Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Friczy

    senior tag

    Sziasztok!

    Gép vásárlásán töröm a fejem (persze lehet, hogy nem lesz belőle semmi).
    Jelenleg egy Canon Ixus 980IS gépem van, kicsit eljárt felette az idő bár még semmi baja, csak gondolkodom, hogy nagyobb tudású készüléket kéne beszerezni.

    Fontos, hogy lehetőleg kicsi és könnyű legyen (ha elmegyek bringázni vagy síelni, elférjen a zsebemben), így a MILC kategória helyből kiesik, de még a compactokból is nagyon sok nem jön számításba (sok itt ajánlott gép sem)

    Szeretnék a jelenleginél (3,7x) nagyobb zoomot, nagyobb látószöggel az elején (jelenleg 36mm). Az ultrazoomokat is nézegettem, de arról már letettem, többek közt az itt olvasottak hatására. A jó minőségű video és a képstabilizátor szintén erős paraméterek.

    Az eddigi tesztek, olvasottak alapján a jelölt a Panasonic DMC-LF1, ez még az a méret és súly, ami belefér, ugyanakkor a méretéhez képest viszonylag nagy érzékelője van. Nézegettem a Sony RX-100-at is, de az drágább is, nehezebb is, és a zoomátfogása is kisebb, bár a tesztek alapján a képminősége jobb, de a többi paraméter miatt ezt inkább elvetettem.

    Ha nem muszáj, nem mennék (nagyon) 100e fölé.

    Ezeket figyelembevéve mi a véleményetek a Panasonic LF1-ről, illetve van-e más ötlet?

Új hozzászólás Aktív témák