Áttörést hozhat a Sony valódi LED kijelzője

Mi is beszámoltunk róla, hogy a Sony 2012-ben bemutatta különleges, Crystal LED fantázianevű technológiára épülő 55 hüvelykes kijelzőjét, amelyben az egyes képpontokat vörös, zöld és kék LED alpixelek alkották. A dolog azonban megrekedt prototípus szinten, azonban most úgy tűnik, hogy a cég ad még egy esélyt az eljárásnak.

Sony ZRD-1
Sony ZRD-1 [+]

Június 8-án, Las Vegasban mutatják be a nagyközönség előtt a hasonló elven működő ZRD-1 típusjelzésű megjelenítő eszközt. Ennek felbontása ugyan csak 320x360 képpont, viszont több darabból viszonylag szabadon összeállítható egy nagy kijelző, amely ezután egyetlen képernyőként funkcionál majd. A vezérléshez szükséges elektronika egy külön dobozba (ZRCT-100) került, amely akár 72 darab ZRD-1 munkáját képes összehangolni, amivel akár 220 hüvelykes, 4K felbontású kijelző is létrehozható.


[+]

Maga a ZRD-1 egyébként meglehetősen imponáló értékeket produkál. A legnagyobb fénysűrűsége 1000 cd/m², a betekintési szög 180 fok, a maximális kontrasztarány 1 000 000:1, az sRGB színtér 140 százalékának lefedésére képes, és 120 hertzes képfrissítési rátával működik. Jelenleg úgy néz ki, hogy az első példányokat 2017 év elejétől lehet majd megvásárolni, egyelőre még ismeretlen áron.

Hirdetés

Okosórák hardveres szemmel: szenzorok, üzemidő és teljesítmény

PR A látványos dizájn mögött a szenzor, a kijelző típusa és az energiafogyasztás dönt arról, hogy mennyire hasznos a csuklódon az eszköz.

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Azóta történt

Előzmények