Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Dtomi #19 üzenetére

    Nekem úgy tünik egyetlen kérdésemre se tudtál válaszolni.

    Ezzel ellentétben én megpróbálok válaszolni a te kérdésedre, remélve, hogy ez téged is arra ösztönöz hogy féloldalas exif bekopyzások helyett értelmesnek tünő beszélgetést folytassunk és megválaszold korábbi kérdéseim:

    Kérdésed: Tisztában vagy a fényképezőkben lévő CMOS-ok optikai igényeivel??

    Nem, nem vagyok tisztában, mert ilyen igény nincs, de...

    - Elönyös ha sugármenetek az optikai tengellyel közel párhuzamosan érik a képsíkot.
    Ezt minden teleobjektív teljesíti, a szóban forgó 80/600 ED is

    - A hasznos képkör átmérőjének meg kell haladnia a felvételi média átlójának a méretét.
    A szóban forgó 80/600 ED objektívnél ez 50mm amely még a kisfilmes 43mm-nél is nagyobb, nemhogy az APS-C méret átlójánál. Ezért nincs érzékelhető képszéli sötétedés (ami eggyébként természetes jelenség)

    - A digitális fényképezőgép mintavételezési frekvenciájának felével összemérhető
    nagyságú képelemeket kevesebb mint 50%-os kontrasztveszteséggel kell leképeznia az objektívnek.

    A jelenlegi APS-C szenzorméretű 16MPixelnél nem nagyobb digtális fényképezőgépek esetén ez a feltétel is fennáll a legtöbb fix gyújtótávolságú objektív esetén és a szóban forgó 80/800 ED esetében is.

    Továbbra is várom a válaszaid és "Emesézés" helyett talán illene meggondolnod hogy RAW-ból kibontott képek esetén nincs jelentősége a kamerában beállított élesítési és szaturációs értékeknek.

    Példaként pedig maradhatunk az 80/600 ED-vel készült parlamentes fotónál [link], ahol biztosan meg tudod mutatni a szini hibát és a képszéli sötétedést.
    Mert én NEM látok ilyesmit....
    És ha visszaolvasol picit én végig erről az objektívről beszéltem, nem pedig másról, és arra reagáltam, ahol Te konkrétan a 170-500 Sigmával hasonlítottad össze, amiről nyilván személyes tapasztalataid lehetnek.
    Szerintem az egy gyenge zoom objektív, még kisfilmes diapozitiven is gyengén muzsikált, APS-C méretű Cmos-on pedig kritikán aluli a képminősége az 500-as végén.
    Ahogy írtam nem említhető egy lapon az 80/600ED objektívével, főleg nem végtelen állásban. Ez az én szubjektív véleményem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák