Hirdetés

2015. január 30., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2015-01-18 19:29:03

PROHARDVER!

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

(#75551) kali válasza Flashget (#75549) üzenetére

kali
(Szakértő)

az ügyfélszolgálat ad néha téves, félrevezető nem hozzáértést tükröző választ - a sablonosság ellenére is- , én is belefutottam már - bár nem tv, hanem mobiltelefon kapcsán -, de amikor sikerült a megfelelő útra terelni a dolgot, akkor már minden stimmelt.

Sayen; nem szabadna, de előfordul néha, amiatt viszont nem a szakszerviz minősítendő, jellemzően elkülönül a kettő.

(#75552) Sayen válasza kali (#75551) üzenetére

Sayen
(lelkes újonc)

Oké értem akkor ebbe én is belefutottam :DDD Ami a képen látható az a 7-es sorozatnál is előfordulhat ?

(#75553) YxVs válasza Flashget (#75549) üzenetére

YxVs
(tag)

És ezzel az email címmel lehet is kommunikálni?
Úgy értem, hogy ha választ dobok erre, akkor ezt olvassa is valaki, vagy erről csak automatikusan generált üzeneteket dobálnak?

üdv,
YxVs

(#75554) BBéci válasza Sayen (#75552) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Igen, előfordulhat, tettem be ide képet valamelyik hétezresről, talán F-es volt.

Mobiltelefon flottához csatlakoznék!

(#75555) RudY válasza McLaca (#75506) üzenetére

RudY
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Érdekes cikk, főleg így, egy év elteltével Az Euronicsból ki, az Expertbe be

(#75556) KareszxXx01

KareszxXx01
(újonc)

Sziasztok,

Segítsen nekem valaki okos, mert elcsesztem a tv-met (LE40D503).
Próbáltam a szerviz menüben átállítani a típust, hogy USB-ről játszon filmet és vmit nagyon elnyomtam. Először nem reagált a szám gombokra, utána meg fejjel lefelé lett a kép és most már csak bekapcsolni tudom a távirányítóval.

Tudom, "hülyegyerek" vagyok és nem kellett volna piszkálnom, de már ez így történt, kérlek segítsetek!

Előre is köszi

Üdv!

(#75557) nightshadow válasza KareszxXx01 (#75556) üzenetére

nightshadow
(PH! kedvence)

Egy másik típussal ugyanígy járt egy másik fórumtárs, a megoldást megosztotta, hátha neked is segít a probléma megoldásában: [link]

(#75558) KareszxXx01

KareszxXx01
(újonc)

Szia

Köszi a segítséget, de az is a baj, h a távirányítóval most csak bekapcsolni tudom, a menüben nem tudok lépegetni, mert arra nem reagál. Az érzékelőnél villog, de nem lép semerre.

(#75559) nightshadow válasza KareszxXx01 (#75558) üzenetére

nightshadow
(PH! kedvence)

Akkor csak a szerviz marad, mert az biztos hogy csak a szerviz menübe való belépéssel tudod visszaállítani.

(#75560) Mura

Mura
(lelkes újonc)

Segítséget kérek az itt jelenlevő tapasztalt és nagy tudású fórumtársaktól.

Friss és korlátozottan boldog tulajdonosa vagyok egy UE55H6203-nak, amit tegnap csomagoltam ki és üzemeltem be. A beüzemeléskor lefutott a szoftver frissítés, tehát a tv-n elvileg a legfrissebb szoftver van.

Ami a gondom: IPTV-s set-top box-ról (T-Home-os) HDMI-n nézve az adást időnként "darabosodik" a kép. Olyan, mintha frame-eket dobna el, vagy mintha alacsony lenne a sávszélesség. TV kikapcs-bekapcs után rendbe jön.

A set-top box rendben kellene hogy legyen, mert előtte 10 perccel még egy másik TV-n volt, szintén HDMI-n, és ott rendben ment.

Lehet valami kép-processing, amit a 6203-as csinál és ami "megkergül" a set-top box-tól, vagy a TV-nek valami hibája lehet?

Pls help!

Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

(#75561) PuMbA válasza Mura (#75560) üzenetére

PuMbA
(PH! kedvence)

A topik Összefoglaló (fent) Általános beállítások részénél lévő beállításokat állítsd be :) A Set Top Box-ot pedig rakd 1080i50 kimenetre.

(#75562) Flashget válasza YxVs (#75553) üzenetére

Flashget
(PH! félisten)

Mivel nekem tavaly volt velük "balhém" ezen keresztül lehet csak elintézni a csereutalványt pl.

Samsung 40F6640 + Pioneer BDP-150K + Xiaomi Redmi 1s

(#75563) Mura válasza PuMbA (#75561) üzenetére

Mura
(lelkes újonc)

Hali!

Nagyon kösz a gyors választ. Átolvasom és ha valami nem megy, zaklathatlak ebben a témában esetleg újra?

A jel egyébként már most is 1080i50 (sajnos a set-top nem tud többet, pedig nagyon bosszant, hogy miért nem lehet egy 1080p60-at kiadni...)

Kösz!

Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

(#75564) PuMbA válasza Mura (#75563) üzenetére

PuMbA
(PH! kedvence)

"sajnos a set-top nem tud többet, pedig nagyon bosszant, hogy miért nem lehet egy 1080p60-at kiadni..."

Ne bosszantson, Európában a TV adások 1080i50-ek, tehát a lehető legjobb minőséget küldöd ki :) Kérdezhetsz mindent...

[ Szerkesztve ]

(#75565) Vhiktor válasza YxVs (#75540) üzenetére

Vhiktor
(fanatikus tag)

Ezt cseréltetni kellene.
Nekem 6400 van semmi bevilágítás és foltosodás nincs rajta.
Csak érdekességből, hol vetted?

(#75566) gorog67 válasza Vhiktor (#75565) üzenetére

gorog67
(tag)

Ennyire oldalról a legtöbb LCD foltos. Milyen szemből?

(#75567) Vhiktor válasza gorog67 (#75566) üzenetére

Vhiktor
(fanatikus tag)

Este megnézem ilyen szögből is.

(#75568) gorog67 válasza Vhiktor (#75567) üzenetére

gorog67
(tag)

Igazándiból én YxVs-nek szántam a kérdést. Az én tévémnek is világosodik a széle, ha kicsit is (5-10 fok) oldalról nézem és szemből sem teljesen homogén, de ez csak gyászkeretnél és stáblistánál zavaró, teljes képnél nem. Engem is idegesít, de valamennyire mindegyik ilyen. Ha bemegy egy áruházba és ott egy fekete jpeg szebb azonos típuson, akkor érdemes újra reklamálni. Szerintem. Én a fotó alapján nem látom annyira tragikusan rossznak az övét.

(#75569) YxVs válasza gorog67 (#75568) üzenetére

YxVs
(tag)

Már 30-40 fokos betekintési szögből is látszódik.
És most nem a világosodásról van szó, amiről Te beszélsz.
Hanem a ledek kékes és egy helyen brutális nagy fehér bevilágításáról.
2.40:1 arányú filmeknél, ahol alul-felül fekete csík van, gyakorlatilag szemből is látszódik.
Ne mondja senki nekem, hogy ez normális.

(#75570) YxVs válasza Vhiktor (#75565) üzenetére

YxVs
(tag)

Nincs jelentősége, hogy hol vettem. Nem ők tehetnek róla. Egyébként hivatalos forgalmazónál.
Érdekes, hogy a második kijelzőnek is ugyanott vannak a bevilágításai, mint az elsőnek.
Tehát valószínű, hogy az egész novemberi gyártási sorozat hibásan jött le. Minőségellenőrök vajon hol voltak? Hogy biztos nem a szalag mellett az tuti...
Ami miatt végleg kiakadtam, hogy a szerviz először elismerte ezt a hibát, majd másodszorra ugyanazt a hibát már nem...
Ezért viszem az ügyet tovább.

(#75571) gorog67 válasza YxVs (#75569) üzenetére

gorog67
(tag)

A fotón alul középen látszik világosabb folt, nekem is van ilyen a szélén, hogy melyik milyen zavaró, azt csak élőben lehetne látni. Javításnál az élvilágítás együtt cserélődik a panellel? Ha nem, akkor érthető lenne, hogy a többinél erősebb LED ugyanott okozza a hibát. Esetleg kérdezz rá, a lcd_plazma_es_projektoros_tv_hiba_topic-ban, oda szerelők is írnak!

(#75572) Vhiktor válasza YxVs (#75570) üzenetére

Vhiktor
(fanatikus tag)

Nekem nem látszik vidd vissza.

(#75573) PuMbA

PuMbA
(PH! kedvence)

Ívelt TV-n hogy hajlik a teniszpálya... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#75574) Flashget válasza PuMbA (#75573) üzenetére

Flashget
(PH! félisten)

akkor egy úszó verseny is izgi lesz...távolodnak a kamerától majd közelebb jönnek ;)

(#75575) Devilhun_HUN

Devilhun_HUN
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Hello!
Az miért van hogy ha elinditom pl a youtube alkalmazást a tvn és semmit nem csinálok szól a rádió. De mat elofordult máshol is pl film nezes kozben vagy a film megszakadt és fekete kép és a rádió megy. Lehet ezzel valamit kezdeni? Smart tv alkalmazás indítás után szól a rádió: http://youtu.be/y0_9bKPcb3w

Youtube video creator! Youtube channel: Devilstudio 2014

(#75576) digikábeles válasza YxVs (#75569) üzenetére

digikábeles
(fanatikus tag)

Engem rettenetesen zavarna, én visszavinném az biztos.

(#75577) gyeniko válasza PuMbA (#75573) üzenetére

gyeniko
(fanatikus tag)

Sajnos, ez ilyen. Az viszont igaz, hogy a hengerpalástra az alkotók felében állított merőleges sík egy pontjából nézzük a képet, nem ennyire tragikus, különösen, ha elég messze ülünk. Én 480 cm-ről nézem 65"-t. A TV beállításakor az előzőek szerint döntöttem meg a TV-t (a láb hátsó széleit meg kellett emelni, mert alapesetben túlságosan nagyot dől hátra), így éppen megszokható.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#75578) Iceman05 válasza Flashget (#75460) üzenetére

Iceman05
(újonc)

A Samsung h6500 tényleg ütős, de azt olvastam, hogy az input lag magas, így játékra nem biztos, hogy jó. Nekem ps4-hez kellene, esetleg ilyen irányú tapasztalatok vannak? A h6500-nak lehet tudni a valós képfrissítési adatait?

(#75579) kisbuba

kisbuba
(tag)

Van egy 55h6500-as tv-m de nem értem a smart távirányítón az info gombra azt írja, hogy nem elérhető. A másik irányítón az info gombra, meg kiírja az adásra vonatkozó adatokat és az időt.
Miért nem ugyanazt mutatja mindkettő?

[ Szerkesztve ]

(#75580) dethroner válasza gyeniko (#75577) üzenetére

dethroner
(őstag)

480 centiről 65 colost? :Y És milyen részleteket látsz belőle? Nincs túl mesze?

Nincs semmi más, ami jobban egységbe forrasztja a normális értékrend szerint nevelt futballszurkolók táborát, mint a Bayern München feltétlen gyűlölete.

(#75581) ecaddsell válasza YxVs (#75570) üzenetére

ecaddsell
(újonc)

Vsz sok jóra ne számíts. Ha annyira zavar és biztosra akasz menni akkor OLED TV-t kell venni, pl. LG-t. Bár az se igazán OLED (hanem ha jól tudom fehér LED van amit pixelenként színszűrőznek), ilyen jellegű hibája nem lehet (más igen; megnéztem én is egy példányt. tényleg döbbenet a feketéje). Cserébe simán 1-5-2x annyiba kerül mint a H7000-es sorozat (ami nekem is van) aminél oldalról nézve szintén észrevehető a bevilágítás ha a kép szélén fekete tartalom van pl. stáblista, más méretarányú film stb.
Viszont mivel nem oldalról nézem a TV-t (legalábbis amikor filmet nézek; szemből meg tökéletes), szóval én semennyivel nam adnék többet ilyen irányú minőségjavulásárt (ha végre rendberaknák a műsorújságot annak azért örülnék, persze ez lehet nem is a TV hanem a UPC sara).

Szóval sima LED oldalról nézve sose lesz tökéletes (biztos vannak gyengébb meg kevésbé gyenge példányok, de tökéletes nincs; boltban ahol nincs rendesen besötétítve nem látod), arról hogy ilyennek kellene lenni hozzáértő nem fog szakvéleményt adni (mert ismeri a technológia korlátait), ha ez számodra fontos OLED TV-t kell venni.

Eladó Acoustic Research S40 hangfalpár, 60k, Magnat Motion 880 hangfalpár 35k részletek apróban vagy e-mail Sanyo Eneloop töltő 2.5e Ft

(#75582) YxVs válasza ecaddsell (#75581) üzenetére

YxVs
(tag)

Ismerem a technológiát, és tudtam ezt a vásárlás előtt is.
Az enyém egy kirívó eset, amit páran már itt is megerősítettek, hogy az övék nem ilyen.
Valamint én is láttam már más márkájú ledes tévéket, és észre is vettem ezeket a hibákat, de azok jóval kisebb mértékben észrevehetők voltak.
Az enyém sokkal, de sokkal rosszabb.
Amit még én csomagoltam ki a dobozból, ilyen szempontból sokkal elfogadhatóbb volt. Csak annak meg a kijelzője ment tönkre. Korábban beszámoltam arról is.

(#75583) gyeniko válasza dethroner (#75580) üzenetére

gyeniko
(fanatikus tag)

Messze van, de nem tudom elegánsan közelebb tenni (vagy közelebb ülni), ekkora a nappali szoba. Háttér TV-zéshez jó így is.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#75584) dethroner válasza gyeniko (#75583) üzenetére

dethroner
(őstag)

Persze semmi közöm, de háttérzümmögéshez 65-ös hajlított tévét venni, hát elég sok felesleges pénzed lehet :)
Nekem is 6 méter hosszú a nappali, de a szélessége csak 3,5m ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs semmi más, ami jobban egységbe forrasztja a normális értékrend szerint nevelt futballszurkolók táborát, mint a Bayern München feltétlen gyűlölete.

(#75585) ecaddsell válasza YxVs (#75582) üzenetére

ecaddsell
(újonc)

OK, visszaolvastam és megnéztem a fényképet is (amit referencia hiányában nem tudok megitélni).
Pech.
Abban nem hiszek, hogy más márkájú TV lényegesen jobb. Van ami oldalról nézve jobb, de pl. alapból gyengébb a kontrasztja...
Talán a fogyasztóvédelem békéltető testület tud segíteni.
Viszont mivel a technológia gyengesége ismert (felső kategóriás TV esetében is látható a hiba), arra meg, hogy mi elfogadható meg mi nem jó eséllyel nincsennek jól kidolgozott/egyszerűen mérhető paraméterek bármi lehet a végeredmény...

Eladó Acoustic Research S40 hangfalpár, 60k, Magnat Motion 880 hangfalpár 35k részletek apróban vagy e-mail Sanyo Eneloop töltő 2.5e Ft

(#75586) Signum04

Signum04
(lelkes újonc)

Sziasztok,

Samsung UE40ES7000 - Digi kábel tv előfizuval.

A problémám:

A Guide-ban a CoolTV HD műsörújságnál a nem a Cool TV hanem az RTLIIHD műsorújságát látom,,,
Ti is találkoztatok ezzel? vagy ez valamiféle bug?

Ha megnéznétek, hogy kinél mit mutat, hálás lennék.

Köszi

(#75587) spyrro válasza PuMbA (#75573) üzenetére

spyrro
(újonc)

Ennek a képnek köze sincs a valósághoz... :D Hiába ívelt tv akkor is téglalap alakú , tehát a készülék felső perememének szélessége meg kell hogy egyezzen az alsó perem szélességével.... Itt a kép alsó széle jóval kisebb , tehát torz a felvétel , így persze a a pálya is :)

(#75588) Flashget válasza Iceman05 (#75578) üzenetére

Flashget
(PH! félisten)

Először is írd be a keresőbe H6900 és meglátod milyen rossz vétel lenne az elvárásaidnak. Hiába a 4K pr attól az még 50hz-es tv 75-ös inputlaggal jött ki ezt levitték 50 körülire de ez is rossz a 30-hoz képest.
Alacsony inputlaggal, játékhoz az 5xxx a jó, én meg azt nem vennék sosem így nem is ajánlom filmezéshez, tévézéshez. H6500-at xboxal néztük volt inputlag a PC-hez képest nekem nagyon zavaróan magas, de mivel nekem nincs konzol nem tudok ebben segíteni neked.

(#75589) Sayen

Sayen
(lelkes újonc)

Ezek a bevilágítási , felhősödés, stb... az új készülékeknél is látszik rögtön (amennyiben van ) , vagy egy bizonyos idő eltelte után ?

(#75590) Angel2014

Angel2014
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Sziasztok!
Ma megkaptam az LG plazma tévémre amit 2010-ben vásároltam kiterjesztett garanciával ,display hiba miatt a készülék cserét.
Vettem helyette egy Samsung ue40H6400-at hát mit is mondjak...nem nyűgözött le túlságosan ennek a képe sem. Ettől még az F6400-is és a UE40h62603 is szebb képe van! Az utóbbit semmi nem űbereli idáig!

Erről jut eszembe ha esetleg érdekel valakit a 40H6400 -as króm TV lába és a tartója is ,mivel fali konzolt vettem hozzá szóljon.

És megmaradt az univerzális távirányítója is arra sincs szükségem az is szóljon.

(#75591) BBéci válasza dethroner (#75584) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Nem kell aggódni, van Gyeniko fórumtársnak Runco vetítője és sz hozzá szép nagy vászna, filmeket azzal néz. :K

(#75592) lala666 válasza Signum04 (#75586) üzenetére

lala666
(újonc)

Nálam rendben van.

(#75593) soma165

soma165
(kvázi-tag)

Samsung UE50HU6900 tipusu UHD tv alapbol nem tudja a 3D-t ,
de nem lehet valahogy mégis beélesiteni valahogy?

(#75594) nismoka válasza soma165 (#75593) üzenetére

nismoka
(PH! addikt)

Nem.

(#75595) devil-k válasza soma165 (#75593) üzenetére

devil-k
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Egy UHD TV-be szerintem már felesleges a 3D (meg úgy egyébként is). Majd ha lesz rá valamikor tartalom, akkor lesz létjogosultsága a jó 2D-s filmeknek másoknál... Nah, de ha így haladunk, majd az Avatar 2-nél biztos megérkezik az is...

[ Szerkesztve ]

"Aki nyerni akar a lottón, keresse meg a szelvényre valót."

(#75596) Zitronensaft

Zitronensaft
(fanatikus tag)

Sziasztok! Nagyon láma kérdés lesz,de nem tudok 75000 hsz átolvasni,a kereső meg nem adott lényeges találatot,
Van egy ps50c430-as tv-m. Ha upc-s médiakártyát dugok bele,azt írja:nem támogatott eszköz.
Van arra bármilyen mód,hogy működésre bírjam mégis ci+-os kártyával?
Előre is köszi ,ha valaki válaszol!

(#75597) BBéci válasza Zitronensaft (#75596) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Amennyiben a benne lévő kártyafogadó csak sima CI és nem pluszos, akkor nem tehetsz semmit.

(#75598) nightshadow

nightshadow
(PH! kedvence)

Hands-on with Samsung S'UHD [link]

(#75599) PuMbA válasza nightshadow (#75598) üzenetére

PuMbA
(PH! kedvence)

Egyik komment: "No problem using 1000 cd/m2 in dark room viewing. Samsungs SUHDs ships with 2 pairs of sunglasses." :DDD Látszik, hogy a Samsung se nagyon tudja már, hogy mit kezdjen magával.

[ Szerkesztve ]

(#75600) nightshadow válasza PuMbA (#75599) üzenetére

nightshadow
(PH! kedvence)

Az egész tv üzletág utat tévesztett: "No clear direction for TVs" [link]

(#75601) RudY

RudY
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Abszolút igaz, már csak az a nyitott kérdés, hogy melyik gyártó eszmél fel előbb a vevői igények irányában és dob piacra ismét kiváló minőségű megjelenítőket.

(#75602) ecaddsell válasza PuMbA (#75599) üzenetére

ecaddsell
(újonc)

Azért ez se rossz:

However, in dark scenes such as scenes with fireworks, a city or planets in space, the JS9500 suffered from the same limitations that every LCD TV does. Despite the fact that this was actually Samsung’s demo, the unnamed OLED and the plasma reproduced dark scenes with better fidelity. The OLED had deeper and more homogeneous blacks, but the most striking difference was how much better shadow details looked on the OLED.

Szóval vsz. azért nem mindenki vett rossz irányt...

(#75603) Flashget válasza RudY (#75601) üzenetére

Flashget
(PH! félisten)

Jaja hihetetlen igényekkel áll elő az ember...csak nézni szeretnék rajta valamit, bármit. :D

(#75604) Angel2014

Angel2014
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Sziasztok!
Ha egy 5.1 es audió erősítőre szeretném rákötni a tv-ét akkor az audio qut ra kell kötnöm igaz? " régebbi fajta nincs optikai kimenet"

Vagy egyáltalán kell elé erősítő ,hogy kijöjjön a hang? Vagy egyből rá lehet kötni a hangfalakat? És ha igen hova dugjam? Mert azt írja a hang beállításnál külső hangszóró is van...

[ Szerkesztve ]

(#75605) sandró60 válasza Angel2014 (#75604) üzenetére

sandró60
(őstag)

Abból csak sztereó hang jönki.tehát nem tudod 5.1-ben hallgatni.Erősitő nélkűl gykorlatilag egy sztereó fejhallgató minőség lesz.Az erősitődhöz egy adapter kell ami digitális hangot átalakitja 5.1-es analógra.Az interneten a keresőbe beirod talál több tipust.

[ Szerkesztve ]

(#75606) sandró60 válasza sandró60 (#75605) üzenetére

sandró60
(őstag)

Az elöző hozzászólásomhoz itt a link [link] Sajnos kis hazánkban elég "borsos"az ára

[ Szerkesztve ]

(#75607) Zitronensaft válasza BBéci (#75597) üzenetére

Zitronensaft
(fanatikus tag)

Köszi! Mókolással se megy? Szoftveres,esetleg modul csere... régebben külföldi fórumokon mintha láttam volna,hogy ez a tipus volt akinél ment ci+ kártyával..

(#75608) Markyxx

Markyxx
(lelkes újonc)

Sziasztok,

Most vásároltam egy 40H6200-ast és arra szeretnék megoldást találni, hogy fülessel Jack dugó ki/be húzkodása nélkül tudjam hallgatni a TV hangját.

Azt már olvastam, hogy ilyen primkó a Samu ebben, hogy mechanikailag lekapcsolja a TV hangszóróját, ha be van dugva a Jack, de mivel naponta kell az esti tévézések miatt fülest használnom ezért nem kényelmes és hosszú távon a jack is feladná szerintem.

Szóval akármelyik portján (pl.: Digitális hang kimenet, RCA, Scart,) valami átalakítóval ki lehet nyerni hangot? Vagy kezel valamilyen Wifis / Bluetooth –os fülest ami lespórolná a nap kettő dugdosást.

Mindenre nyitott vagyok, kinek van tapasztalata?

Köszi előre is.

(#75609) gorog67 válasza Markyxx (#75608) üzenetére

gorog67
(tag)

A Scart csatlakozón elvileg van hang kimenet is (de csak a tévé hangja jelenik meg rajta) és párszáz forintért van Scart-RCA átalakító. Az már más kérdés, hogy ez meg tud-e hajtani egy fejhallgatót.

(#75610) sandró60 válasza Markyxx (#75608) üzenetére

sandró60
(őstag)

Az RCA, Scart.csak bemenet-Lehet próbálkozni esetleg a scart-on,de ott se biztos.Sajnos itt a topikban sokan próbálkoztak egyszerű meg oldásal,de nem jött be- én úgy tudom.Marad a digitális kimenet amihez van egyszerű adapter ami ITT nézhető

[ Szerkesztve ]

(#75611) Markyxx válasza sandró60 (#75610) üzenetére

Markyxx
(lelkes újonc)

Köszi a válaszokat.

Első körben kitesztelem a Scart to RCA / RCA to Jack átalakításokat. Habár ha a Scart csak bemenet a tv-én, akkor gondolom a kimeneti lábacskák nem lesznek aktívak csak úgy, meglátjuk.

Aztán ott van az átalakító amit írtál, abból találtam kici olcsó megoldást.

[link]

Már csak az a kérdés, hogy így párhuzamosan fog jönni a hang, vagy a TV akkor is lekapcsolja magát ha a Digitális hang kimenetbe lesz dugva valami?

Amúgy meg nem létezik Wifis / Bluetooth-os / USB-s füles amit felismerne ez a csodálatos SMART TV 2015-ben?

(#75612) sandró60 válasza Markyxx (#75611) üzenetére

sandró60
(őstag)

Igy könnyű,hogy külhonból rendelsz"ócóért".Kicsi kinaiak :D Az elérhető nálunk sajnos minden dupla vagy tripla áron van.Posta költséggel is jóval olcsóbb :D
A tévé hangot arra az időre "nullára"állitod.

[ Szerkesztve ]

(#75613) BBéci válasza Zitronensaft (#75607) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Feltételezem, hogy nem nagy ügy kicserélni a kártyafogadó egységet, csak valahonnan szerezned kell egy CI+ változatot. Nyugatra már azzal szállították azt a modellt, csak ide, közép-keletre szórták a régebbi változatokat.

(#75611) Markyxx
Optikai kimenet használata esetén le kell halkítani a tévét.

[ Szerkesztve ]

(#75614) RudY válasza sandró60 (#75612) üzenetére

RudY
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Pár hónapon belül lesz normális áron is, sikerült rábreszélni végre az egyik ismerős importőrt. Természetesen minden követelménynek megfelelően honosítva. Ebben a kategóriában is (nem high-end) normális chipek kerülnek bele (Cirrus Logic és SGMC). Persze külföldi vásárláskor ki lehet fogni ótvaros szutykokat, pl. Cirus Logik :DDD , de az eladónak valószínűleg fogalma sincs róla, hogy mi rejtőzik a dobozkában.

[ Szerkesztve ]

(#75615) Angel2014 válasza sandró60 (#75605) üzenetére

Angel2014
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Köszönöm!

Elég a stereó is mert van benne prologic dekoder és átalakítja...

De csak úgy sikerült a hangot kiküldenem ,hogy a fejhallgató részhez dugtam. Vagy máshogy is kilehet?

[ Szerkesztve ]

(#75616) BBéci válasza Angel2014 (#75615) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Számodra mindegy, hogy valódi 5.1 vagy Pro Logic? :U

(#75617) Angel2014 válasza BBéci (#75616) üzenetére

Angel2014
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Ezt a tv-t H6400 ast egy idős rokonomnak adtam nekik jó így is.

Nyilván nem mindegy én majd veszek egy samsung házimozit hozzá.
Az gondolom optikai kimenettel és digi kábellel jó lesz a hang már.

A hang kérdésben nem tudnál segíteni ,hogy csak fejhallgatón tudom kivinni a hangot vagy lehetséges máshogy is kivinni az erősítő felé.

[ Szerkesztve ]

(#75618) sandró60 válasza Angel2014 (#75615) üzenetére

sandró60
(őstag)

A #75611 hozzászólásban van egy link.A kolléga talált egy aránylag olcsó megoldást.Az optikai kimenet átalakitása analógra.

[ Szerkesztve ]

(#75619) Angel2014 válasza sandró60 (#75618) üzenetére

Angel2014
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Igen de az erősítőmön nincs optikai kimenet vagy azt alakítja át?
Aha látom jó dolog :R és gondolom meg is marad a digitális hang így igaz?

[ Szerkesztve ]

(#75620) sandró60 válasza Angel2014 (#75619) üzenetére

sandró60
(őstag)

Tegyük helyre.Az erősitődbe ezen keresztűl megy a hang.Tehát az optikai kábel ebbe az adapterbe kell csatlakoztatni .Az adapter kivezetésére csatlakoztatod az erősitődet(RCA)A legelső hozzászólásomban amit neked irtam már linkeltem az ami 5.1 átviszi a te analóg erősitődbe.Csak annak elég húzós az ára.Ez az utóbbi csak sztereó jelet visz át.

[ Szerkesztve ]

(#75621) Angel2014 válasza sandró60 (#75620) üzenetére

Angel2014
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Azt értem de most nincs pillanatnyilag....rendelnem kell egyet.

Enélkül kérdeztem,hogy lehetséges e..

(#75622) sandró60 válasza Angel2014 (#75621) üzenetére

sandró60
(őstag)

Enélkül nem tudod meg oldani.Ez már elég OFF ;)

[ Szerkesztve ]

(#75623) gorog67 válasza Angel2014 (#75621) üzenetére

gorog67
(tag)

Rád is vonatkozik ez: hsz_75609

(#75624) Angel2014 válasza gorog67 (#75623) üzenetére

Angel2014
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

De a scartall nem csak befelé viszed a jelet? Kifelé is jön a tv-ből? Van is itthon ilyenem.

[ Szerkesztve ]

(#75625) sandró60 válasza Angel2014 (#75624) üzenetére

sandró60
(őstag)

Próba-"cseresznye" :D

[ Szerkesztve ]

(#75626) nismoka válasza Angel2014 (#75617) üzenetére

nismoka
(PH! addikt)

Scarton ki lehet vinni megfelelő adapterrel (out) de akkor csak a tv adás hangja fog szólni vele, a tv USB média lejátszója pld nem.

[ Szerkesztve ]

(#75627) Angel2014 válasza nismoka (#75626) üzenetére

Angel2014
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Köszönöm! Annyi elég egy idős embernek,ha csak a tv megy.

Annyiban még nem tudnátok segíteni,hogy mennyibe kerülne a smart remote control távirányító a h6400-hoz?

(#75628) nightshadow

nightshadow
(PH! kedvence)

Úgy néz ki hogy a 4k-s Blu-ray szabvány nem fogja támogatni a 3D-t és a 48fps-t: [link]

(#75629) koti

koti
(lelkes újonc)

Kérem segítsen valaki. Kaptam egy Samsung 22"TD390 Monitor+TV-t. Analóg kábeltv csatornákat kerestettem le vele. Némelyikhez kapott csatornainfót, de általában nem. Szeretném elnevezni a csatornákat, de sajnos nem lehet. A műszaki leírása semmi. Arra gondoltam, mivel látom le lehet meneteni a csatornalistát, hogy hátha van valami csatornalista szerkesztő progi hozzá, ahol megtehetném a csatornák elnevezését. Tehát van valami megoldás. Megköszönném, ha kapnék valami gyors választ esetleg PÜ-ben.

(#75630) RudY válasza nightshadow (#75628) üzenetére

RudY
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Egyre jobb...lehetne, hogy holnap (vagy legalább hétvégén) valami "pozitív" fejlesztést dobj be ide? ;) :D

(#75631) Zitronensaft válasza BBéci (#75613) üzenetére

Zitronensaft
(fanatikus tag)

Köszönöm,tehát a lényeg hogy létezik ez ci+ támogatással is. Reménykedem,hogy cserélhető a modul,na meg hogy a többi rész egyezik,max a szoftver más...

(#75632) Zitronensaft válasza koti (#75629) üzenetére

Zitronensaft
(fanatikus tag)

Nem vagyok nagy szakértő,de úgy tudom az analóg adásnál,ha van az adott csatornának teletextje,akkor onnan szedik a tv-k a csatorna nevet.

(#75633) koti válasza Zitronensaft (#75632) üzenetére

koti
(lelkes újonc)

Köszönöm. Igen a teletextből szedi az infót, de sajnos nem minden csatornánál. Közben aztán mégis megtaláltam a manuális csatornaátnevezés módját.

(#75634) Speed limit

Speed limit
(tag)

Sziasztok

Lenne egy Samsung UE46D7080-as készülékem, ami tegnap este úgy gondolta nem reagál többet a távirányítóra. A tv-n lévő gombokkal tökéletesen működik, de a távirányítóra vagy a telefonra nem reagál. Esetleg valami ötlet? Az én tippem a tv érzékelője.

Köszönöm a segítséget és a válaszokat!

Üdv.
Dani

(#75635) Angel2014 válasza Speed limit (#75634) üzenetére

Angel2014
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Esetleg egy új elem segíthet. :U Próbálj meg szerezni egy biztosan működőt és azzal próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

(#75636) RudY válasza Speed limit (#75634) üzenetére

RudY
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

A Factory reset talán segít, de nem tudom, hogy távirányító nélkül hogy lehet megoldani.
Mindenesetre a konnektorból húzd ki pár percre a készüléket, esetenként az is segít(het) észhez térni.

Angel2014
Az elemeket hogy rakja a telefonba/-ra :F ;]

[ Szerkesztve ]

(#75637) Angel2014 válasza RudY (#75636) üzenetére

Angel2014
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Milyen telefonra? Nem tévedtél el egy kicsit valami telefonos topicban?

Lenne egy Samsung UE46D7080-as készülékem, ami tegnap este úgy gondolta nem reagál többet a távirányítóra. A tv-n lévő gombokkal tökéletesen működik

[ Szerkesztve ]

(#75638) RudY válasza Angel2014 (#75637) üzenetére

RudY
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Van tovább is: de a távirányítóra vagy a telefonra nem reagál.

(#75639) Speed limit válasza RudY (#75638) üzenetére

Speed limit
(tag)

Végig probáltam az összeset, már szoftver frissitést is rá küldtem de sajnos semmi változás :(.
Probáltam már új elemmel, LG G2-3 és S4 Active-val de tojik ez rám :(

(#75640) Angel2014 válasza RudY (#75638) üzenetére

Angel2014
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Nyilván egy ilyen hibának azzal kezdem a kiszűrését amit leírtam. Most már értelek a telefonnal kapcsolatban is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.