Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pigsty

    aktív tag

    Djculture már korábban is segített vásárolni, mit rakjak a gépbe. Főleg tőle olvastam nem hízelgő hszeket a WD greenről. Sajnos csak utólag és csak most olvastam ezeket, miután a HDsentinel jelzett. :( és körbenéztem a neten.
    „A lemez önteszt során talált 37 hibás szektort.
    A lemez felületén található 40 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).”

    Úgyhogy tegnap óta 100%-ról 48%-ra rakta az értékelést a HDS.

    Én kb tavaly ilyenkor április környékén vettem egy másfél terás zöldséget.(WDC WD15EARS-00MVWB0)
    Tehát tényleg hozta a kb 1 éves időt, ezalatt rendszer vinyóként naponta ment.
    A kérdés, mi is legyen. (friss biztonsági mentés jelenleg is zajlik)
    Vennék egy új HDD-t, rendszerlemeznek. Amin azért lenne hely legalább a zenéknek, kb 200 GB, fotóknak max 10 GB, . A film, e-könyv, telepítők lehetnek más lemezen, akár a jelenlegi Greenen. SATA természetesen.

    Nekem nem kell hatalmas tároló kapacitás, a Greennél a 5400 rpm se zavart, a sebesség kevésbé érdekelt (nincs játék,HDrip tunerről stb.) , fontosabb a viszonylagos halkság, energiatakarékosság, és persze a gyakori használattal a stabil, hosszú élettartam. Kár, hogy hamar feladta(?) a WD. Annak idején kedvezőnek gondoltam, bár az ára az árvíz miatt nem volt épp kedvező... SSD-n nem gondolkoztam, annyira nem fontos a penge gyorsaság, és az ára magas, ráadásul a kommersz SSD-kenek is kérdéses a megbízhatósága hosszútávon.
    Mi legyen az út? WD blue? Ha van, egy 500 GB körüli mérettel?

    [ Szerkesztve ]

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

Új hozzászólás Aktív témák