Hirdetés

Nagyot bukhat az a cég, amelyik mesterséges intelligenciát használ

A brit adatvédelmi hatóság az AI használatával kapcsolatban figyelmeztette a cégeket, de ilyen téren a brit jegybank is aggódik.

A brit adatvédelmi hatóság arra figyelmeztette a cégeket, hogy amennyiben AI használata mellett döntenek, vegyék figyelembe az emberek magánszférához való jogait, különben nem csak az emberek bizalmát veszítik el a technológiában, de bírságot is kapnak a nyakukba. Felhívták a figyelmet, hogy minden körülmények között védeniük kell az ügyfelek személyes információit az AI alkalmazásakor.

Hirdetés

Aki nem működik együtt, az nem lesz nyereséges – közölték, majd büntetéseket helyeztek kilátásba azok számára, akik nem tartják be a szabályokat. Hangsúlyozták, hogy ha az emberek elveszítik a bizalmat az AI-megoldásokkal szemben, akkor nem valószínű, hogy használják, utána pedig kevés haszna és innovációja lesz a társadalom számára.

A britek persze nem csak az első AI-csúcstalálkozón foglaltak a témával, azóta is top téma náluk is az AI és annak szabályozása (az AI-törvényeken az EU is dolgozik).

A brit jegybank a pénzügyi cégek AI-használatát is elkezdi megvizsgálni, mivel a gépi tanulás és az AI a csalásoknál és pénzmosásnál állításuk szerint már rég bevett technológiák, de más területeken inkább kísérleti szakaszban tartanak ezekkel a cégek.

A jegybank az FCA-val karöltve a bankok és pénzügyi cégek túlzott tech-függőségét is szabályoznák, mivel a bankok, biztosítók, befektetési cégek külsős tech cégek felhőire és szolgáltatásaira építenek, elég viszont egy hiba ezeknél, és máris számos cég szolgáltatása leállhat.

Hirdetés

Azóta történt

Előzmények

  • Microsoft: felejtsük el a szuperintelligens AI-t

    A Microsoft elnöke szerint a következő 12 hónapban biztosan nem készül el, de valószínűleg a következő évtizedekben sem.

  • Az AI már most fenyegeti a fizetéseket

    Az Európai Központi Bank szerint nem az álláshelyeket fenyegeti az AI, hanem csökkenti a fizetéseket.

  • Robbant az AI-csúcs: elárulta Elon Musk, mi lesz a mesterséges intelligenciával

    Musk szerint független bírót állítanak az AI fölé az AI-csúcstalálkozón (AI Safety Summit), amelyen Kína ígéretet tett, hogy együtt dolgozik az EU-val és az USA-val. Az USA azonnali lépésekre szólított fel, AI-biztonsági intézetet indít, míg a britek szuperszámítógépekkel felügyelnék az AI-t. Megvan a két következő AI-csúcs házigazdája, és közbeszól az ENSZ is. Megszületett a Bletchley-deklaráció.

  • Nagyon felkapott dolog az AI, de a lényegre nem költenek

    Vezető AI-kutatók szerint egyszerűen nem fordítanak eleget a biztonság és etikus használat kérdésére. Egyre jobban titkolóznak az AI-cégek továbbá, sok a per, de a befektetés is. Az NVIDIA pedig többé nem szállíthat Kínának fejlett AI-chipeket. Kemény szabályozásokra készülnek a britek, jön a Fehér Ház elnöki rendelete, halad az EU is, miközben az AI élénkíti a reklámpiacot.