a PS5 felhasználóbázisa nagyjából a duplája mint a XSX+XSS együtt véve, és mióta felfutott a gyártás, egyre húz el..."

    régen én is ezt hittem, de az eladási adatok inkább a fifát és a codot támasztják alá... (nem véletlen jönnek a ps exkluk immár pécére is - kell a plusz eladás, nem fogynak "elég jól" :( értsd: nincs 1:1 attach ratio, ez nem nintendo konzol, zeldával ;) )

    #8 Mr X
    :R
    és ez ennyire egyszerű.

    #10 kal81
    tévedés, nem "ilyenekkel", hiszen nem vették meg a squaret, konamit - így lett végül később FF és MGS a másik platformokra is :)
    az MS-nek nagyon kellenének szerintem a konzoleladások is, elvégre ha 5x annyi PS van a nappalikban, akkor 5x annyian költenek a sonystoreban....
    "ezzel csak a játékosok járnak jól'" - rövid távon, talán. de már középtávon is kérdéses, hogy az MS menedzsment hazavágja-e végül a COD/stb szériát, hosszútávon meg kérdés h a sony "beledöglik-e" a COD/stb esetleges hiányába.

    ami nekem fura az egészben, hogy MS-nek van 69 milliárdja, de azt ezekszerint semmiképpen nem akarja házon belüli fejlesztésekbe ölni... (oké, tudom: matek/biztos vs rizikós siker, stb)

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • Narxis

    nagyúr

    válasz kal81 #10 üzenetére

    Sajnos a monopólium felé haladunk minden téren. Lenne egy kis esze a döntéshozóknak akkor nem engedné ezt az üzletet.

    Thanos was right.

  • Kansas

    addikt

    válasz arty #12 üzenetére

    "régen én is ezt hittem, de az eladási adatok inkább a fifát és a codot támasztják alá"
    Hogy támasztják alá? Pont két multiplatform játék, ami az XSX erősebb hardverén elvileg jobban megy(még ha vannak is furcsaságok e téren)... Nem kétlem, hogy rengeteget eladnak belőlük, de ha valaki ezekkel akar játszani, az Xbox jobb választás...
    Nyilván a katalógus lock-in is számít most hogy van egy gnerációt visszafelé rendes kompatibilitás, tehát aki PS4-en felhalmozott magának egy csomó játékot, az nem feltétlen hajlandó elengedni őket.
    Egyelőre nem győztél meg, továbbra sem hiszem, hogy pont ezek a címek PS system sellerek lennének. Bezzeg a Horizon sorozat, vagy a Spiderman, God of War, Uncharted... tudom hogy ezek többsége kijött már PC-re is - de a Ragnarök vagy a Forbidden West nem, és nem is mostanság fog - de ezekért érdemes PS-t venni, a multiplatform játékoknak a PS a leggyengébb platformja(ha a Series S-t nem számítjuk).

    Azt el tudom képzelni, hogy ha a CoD csak PS-re nem lesz elérhető, az érv lesz a PS vásárlás ellen, de hogy most nem az dönt mellette, az is tuti, hiába generál masszív eladásokat. Plusz ha tényleg csak ez lenne a Sony baja, akkor valószínűleg elfogadta volna az MS ajánlatát.

    A CoD MW2 a maga 25-30 milliós PS-es eladási darabszámát nem csak a 30-35 millió PS5-ön teljesítette, hanem kiadták PS4-re is, aminek kb. 120-130 millió eladott példánya van... tehát kb 160 millió PS tulajból kb. 130 millió nem vette meg a legújabb CoD-ot...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Mr X

    veterán

    válasz Kansas #14 üzenetére

    Azt például nem vetted figyelembe, hogy a Sony-nak jelenleg szerződése van az Activision-nel. Jelenleg PS-en több mindent kapsz, ha CoD-ozol.

    [ Szerkesztve ]

  • Kansas

    addikt

    válasz Mr X #15 üzenetére

    Azt valóban nem. :R
    Ebből is látszik, hogy nem vagyok CoD-multi játékos...
    Így egy fokkal érthetőbb a dolog.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • arty

    veterán

    válasz Kansas #14 üzenetére

    ps5ről nincsenek (még?) számok, de:
    [link]
    tehát mindössze 11 játékot vettek a ps4tulajok a gen végére (1.2mrd db)

    ha nézel ehez COD(/fifa/gta) eladásokat és tudva, hogy a ps platform sokszor elviszi az eladások 70-80%-át.... emellé egy ps exkluból elmegy 10m.... kijön, hogy az átlag SZINTE(!) sose vesz exkluzivat, de a codfifát igen :( kb évente a codfifa adott és emellé vesznek még ezt+azt :D
    (zárójelben xboxon sokan már csak gamepassoznak, ami az eladásoknak nagyon rosszat tesz, nyilván ettől sem függetlenek a számok)

    pár frém és pár pixel nem számít semmit, ha minden haverod ps-en játszik, akörül forog a hype, előző géped ps4 volt, stb stb stb. én egyébként veled vagyok, az exkluk miatt (is) jó egy konzol (a másikak ellenében), de a világ ezt nem osztja :)

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • janeszgol

    félisten

    válasz Kansas #7 üzenetére

    Bántsák a pléjsztésünöd? :DD

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • janeszgol

    félisten

    válasz Kansas #14 üzenetére

    Logikus. Ha az exkluzívok eltartanák a konzolt, akkor a Sony nem sírna a CoD miatt már hónapok óta. Tök egyszerű.
    Ahelyett, hogy szerződést kötne az MS-sel, itt nyavalyog. Pedig most a Sony-nál a labda, mivel az MS-nek nagyon kellene ez az üzlet.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz janeszgol #18 üzenetére

    Nem igazán. Veled ellentétben tőlük érdemi érveket és időnként új infót kapok. :R

    Te csak nyígsz, hogy miért tart ki még mindig a téma, de csak ideesz a fene újra és újra, trollolo... ha a Sony "vergődését" fárasztó olvasni, akkor a te vergődésedet hatványozottan az. A Sony-nak legalább érdeke fűződik a dologhoz...

    Az meg hogy nem írja alá az MS által felkínált megállapodást... esetleg nem lehet hogy az neki nem feltétlenül előnyös? Nem tudjuk, mi van benne, a MS bizonyos részeket(nyilván a saját üzleti érdekében) kihúzatott belőle...

    Ennek az egésznek nem azon kéne múlnia, hogy a Sony mit ír alá vagy mit sem, ők megfogalmazták az aggályaikat a felvásárlás versenytorzító hatása kapcsán, innentől kezdve a versenyhatóságok dolga dönteni hogy azokat megalapozottnak tartják-e vagy sem, engedik-e a felvásárlást vagy sem, mennyire hisznek azokban az ígéretekben amiket a Microsoft tesz, hogy nem fog visszaélni a vélt/valós fölényével ami a felvásárlás kapcsán jön(ne) létre, illetve mennyire tartják azokat elegendőnek.

    De nyilván itt a MS az áldozat, mindenki tudhatja, hogy a mostani pozíciójukat is úgy foglalták el hogy soha nem éltek vissza a piaci erőfölényükkel senkivel szemben... ;]

    És nyilván csak azért képviselhetem az álláspontom, mert történetesen PS vásárló vagyok... ezt hívják úgy, hogy személyeskedés...
    De tegyük fel, hogy az álláspontom összefüggésben áll az érdekeimmel... akkor azt hogy magyarázod, hogy ezen álláspontom mellett Microsoft tanúsítvánnyal rendelkező rendszermérnök vagyok, és az elmúlt 18 év túlnyomó részében Microsoft termékek supportjából éltem és élek ma is... de persze, a legtöbbet a latban az a pár százezer forint nyomja amit PS-re és a rajta futó játékokra(amik közt a CoD egyik kiadása sem szerepel) kiadtam... brilliáns logika...:W

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • X@b3e

    addikt

    Majd aki cod-ozni akar, vesz PC-t, xbox-ot. Mit kell még mindig ezen vergődni? Agyrém

    ... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

  • Kansas

    addikt

    válasz X@b3e #21 üzenetére

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • arty

    veterán

    válasz X@b3e #21 üzenetére

    néha jó szembesülni az átlag ok-okozat felfogó képességeivel, eléggé visszarántja az embert a földre :D sajnálom magamat és mindenkit aki az oktatásod finanszírozta... inkább égettük volna el azt a pénzt :(

    NADE!
    #19 janeszgol
    és mit javasolnál a sonynak 2033-tól? ;)
    játékosként mennyire jó dolog, ha 4 platformot kell eltartanod a szétvásárolt exkluk miatt?

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • X@b3e

    addikt

    válasz arty #23 üzenetére

    Égesd el a felfogó képességed. Majd 10 év múlva, ha lejár a köztük lévő jelenleg érvényes megállapodás, és az MS lesz olyan hülye (nem lesz, mert nem a pénze ellensége), hogy nem ad ki száni péess verziót. Esetleg olyat, ami 2 hónappal korábban csak oda jelenik meg. Gyengébbek (te) kedvéért.. Rántsd vissza magad a földre. Örülök, ha most szembesültél, hogy speciel a te felfogó képességed nem üti meg az átlagot sem. Ne köszönd meg, szívesen! ;) Magadat sajnálhatod is. Okkal.
    Azt csinálnak a pénzükből vett kiadóval, amit akarnak. Fájdalmas és nagyon unalmas még mindig a sony és a sonys vérpistik ez irányú sírása.

    ... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

  • arty

    veterán

    válasz X@b3e #24 üzenetére

    10 évvel ezelőtt az xbox ~ütötte a sonyt, de örülök hogy a te szellemi képességeid olyan fejlettek, hogy olyan biztosan látsz előre, ahogyan hátra (se).... :D asszem ez kb súlyozza is a meglátásod (=súlytalan, légből kapott, alá nem támasztott)

    pl ha a mostani helyzet fordulna, MS kb másnap vennél el a codot a sonytól (lásd még: capcom és az SF5).... nyilván ezt belátni, sok neked. meg nem minden a cod eladás, lőhet az ms nagyobbra, pl a platformjáért beáldoz némi lövölde-eladást...... jó oké, ez már tényleg komoly, ne is erőltessük, nehogy a mának élő kommentelők (xbotok?) megzavarodjanak (felteszem nagyon ki vagytok éhezve egy kis sikerre és ez lenne a cod bezsákolása?) :D

    szerencsénkre, hogy ki és mit tehet kiadókkal, nem a magadfajta dönti el :D így is van épp elég gond az iparágban.....

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • X@b3e

    addikt

    válasz arty #25 üzenetére

    Ez színtiszta üzlet. Minden eladott licensz bevétel, és elég sokan játszanának psről továbbra is. Ehhez nem kel túl nagy szellemi képesség, még a tiéd is elég lehetne akár.
    Ajánlották, hogy a meglévő megállapodás maradna, 10 évig garantálják.
    Nem én, hanem a tulajdonosa dönti el, hogy mit tesz a birtokában lévő kiadóval. Pont ezért is vagy vicces a sonyval együtt.
    Engem ez a hiszti egyáltalán nem zavar a végkimenete miatt, cod-ot eszembe nem jutna konzolon játszani. Egyedül a 3-al játszottam xboxon, mert az nem volt semmi máson.
    Arra venni kell egy pc-t. Még jó, hogy finansziroztad az oktatásom és így megtehetem. (Egyúttal neked is jó, különben miből vonnák a segélyed)

    ... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

  • nonsen5e

    addikt

    Tetszik, hogy ezekben a témákban mindenki 100% objektíven csak az ipar egészségét tartja a szem előtt. :B

    A fő támadási pont pedig továbbra is az, hogy az nem járja, hogy az MS kiadókat vesz meg, és össze sem hasonlítható azzal, hogy a Sony csak (ideiglenes) exkluzivitás jogokat vesz "támogatásért/segítségért" cserébe.

    Arra még senki nem válaszolt érdemben, hogy akkor ez alapján az teljesen elfogadható lenne minden tekintetben, ha az MS támogatja az ActiBlizzt a CoD fejlesztésében, mittudomén 69 milliárddal, vagy éppen csak adnak két tanácsot, hogy az első pálya első épülete sarkán milyen méretű legyen a repedés, cserébe meg Xbox exkluzivitást kérnek? Esetleg a pénzért cserébe szimplán csak timed exclusive lesz ezentúl minden CoD és PS-re egy év késéssel jönnek majd ki?

    Ezek mind olyanok amiket a Sony napi szinten űz, és teljesen természetes, sőt itt mindenki által szeretett és támogatott taktika, ugyanakkor ha az MS megcsinálná az CoD-dal, azzal effektíve ugyanazt érnék el mint a teljes ActiBlizz megvásárlásával ami viszont az ördögtől való. A Sony értelem szerűen nem tudna belemenni az exkluzivitás-vásárló pénz háborúban akkor sem.

    [ Szerkesztve ]

    D4 klán: HunPH - invért privát rám

  • Gave

    addikt

    válasz Reggie0 #2 üzenetére

    Ez^.

    MS-nél vegyenek fel egészséges kreatívokat ne agyoniskolázott protocol szolgákat ;). Az ami a kreatív piacon megy tiszta 100%-os recruiting fail.

    Ezt a felvásárlósdit már régen le kellett volna szabályozni ( én utálom 99.99%-ban a szabályzást, de amit a pénzzel művelni lehet a mai világban az abs. undorító)

  • arty

    veterán

    válasz X@b3e #26 üzenetére

    Ahogy mondtam: súlytalan a mondanivalód, mert okfejtés és tények nem befolyásolják.
    A streetfighter5-öt miért nem érte meg kihozni a capcomnak az ms platformjára? Ott nem fizettek volna érte? Miért nincs (még) GT7 pécén, a steames pénz nem pénz?

    Nincs az MS birtokában a kiadó még, így nem értem a nemlétező birtokos szerkezetet minek ismételgeted. Tényleg, minek?
    Mert arról viszont nem a vásárolni kívánó dönt, hogy végül vásárolhat-e - ilyen esetekben. Okkal... amit te nyilván nem értesz és ezért is nevezed hisztinek... neked valóban hiszti, mert a felszínt sem érted, fogalmad sincs következményekről, meg úgy általánosságban se sokmindenről :(

    Én minden codot végigjátszok, bár most épp le vagyok kicsit maradva... minden részt oda veszek meg, ahol a legszebb-legjobb-legolcsóbb. Sok rész xboxon van meg, sok rész playstationon (1-1 pedig pécén), tehát ABSZOLÚT érdekel/érint a téma. Örülnék neki, ha a választás szabadsága nem csak 10 évig állna fenn...

    ( Ha adózol is, szerintem sose leszel te pluszos, sajnos :D )

    ---

    #27 nonsen5e
    ez a hsz-ed egy relativizáló nonszensz :D

    Kérlek írj már pár konkrét példát a csúnyagonosz sony gyakorlatról, amit ráadásul mindannyian áldunk is, ráadásul! ;)

    Ha az MS "69 milliárdot" el tud/akar költeni arra, hogy a COD ideig óráig ne jöjjön ki a ps-re, ám legyen. Ettől az Acti még a SAJÁT hatáskörében dönthet a következő codról, miszerint ez nekik nem éri (már) meg és nem köt üzletet többé az MS-el. Ilyeneket a piac kikényszeríthet. Játékosként ez nagyon nem oké (ha a rossz oldalon állsz éppen, de a jó oldalon mit is nyersz végülis az ilyen húzásokkal? mit nyertem vele, amikor a tombraidert én tudtam játszani, a ps-es ismerősöm pedig még egy ideig nem?), ha végleg így is marad (MS tulajdonába kerül Activ és utána az MS dönt) az meg "elfogadhatatlanul szar".

    Szóval még1x: írnál kérlek példákat, ahogy a sony tendenciózusan műveli, amit állítasz?

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • nonsen5e

    addikt

    válasz arty #29 üzenetére

    Google -> "Sony exclusives" -> vond le belőle a first party játékot, és kapsz egy nem-üres halmazt.

    Én különösen a Square Enix játékokat (Final Fantasyk) sérelmezem mostanában, de feltételezem azt az SE teljesen magától döntötte el, hogy csak PS-re adják ki, hiába könyörgött nekik a Sony, hogy ne tegyék - és véletlenül sem a Sony adott nekik egy zsák pénzt ugyanúgy ahogy az Epic is szokta azt utalni a fejlesztőknek a store exkluzivitásukért.

    Exkluzív DLC-k?
    CoD?
    Hogwarts Legacy?

    Az Acti a saját hatáskörében dönthet a következő CoDról... kivéve ha aláírtak egy szerződést, hogy 20 évig XBox exkluzív lesz a CoD, az alatt a Sony 3x csődbe megy, utána meg dönthet az Acti bárhogy, az a döntés az lesz, hogy jön a CoD XBox-ra, mert nem lesz más. :DDD Én ettől a szituációtól nem félek, de itt ezt vizionálja mindenki, hogy a Sony csődbe megy két nap alatt CoD nélkül, azt meg ideiglenes exkluzivitással is el lehet érni, nem csak a teljes megvásárlással.

    [ Szerkesztve ]

    D4 klán: HunPH - invért privát rám

  • Reggie0

    félisten

    válasz X@b3e #26 üzenetére

    Ha szintiszta uzlet ez, akkor kijelenthetjuk, hogy a te logikad menten platform exkluziv jatekok nem is letezhetnek, mert kieses minden el nem adott peldany mas platformon. Aztan szepen megnezzuk a valosagot es hoppa, van egy rakat exluziv jatek... :U

  • X@b3e

    addikt

    válasz arty #29 üzenetére

    Amúgy pont erről van szó. 20. cikk, még meg sem történt semmi végleges bejelentés/felvásárlás, a sonyd meg már fél éve sír emiatt. Szánalmas :))

    Reggie0 Nyilván van az a (biztos) pénz, a bizonytalanabb bevétel helyett, ami miatt érdemes leszerződni. Vannak saját studiók, befolyásolhat pillanatnyi anyagi helyzet, előre lekötött szerződés x termékre és számtalan ok lehetséges. A legtöbb esetben konkrétan valakinek fejlesztik ezeket, általában nem egy sokadik részénél járó brand x-ik részétől lesz valami exkluziv. Most ebbe nyilván nem tartoznak azok az esetek, amikor előre meghatározott ideig nem jelenik meg valami más platformra

    ... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

  • Reggie0

    félisten

    válasz X@b3e #32 üzenetére

    Ehhez kepest a Microsoft pont decemberben jelentette be, hogy az elder scrolls VI innentol xbox exkluziv lesz.

    Szerintem nagyon alulbecsulod ezeknek a cegeknek a galadsagat. Mindegyik monopoliumot akar epiteni, az altalad emlegetett kihagyott bevetel csak apropenz az exkluzivitassal jovoben megszerezheto vagyonokhoz kepest. Amig fuggetlen egy jatek a platformoktol, addig a fejlesztok a jatek sikereben lesznek erdekeltek. Amint valamelyik platform ala bekerulnek mar rogton egy "magasabb jot" is szolgalniuk kell, azaz a platform erdekei kerulnek eloterbe.

    [ Szerkesztve ]

  • cami][us

    senior tag

    válasz Reggie0 #33 üzenetére

    Nem is tudtam hogy az ms megvette a bethesdát. Persze összenő, ami összetartozik. ;]

  • arty

    veterán

    válasz nonsen5e #30 üzenetére

    én tőled kértem példákat :)

    ... és jöttél a final fantasyvel, amit "legutóbb" az xboxon erősebb országok közé sorolt UK-ban is 80-20 arányban playstationre adtak el :D hátigen, ez tényleg "ugyanaz", érdemes volt vele példálóznod, pont 1:1 COD esete :D (ehez vedd hozzá, hogy a square japán és valszeg eddig is MS fizette h egyáltalán megjelenjenek boxra...)

    cod kozmetikai szarságait is jó h felhoztad, az is pont ugyanez a kategória, érdemes párhuzamba állítani egy komplett activision katalógussal :)

    hogwarts legacy tudtommal kijött xboxra, de ha nem jött volna ki.... basszus, egy "új" széria, egy kérdéses dev-től, ... egy nagy semmi, hogy jól sült el az kb "véletlen". megint egy ilyet a 20 éve bejáratott leg-leg-leg szériához mérni?!

    senki nem vizionálja a sony csődjét, ez max a te lázálmod izé, szalmabábod :) de 10 év múlva AKÁR brutális versenyhátrányba is kerülhet, pl egy újabb ps3 fiaskó MELLETT, eléggé összeadódna........ MS költse a 69 milliárdot kisebb, ígéretes studiokra, építsen saját IP-ket, stb stb stb. Ezzel járna jól minden játékos, a COD exkluság senkinek nem hozna "semmit" (max ahogy mondtam: a frusztált xboxosoknak, akiknek egy cod exklizivitás jelentené a világot, "VISSZAVÁGTUNK!" :D ).

    #32 X@b3e
    ajaj... van baj látom, nem vagy egy CEO típus :D :D

    mesélj, mi az elképzelés? sony most NEM SÍR, hanem majd 10 év mulva sírjon, amikor nincs cod playstation7en? akkor mit tudna ellene tenni?
    nem irigylem a világlátásod...........

    #33 Reggie0
    :R :R

    én nem is értem, hogy nem látják át emberek a helyzetet? tegnap ébredtek erre a világra?? :)

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák