Visszalép az Oracle

Hirdetés

Az Oracle tegnap visszavonta a köztesszoftvereket fejlesztő BEA Systems felvásárlására három héttel ezelőtt tett ajánlatát, miután a megkörnyékezett cég nem változtatott elutasító álláspontján a megszabott vasárnapi határidőig. A bonyodalmak azonban várhatóan csak most kezdődnek, mert a legnagyobb BEA-pakettel – 13,2 százalékos részesedéssel – rendelkező milliárdos befektető, Carl Icahn sietett jelezni: ha a cégvezetés általában az eladás ellen lép fel, a részvényesek más úton fogják érvényesíteni az érdekeiket.

„Az elmúlt 20 napban a BEA igazgatótanácsa rendre visszautasította az ajánlatunkat, és nem volt hajlandó tárgyalni velünk annak ellenére, hogy feltételek nélkül hajlandóak lettünk volna asztalhoz ülni. Kértük a BEA tanácsát: tegye lehetővé, hogy a részvényesek szavazzanak a részvényenként 17 dolláros ajánlatunkról. Nem tették. Ha a BEA részvényesei elégedetlenek a cég igazgatótanácsával, az ő feladatuk megtenni a megfelelő lépéseket, nem az Oracle-é” – fogalmazott az elutasított kérő, miközben jelezte: a tulajdonosok ne számítsanak arra, hogy ezt az ajánlatot megismétlik. Ennek ellenére a szakértők azt valószínűsítik, hogy Larry Ellison újabb javaslattal rukkol elő, amint a BEA-papírok árfolyama visszatér a korábbi 13-14 dolláros sávba. Az Oracle október elején 17 dollárt ajánlott a BEA-részvények darabjáért, és ezzel 6,7 milliárd dollárra értékelte a céget.

Icahn – aki korábban szintén kevesellte az Oracle által megajánlott összeget – most élesen támadta a BEA igazgatótanácsát, amely szerinte rossz stratégiát követ. A befolyásos befektető továbbra is azt gondolja, hogy a céget el kell adni, mégpedig a legjobb ajánlattal előálló vevőnek, és biztosítani kell a lehetőséget a tulajdonosoknak arra, hogy ők döntsenek. Ha nem így lesz, nemkívánatos következményekre: perre és elhúzódó szavazatvadászatra lehet számítani – írta.

Hirdetés

Fotóznál vagy videóznál? Mutatjuk, melyik okostelefon mire való igazán!

PR Vásárlás előtt érdemes megnézni, mit kínálnak az aktuális telefonok, ha igazán ütős képeket vagy profi mozgóképeket szeretnénk készíteni.

Azóta történt

Előzmények