Hirdetés

Pofon az OnlyFans-fanatikusoknak: valójában AI-chatbotokkal beszélgetnek

Az előfizetők, feliratkozók azt hiszik, hogy a „hírességekkel” beszélnek, közben pedig már nem is fizetett chatelőkkel, hanem AI-alapú chatbotokkal társalognak.

Ha valaki messzebbről nézi, hogyan változott meg az internet az utóbbi években, és hogyan változik meg most, az AI és a chatbotok korában; akkor jogos, ha arra a következtetésre jut, hogy innentől kezdve a legtöbb digitális tartalmat, beszélgetőtársat és szolgáltatást, annak hitelességét és valódiságát, megbízhatóságát kezelje igen erős fenntartással.

Erre remek példa az OnlyFans esete. A weboldal a gyakorlatban főleg pornóval foglalkozó emberekkel van tele, ők kínálnak előfizetést a feliratkozóknak a tartalmaikért, míg a platform alapvetően valódi kapcsolatokat ígér a tartalomgyártókkal.

Hirdetés

Az OnlyFans-hírességek zöme azonban fizetett chatelőket foglalkoztatott eddig, hogy megszemélyesítsék őket az üzenetekben, beszélgetésekben, amiken keresztül persze újabb pénzeket húztak le az előfizetőkről. A jelentések szerint ezek a beszélgetések egyre inkább nem is ember és fizetett chatelő között történnek, valójában már csak botokkal beszélgetnek az illetők.

Az ügynökségek majd segítenek

Több OnlyFans-hírességet kiszolgáló ügynökség jelezte, hogy AI-t használnak az előfizetőkkel való beszélgetéshez, emberi chatelőt már nem fizetnek. A szoftvereket nyíltan hirdetik, de titkolják a platform előfizetői elől, így ők azt hiszik, az igazi emberekkel beszélgetnek.

A legtöbb ügynökség azt ígéri, nem üzenetek küld, hanem kapcsolatokat alakít ki. A FlirtFlow több éves kapcsolatépítési előzményre építette a chatbotját, így egyedi és jelentőségteljes viszonyokat ígérnek. Állítólag flörtölésben már jobbak, mint az igazi emberek, és minden információt megszereznek: hol lakik, mi a gondja, miért utálja a főnökét, mi a kutyája neve – ellenkező esetben nem tudnak kapcsolódni az illetőhöz, és pénzt kiszedni belőle. A tiltást többen úgy kerülik ki, hogy bár AI generálja a beszélgetést, emberrel küldetik el manuálisan az üzeneteket. Másoknál emberi beavatkozás nélkül működik az AI.

Bár az OnlyFans szabályzata tiltja a tartalomgyártóknak, hogy AI-chatbotokat használjanak, és jogilag is őket tartja felelősnek, a trend mégis elszabadult, annak ellenére is, hogy a platformot az tette gazdaggá, hogy közvetlen kapcsolatot ígért a tartalomgyártók és az előfizetők között.

A chatbotokat használó cégeknek egyébként semmi köze a platformhoz, ők a tartalomgyártókkal és az ügynökségekkel dolgoznak – emiatt viszont joggal merül fel a gyanú, hogy az összes közösségi oldalon, az Instagramon és a TikTokon is ez lehet a trend jövőben, és nem feltétlenül kell ehhez a Meta újítása sem, amivel AI-karakterekkel cserélhetik ki magukat az influenszerek.

Hirdetés

Új korszak a hálózati adattárolásban – Bemutatkozik a Synology DS925+

PR Ez a sorozat új mércét állít fel a hálózati adattárolásban: nagyobb teljesítmény, szorosabb ökoszisztéma-integráció és vállalati szintű megbízhatóság – mindezt kompakt méretben.

Azóta történt

Előzmények