Hirdetés

2014. szeptember 16., kedd

(#68851) Pumma válasza nightshadow (#68850) üzenetére

Pumma
(fanatikus tag)

Azt értem, hogy mondod, mert máshol olvastad. Ha értesz hozzá, akkor válaszoltál volna, ha nem tévedek?
Az első mért érték: 42LB700V 100ms fölött (trustedreviews.com) Szerinted mennyit tud a játékokról a tesztelő, ha azzal sincs tisztában, hogy a tévét át kell állítani játék módba, valamint PC-re átnevezni a bemenetet, mint a másik tesztoldal. Avforums: renaming the input PC brought the lag down to a respectable 35ms. Már bocs.

(#68852) nightshadow válasza Pumma (#68851) üzenetére

nightshadow
(PH! kedvence)

Hát akkor írjál egy levelet a trustedreviews szerkesztőjének és megoldódik a problémád, vagy komolyan azt hiszed hogy én írtam a tesztet? Egyébként meg matekból nem voltam túl jó, de mintha a 35ms is több lenne mint 30ms, ezért játékra nem azt a tévét venném. Már bocs.

[ Szerkesztve ]

(#68853) devil-k válasza Pumma (#68851) üzenetére

devil-k
(őstag)

"hogy a tévét át kell állítani játék módba"

Nem állítottam át soha játék módra a TV-t, de a PS4 hibátlanul ment eddig (is).

"Homo homini Lupus est."

(#68854) Pumma válasza nightshadow (#68852) üzenetére

Pumma
(fanatikus tag)

Nem mondta senki, hogy azt te írtad, te csak közölted a rossz értéket is, pedig olvasnod kellett a hiteles tesztoldalt is.
Avforums-nak a véleménye: [link] Gaming Performance cím alatt:
renaming the input PC brought the lag down to a respectable 35ms, which is much better. We found gaming on our PS4 to be a hugely enjoyable experience , the high-def graphics and higher frame rate were nicely rendered and motion was well handled without any apparent lag.
Szóval akár azt is nyugodtan kijelenthetjük, hogy XBOX,PS, stb. játékokra alkalmasak a tévék nagy része.
Jah, és nem kell sértésnek venni, semmi problémám nincs veled, de így korrektebb a dolog.
A 30 vs 35 ms-ról szóló megjegyzést meg inkább hagyjuk. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#68855) Joey1990

Joey1990
(újonc)

Sziasztok! Kérdésem a következő lenne:
Van egy "ismerősöm" aki nagyon jó áron kínált egy 50"-os Samsung Smart Full HD 3D Tv-t. Ez eddig mind szép és jó, csak aggódom, hogy lopott a tv és "rámtörik" az ajtót. Ha megveszem, kell aggódnom ilyen dolog miatt? Válaszokat előre is köszi :) :))

(#68856) sandró60 válasza Joey1990 (#68855) üzenetére

sandró60
(őstag)

Ha ennyire bizalmatlan vagy akkor kérj valami igazoló papirt,hogy honnan van ;]

(#68857) dethroner válasza Flashget (#68813) üzenetére

dethroner
(senior tag)

Na eredmény tv jött és tv megy :F
Valóban nem ad a samu regisztráció után plusz garanciát rá.
De még garancia papírt se adtak, csak a számlát.

Kérek tippeket, hol adnak gyári samsung garanciát MM, Euronics, Edigital-on kívül?

Nincs semmi más, ami jobban egységbe forrasztja a normális értékrend szerint nevelt futballszurkolók táborát, mint a Bayern München feltétlen gyűlölete.

(#68858) Joey1990 válasza sandró60 (#68856) üzenetére

Joey1990
(újonc)

A kérdés az, hogy lenyomozható-e? Rám töri a S.W.A.T. az ajtót? :DDD Mert ha nem tudják lekövetni, azonnal szeretném megvenni ezen az áron! :)

(#68859) M@rdel válasza nightshadow (#68843) üzenetére

M@rdel
(senior tag)

Kösz az infót! Hasznos! :R
Jó látni, hogy valaki még veszi a fáradságot és összeszedi az infókat!

(#68860) Tamás34 válasza Joey1990 (#68858) üzenetére

Tamás34
(tag)

Ha lopott, akkor szerintem letudják nyomozni, mivel smart TV és minden TV-nek csak van valami beazonósítója! Biztosra nem tudom, de józan paraszti ésszel gondolkozva én így gondolom!

SAMSUNG UE 40F6500-LG G2

(#68861) petya2012 válasza dethroner (#68857) üzenetére

petya2012
(fanatikus tag)

helló

milyen tv?

Gigabyte F2A88XM-D3H AMD A8 6600K SAMSUNG 840 EVO

(#68862) Azurooandrew válasza petya2012 (#68861) üzenetére

Azurooandrew
(kvázi-tag)

@dethroner

csatlakoznék ;) hogy tetszik a képe?

Azt én is nehezményezném, ha nem küldenének se bolti se samu zrt-s garanciát :(( Minél hamarabb írd meg nekik, hogy nem kaptál semmit.

[ Szerkesztve ]

Samsung UE F6500 - UE EH5003/ Sony Bravia S3000/ Mediaplayer - AC Ryan

(#68863) superg válasza dethroner (#68857) üzenetére

superg
(fanatikus tag)

Digitalkoról van szó? A tv hátulján a gyári szám utolsó betűi milyenek?
Nem úgy van hogy regisztrálni sem lehet a külföldi cuccot?

(#68864) Flashget válasza dethroner (#68857) üzenetére

Flashget
(PH! félisten)

én amit írtam feltételes módban írtam "ha" semmi nem volt tényként állítva.

így jártál.
az általad felsoroltak a viszonteladók csak tőlük kapsz olyan garit amit linkeltem, árban szinte 100%-ban megegyeznek az áraik.

Samsung 40F6640 + Pioneer BDP-150

(#68865) Flashget válasza superg (#68863) üzenetére

Flashget
(PH! félisten)

Nem úgy van hogy regisztrálni sem lehet a külföldi cuccot?

2013 márciusa óta a samsung honlapján nem lehet regisztrálni olyan tv-t amit nem a Samsung Electronics Magyar Zrt. hozott forgalomba Mo-n. Tőle veszik a viszonteladók.

(#68866) petya2012 válasza Flashget (#68865) üzenetére

petya2012
(fanatikus tag)

rendes ez a Samsung :(

[ők egyébként olyan webáruház ahol hivatalos gari van] csak sajna náluk nincs ilyen tv

[ Szerkesztve ]

(#68867) dethroner válasza Azurooandrew (#68862) üzenetére

dethroner
(senior tag)

Be se kapcsoltam, ott áll a sarokban büntiből ;] Csak számla volt hozzá, és azon se szerepelt gyártási szám, szóval ahhoz hogy kiderítsem, ki kellett emelni a dobozból, de utána egyből ment is vissza bele.
A samu regisztráció során ezt írták: "A sorozatszám ellenőrzése során azt állapítottuk meg, hogy
regisztrált termékét nem a Samsung Electronics Magyar Zrt. hozta
forgalomba, ezért a készülékre érvényes garanciát nem tudjuk
meghosszabbítani."

Megírtam azt is hogy nem kaptam semmiféle garanciajegyet meg azt is hogy elállok a vásárlástól, megy vissza nekik.

Flashget az ok hogy ez a három óriás viszonteladó, de náluk 40 ropival drágább mint a kis webshopokban, ennyit meg már nem akarok kiadni érte.
De van valami 220volt nevű webáruház, az előbb néztem alapból 3 év garanciát ír rá. Valószínű ez sem samsung gyári garancia, de ha valós 3 év, akkor vállalható volna akkor.

(#68866) petya2012 Ahogy nézem az általad linkelt bolt is 1 évet ad, a többit pénzért veheted, szóval ez sem rendes samu garancia :(

[ Szerkesztve ]

Nincs semmi más, ami jobban egységbe forrasztja a normális értékrend szerint nevelt futballszurkolók táborát, mint a Bayern München feltétlen gyűlölete.

(#68868) petya2012 válasza dethroner (#68867) üzenetére

petya2012
(fanatikus tag)

de ez rendes garit ad,mert ez a Euronics cége(Vöröskő KFT)

bár elég vicc,ez a Samsung ezzel a gariüggyel,nekem LG van ott már a külföldi tv-t nem rendes garival is szervizelik(amit az EU-ban vettek)

[ Szerkesztve ]

(#68869) ada19 válasza dethroner (#68867) üzenetére

ada19
(lelkes újonc)

Csak egy jótanács, ne spórolj a garancián, főleg ne ekkora értékű készüléknél. 3 év bolti garancia meg tudod milyen, majd jól megállapítják, hogy nem rendeltetésszerűen használtad, stb. Mint ahogy már rentegeteg jártak így. A Samsung kiemelkedően korrekt cég javítást tekintve - a javaslatom hogy várj, az edigitalnal elűg sűrűn vannak hatalmas akciók.

Mégsenem

(#68870) ada19 válasza nightshadow (#68843) üzenetére

ada19
(lelkes újonc)

Köszi a listát, de úgy gondolom kihagytad a Samsung egyik talán legjobb modelljét:

Samsung UE40H5500 - 28ms

Nincs 3D, korrekt ár.

Mégsenem

(#68871) ada19 válasza ada19 (#68870) üzenetére

ada19
(lelkes újonc)

Kéretik nem félreérteni a legjobb modellt - input lag szempontjából értettem. :)

Mégsenem

(#68872) nightshadow válasza ada19 (#68870) üzenetére

nightshadow
(PH! kedvence)

A három legmegbízhatóbbnak gondolt oldalról gyűjtöttem az adatokat (hdtvtest, avforums, trustedreviews), ők még nem tesztelték a Samsung H5500-at. Te melyik oldalon találtad a 28ms-os infót?

[ Szerkesztve ]

(#68873) Flashget válasza petya2012 (#68868) üzenetére

Flashget
(PH! félisten)

Ez már lerágott csont itt, de vegyük elő a témát. :)
Gondolj bele ha viszonteladó lennél, de kötve vagy a gyártó és forgalmazó által az árat tekintve a következőt tapasztalnád.
Vannak az '1 napig élő" webshopoktól kezdve a valóban évek óta létező és számtech cuccok terén jó boltokig, de nagy arányban szürke importos webshop mind akik jóval olcsóbban adják a készüléket, mert pl. szlovákiából hozzák "közvetlen a samsung gyár mellől egy raktárból".
Te nem lázadnál fel ez ellen, hogy drágábban kell árulnod ugyanazt a készüléket mint az akit nem köt semmi ilyen, csak a piaci ár és ugyanazok a jogok illetik meg garancia terén?
Na ennek vetett véget a samsung tavaly.
Mindenki maga dönti el hol veszi látszólag olcsóbban a tévét. Mert ha nem hibásodik meg (6400 típusig 2 év, 6500-tól 3 éven át) akkor nyert valóban 30-40K-t
Viszont webshopban vett tévét mondjuk 6500-at 1 vagy 2 év bolti garival (tehát biztosan bukott 1 év garit) és elromlik a 3. évben a tv, 80K-s alkatrész csere+munkadíjjal (mainboard vagy kijelző csere méret függő lehet több is az ár )vagy az a bolt a 2. évben megszűnik már a törvény által előírt 1 év kötelező samsung garancia sem jár.
tehát fakultatív ki hol veszi meg a tévét és nem 1 hétre gondolkodik előre.

Ismert az én történetem aminek a végül is jó befejezéséhez az is kellett, hogy anno viszonteladótól vegyem a tévét a 2+1 év regisztráció miatt és mily érdekes a gond a 3. évben jelentkezett.
Az új készüléket is vuszonteladónál vettem csak másiknál az MM-ben mellé 14K-ért biztosítást túz,viz,villám ellen, továbbá a 4-5. évre meghibásodás ellen (alkatrész csere és munkadíj). Nem volt rossz bolt.
Ezzel csak akkor szopok én is ha megszűnik az MM :D

[ Szerkesztve ]

(#68874) ada19 válasza nightshadow (#68872) üzenetére

ada19
(lelkes újonc)

HDTVtest az F5000 és F5500-at teszelte, 28ms mindkettő, és a H5500 is 99% hogy ugyanazt a panelt használja. A displaylag.com szerint az is 28ms.

Szerk.: F5300 is 28ms, dettó ugyanaz a panel mint a fenti modellek - ilyenem van.

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#68875) nightshadow válasza ada19 (#68874) üzenetére

nightshadow
(PH! kedvence)

Ha a panel esetleg ugyanaz is, az elektronika már nem biztos, s az is befolyásolja az input laget. A tavalyi táblázatomban pedig szerepelt az F5000 és F5500 is, de hibának tartom, hogy ha csak automatikusan áthozzák a tavalyi adatot az ideire mérés nélkül. Az viszont általában igaz, hogy az 5-ös sorozatú Samsungok 30ms alatt szoktak lenni, de voltak már kivételek {Samsung UE-46EH5300 35ms (trustedreviews.com)}.

(#68876) dethroner válasza ada19 (#68869) üzenetére

dethroner
(senior tag)

Lehet hogy a smsung kiemelkedően korrekt cég ha javításról van szó, de kiemelkedően inkorrekt ha attól teszi függővé a termékére adott szavatossági időt, hogy kitől vetted.
1: bárhol veszed is a terméket, akkor is a samung gyártja.
2: ha a samsung gyártja, akkor mi különbség van az anyacég szempontjából abban hogy hol veszed? Ugyanazt a szart, vagy ugyanazt a jó minőséget veszed, tehát ugyanolyan eséllyel fog elromlani ugyanolyan időtávlatban.
Szerintem itt egészen más van a háttérben. Egyrészt európában mindenhol kisebb az áfa mint nálunk. Tehát ha a samsung mindenkinek ugyanannyiért ad egy terméket, akkor minden más ország előnyösebb helyzetben van, tehát aki külföldről hozza és úgy adja, már csak az áfa miatt is keres jópár %-ot. Na ez nem fér a nagy cégek fejébe, meg ugye nekik el kell tartani a sok üzletet, sok dolgozót, főnököt stb, tehát muszáj magasabb áron adni. És valahogy kibulizták a magyar samsung képviselettel hogy csak az kap plusz garanciát aki tőlük vásárol. Pedig ha a samsung 1 évnél többet ad világszerte, akkor azt az üzleteknek kötelezően tovább kell adniuk. Valami jó kis jogi ügyet kellene ebből csinálni :(((

(#68877) ada19 válasza dethroner (#68876) üzenetére

ada19
(lelkes újonc)

Ebbe ne menjünk bele nagyon mert mindkét oldal tudna ideológiát gyártani a tényeg köré. Azt viszont ne felejtsd el, hogy számtalan cég alkalmazza ezt a gyakorlatot, sőt, hirtelen egyről tudok, aki nem de ott meg is fizeted ezt bőven (Apple).

Hirtelen példa: Asus Nexus 7 Google referencia tablet - Magyarországon a hivatalos boltokban vásárolt készülékekre 2 év, szürkeimport vagy külföldön vásároltra 1 év, EU-n kívülre 0! Hogy miért? Fogalmam sincs, biztos megvan az okuk, akár aljas, akár nem - el kell fogadni. Just my 2 cents. :)

Mégsenem

(#68878) Petikeje

Petikeje
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Van egy samsung ue48h6200 tv-m, ami routerhez csatlakozik kábelen keresztül, ugyanehhez a routerhez csatlakozik pc szintén kábelen. A tv kap ip címet, pingelhető a pc-ről.
A netről letölthető doksi alapján beállítottam a media player-t és a megosztást.
Mėgse akar működni... Amikor el akarom indítani a lejátszást wmp-ben, "Nem található lejátszóeszköz" opció lenne csak kiválasztható (ha nem lenne szürke).
Tud ez működni? Valamilyen portot kell megnyitni?
Thx:
P!

(#68879) kali válasza dethroner (#68876) üzenetére

kali
(Szakértő)

jogi ügyet?
próbálkoztak már azzal, de amíg magyarországon 1 év a kötelező jótállás, illetve a kapcsolódó külföldi jogszabályok nem érvényesek itt, illetve fordítva, addig minden hiába, a gyártó - hazai képviselete - csak azoknál tér el a jogi szabályozástól a vásárló számára kedvező irányba, akiknél akar, ha csak a direktben náluk vásárlóknál, akkor azoknál.
nem mellesleg, más gyártóknál, és nem csak tévék, hanem sok más termék esetén is adott a jelenség, persze nem véletlenül...
amely forgalmazó külföldön megvette, és azzal extra anyagi haszonra tett szert, az kompromisszum gyanánt intézze külföldön a javíttatást a gyártói szervizben a vásárlójának a jótállási különbözeti időintervallum alatt, amit az itteni kötelező 1 év felett kapott ott - van is ilyen üzlet, nem is egy.
nem lenne korrekt, ha a gyártónak vagy a gyártó egy adott országban illetékes képviseletének (szerviz) kellene benyelni azt a mínuszt, amit a köztes bolt/üzlet - akinek direktben köze nincs a gyártóhoz vagy annak adott országban illetékes képviseletéhez - extra profit képében könyvel azzal, hogy nem a hazai forrásból vásárol, hanem külföldről.

(#68880) Pumma

Pumma
(fanatikus tag)

Flashget, már írtam: nem importálnak a webshop-ok. Nagykertől vásárolnak. Miért? Mert a márkaképviseletek nem adnak el nekik tévét. Fogyasztónak semmi köze az áfa-mizériához. A gyár ugyanannyi xxx Euróért adja el a terméket Szlovákiában, Magyarországon. stb. Akkor miért is akarjuk felmenteni a jótállási felelősség alól? Bele van az árba kalkulálva a garanciális költség. De én már unom, úgy csináltok itt mint akinek fontosabb a gyárnak, vagy egy-két nagyobb multinak a profitja.

[ Szerkesztve ]

(#68881) ng0ofy

ng0ofy
(KORREKTOR)

Egy kis segítségre van szükségem.

Samsung UE40D5003 készüléknek a tetején kezd a háttérvilágítás foltosodni. Lehet, hogy túl nagy a fényerő, lényegében majd' maxon van. Ti milyen beállításokat javasoltok hozzá, hogy jó legyen a kép? Akinek ilyen van milyen beállításokkal használja?

(#68882) Norbi14

Norbi14
(senior tag)

Samsung F6320 tv-m van, de nem tudom jól beállítani a képet. Mozgásnál szétesik... Próbáltam minden képjavítót kikapcsolni. Ha pl egy ember fut az olyan mintha egy szellem lenne, nagyon zavaró. 1080p filmeket nézek, mit kéne állítanom?

Huawei Mate

(#68883) devil-k válasza ng0ofy (#68881) üzenetére

devil-k
(őstag)

Ne csodálkozz akkor. A max. fényerő még azokat a hibákat is kihozza, amiről eddig tudomásod sem volt.

[ Szerkesztve ]

"Homo homini Lupus est."

(#68884) ng0ofy válasza devil-k (#68883) üzenetére

ng0ofy
(KORREKTOR)

Na jó, jó, de mire állítsam? (:

(nem az én TV-m, csak hogy kicsit mentsem a helyzetet :B Nekem LG-m van)

[ Szerkesztve ]

(#68885) devil-k válasza ng0ofy (#68884) üzenetére

devil-k
(őstag)

Nálam 7-8/20 a háttérvilágítás. :)

"Homo homini Lupus est."

(#68886) stafff71

stafff71
(kvázi-tag)

Sziasztok,
Ez év karácsonyára a családunk megajándékozza magát egy új TV-vel, elkezdtem nézelődni az LCD TV-k között de nem egyszerű a választás. Jelenleg egy 40C650-es van, amivel nagyon meg vagyok elégedve, de a gyerekek miatt kell a 3D is.
Kettő kiszemelt közül nem tudok választani SAMSUNG UE55H6400 / 6500.
A SAMU honlapján kétértelmű számomra hogy a H6500 négy magos-e, valamint nem látok tisztán a 200/400/600Hz tekintetében sem.
Elsődleges szempont a minél jobb képminőség a MED8ER 600-val lejátszott HD és 3D fájlok esetében, a feature-k nem igazán érdekelnek.
Kérlek segítsetek tisztán látni mert nem mindegy melyiket veszem az árkülömbség miatt sem, viszont ha a 6500 jobb, akkor azt választom.
Előre is köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

(#68887) ng0ofy válasza devil-k (#68885) üzenetére

ng0ofy
(KORREKTOR)

Koszi! Ezt allitjak a gyari profilok is. Sorozatnezeshez, hiradohoz melyik a jobb azok kozul?

(#68888) devil-k válasza ng0ofy (#68887) üzenetére

devil-k
(őstag)

Nálam az előbb említett értékek vannak mindenhez. Eleinte szokatlan annak aki max. fényerővel dübögteti a TV-t.

"Homo homini Lupus est."

(#68889) PuMbA válasza Norbi14 (#68882) üzenetére

PuMbA
(PH! kedvence)

Eco módok kikapcsolva, élesség 0-n? :)

(#68890) gyeniko válasza stafff71 (#68886) üzenetére

gyeniko
(fanatikus tag)

A H6400 és a H6500 is 4 magos. A H6500 annyival tud többet, hogy 2 tuner van benne.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.