Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peppe79

    senior tag

    válasz BBéci #53782 üzenetére

    Szerintem azért nem egyezik a véleményünk, mert teljesen mások a szokásaink, és az igényeink. A korábbi hozzászólásaidból már lejött, hogy te nagyon akkurátusan állsz hozzá mindenhez. Gondolom, ez a konyhában is így van, amikor grammra pontosan méred ki mondjuk a lisztet, vagy maghőmérővel ellenőrzöd, hogy mikor éri el a bárányhús hőmérséklete a 82 °C-ot. Nincs ezzel semmi baj, sőt! De nálunk ilyen "szenánszok" nincsenek, a sütés-főzés többnyire érzésből, rutinból megy.

    Hogy miért nincs szükségünk teleszkópos sínre? Mert anélkül hanyag módon be tudom "hajítani" a tepsit, vagy rácsot, és nem kell pepecselni a sínpár kihúzásával, majd a pontos ráillesztéssel.
    A sütés után is egyszerűbb a sín nélkül: bal kézzel lenyitom az ajtót, jobb kézzel kiemelem a tepsit, és ugyanúgy bal kézzel visszacsukom az ajtót. A teleszkópos sínnel viszont ez úgy néz ki, hogy lenyitom az ajtót, kiemelem a tepsit, visszatolom a bal, majd a jobb oldali sínt, és visszacsukom az ajtót. Felesleges plusz művelet.

    Persze van előnye is: könnyebben fut, és pár centivel hosszabb az útja. De ennyi, és nem több. Az egy ujjal, vagy evőszeközzel való kihúzás valóban egyszerűbb a teleszkópos sínen (amúgy anélkül is kivitelezhető), de ez többnyire nem túl életszerű. Legalábbis, nekünk eddig meg sem fordult a fejünkben, hogy egyetlen ujjal húzzuk ki a rácsot, tepsit. Minek, amikor még megvan az összes ujjam? A már felhevült sütőtérből; késsel, villával, kanállal való kihúzással ugyanez a helyzet. Mi ennek az előnye? Hiszen egy konyharuha, vagy edényfogó kesztyű úgyis ott kell legyen kéznél (késsel, villával ugye elég nehéz lenne a végén kiemelni).

    "Aki ezt feleslegesnek tartja, az mazochista."

    Én ugyanezt tudnám mondani arra, amikor valaki napi szinten hajlongászik az alacsonyan beépített sütőhöz. Számomra egy 40-50 cm-rel magasított szekrény messze-messze többet ér, mint egy teleszkópos sín, amivel ~10 cm-rel hosszabban húzható ki egy tepsi. És akkor vissza is kanyarodtam az elejére: más szokások, más igények...

Új hozzászólás Aktív témák