Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Enclave #38074 üzenetére

    nah akkor tapasztalat 8 giga rammal és (e)p35-ds4 rev2.1el.

    q6600 al van használva, tehát az FSB nálam nagyon nincsen meghajtva (jelenleg épp 300x4=1200).

    8 giga geil van a gépben, 2 darab 2x2es kit. black dragon, rev07 és rev05. elvileg a rev7es csak 5-18as, gyakorlatilag 5-15ön megy. finomhangolni és időzítéssel szívni nem volt kedvem, everestezni nem szoktam, multitaskolni annál inkább:)

    a 2x2es rev05ös 1000mhzt 5-15ben vitte 1.89 mellett, tehát kvázi alapfeszen (és hidegen). ez egy tuningramtól sem lenne rossz (ez nem a vége volt!). 4gigánál annyit változott a helyzet, hogy az 1000ret nem próbáltam, viszont 900cl5-15ön alapfeszen stabil négy memóriával is, feljebb nem próbáltam. szóval az első kérdésre válaszolva a 8 giga mem és a p35ös hipset igenis szereti egymást.

    a 4 giga ram kevéssé tuningos egy ilyen régi beidegződés, amit valaki egyszer kitalált... a gyakorlatban azért annyira nincs nagy különbség. az a pár mhz meg everest tesztek kivételével annyira azért nem fontos.

    2.: a corsair nem annyira jó tuningram ám, mint azt a híre sejteti. a dominator széria egy külön állatfajta, de egyik ismerősöm anno 870ig bírta megküldeni 2.1Vn az XMS2 2x1 800cl4et (samsung chipes). ezt érdemes összehasonlítani az előbbi 2x2es eredménnyel... ja akkor az a fajta xms2 volt 20k, a geil 4gigás kit pedig 27 (2007 vége).

    vedd az olcsóbbat, vagy amit kapni vagy amire jobb a gari. a hőpajzs nem jelent semmit, néha csak arra jó, hogy befűtse a memóriát. a geil BDkkel vigyázni, a sárkány LEDszeme baromi zavaró tud lenni, ha kiszűrődik elöl a fénye és aludni akar a gép mellett az ember.

    illetve gondold végig, hogy mennyin is akarod maximum küldeni a procid. q9550es és 500as FSBhez már 1000es ramsebesség is kell. ha nincs nagy különbség árban, akkor lehet az 1066os jobb lenne...de ha nem akarsz 400fölé menni FSB sebességgel (mert pl 140W fölé menne a proc fogyasztása, azt meg a DS3 fetei nem szeretik), akkor felesleges a drágábbat venni. 1066cl6 és 800cl5 kb úgy viszonyul egymáshoz, mint 800cl4 és 1066cl5.

    Whitepaper szép és jó, de aszerint a p35ös max FSBje 1066 (ők abból indultak ki, hogy 266volt a procok FSBje gyárilag:) ). dualcoreal ehhez képest a 520-540 meg szokott lenni... quaddal is min 450. eléggé jól túlküldhető a p35ös chipset.

    3.: geil BD 800cl5-15rev5+rev7 (utóbbi már a katonaiégetettes:DDD).

    4.: nincs, ez a geil marketingfogása. ha egyszerre veszed akkor szvsz ugyanabból a revizióból lesznek amúgy is. ddr2 esetében a lapok már annyira nem háklisak a párba válogatásra.

    remélem tudtam segíteni.

    Qru: phhh, ezt hogy sikerült elérni? mennyi feszt kapott a proc és mi volt az? hűtés mi volt?

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák