Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz asdf_ #47433 üzenetére

    +47429: persze vágom, hogy így megy, de létezhet olyan eset, amikor minden eszköz a teljesítményfelvétel maximumán pörög... murphy-törvény, hogy ami kis eséllyel bekövetkezhet (de nem lenne jó, ha bekövetkezne), az be is fog következni pont akkor, amikor nem kéne :K pl: 90fokra melegít a mosógép, maxra melegíti a vizet a mosogatógép, 250fokra melegít a sütő, megy a mikró szintén maxon plusz nekiáll az asszony régi 1600w-os porszívóval csutkára tekerve porszívózni... szárítógépről ne is beszéljünk... összeugorhat hirtelen jópár kw :K P=U*I-ből meg egy 20amperes főmegszakító maximuma elvileg 4.6kw: lehet feszegetni a határát...

    tűzhelyből amúgy kombináltat vettünk, mert átalánydíjas a gáz és fent azt jobb szeretem amúgy is... ha fent is elektromos aztán nekiáll az ember karácsonyra egyszerre sütni-főzni, az növeli az össz teljesítményfelvételt :K

    ui: ez engem is bosszant, hogy hülyén adják meg a teljesítményadatokat... kellene tényleges max, átlag meg ha van olyan a készüléken, akkor "eco mód" ...így normálisabban lehetne vele kalkulálni: pl átlag 2 kwh-ból nem derül ki, ha a valóságban felugrik 1-1 percre 2.5-3kw-ra a teljesítményfelvétel és nézhet az ember, ha levagdossa az automatát :U másik lakásban alapból 10a-s kismegszakítók voltak: ha 1-2 kisebb fogyasztó ment, akkor már úgy kellett indítani az 1.6os porszívót, hogy minimumon beröffentettem, majd utána tekertem fel, mert indulásnál az sem 1.6ot evett, hanem bőven fölötte (egyébként veregette az automatát)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák