Hirdetés

2015. július 2., csütörtök

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2015-04-29 10:14:58

PROHARDVER!

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

(#81101) Pancsermeste válasza Trk.Adam87 (#81098) üzenetére

Pancsermeste
(őstag)

Pixel hibát elvileg nem lehet javítani. Az adott pixel vezérléséért felelős tranzisztor hibásodhatott meg. (mindegy, hogy sötét, vagy fényes pontról van szó. Amennyiben "csak" kontakt hiba jött létre, úgy elképzelhető, hogy finom!!! ütögetésre (ideiglenesen?) eltűnik. De ezt nem ajánlom, mert még nagyobb kárt teszel benne! :N

-= Pancsermeste® =-

(#81102) bul07 válasza csjmadar (#81100) üzenetére

bul07
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Itt olcsóban kijönnél a UE48H6400-nél

A másik üzletről még nem is hallottam

De jól olvas utána ezeknek a plusz dolgoknak mert ezek nem garanciák hanem botosítások, és meghibásodásra nem mindig jók
Bár a 220volt-nál garancia kierjesztést írnak és nem biztosítás így az jobb lehet

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy S2 / Small Sun ZY-T08 / Lenovo Z510 / Samsung UE48H6400

(#81103) Bilux válasza Pancsermeste (#81101) üzenetére

Bilux
(PH! addikt)

Ronggyal való finom dörzsölés inkább mint ütögetés

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#81104) gaben1117

gaben1117
(senior tag)

Sziasztok,

UE40H6200-as tv-met próbálom csatlakoztatni a lakásban lévő wifi-re, de nem sikerül. Beírom a jelszót, de azt dobja, hogy nem lehet csatlakozni.

Valakinek valami ötlet, mit próbáljak meg? (telón megosztott wifivel működik)

22 piros pont és 0 fekete

(#81105) kali válasza gaben1117 (#81104) üzenetére

kali
(Szakértő)

szia,

milyen típusú eszköz (router, hgw...stb?) szórja az áldást?
régió, csatorna, titkosítás rendben?
nem minden eszköz szereti az eltérő régiót, szélsőséges csatornát (1-11 az ideális), illetve a wep titkosítást (wpa2 - aes a legjobb, de minimum wpa)
az ssid és a jelszó ne tartalmazzon ékezetes betűt és/vagy nagyon speciális karaktert.

[ Szerkesztve ]

(#81106) fant0mi válasza gaben1117 (#81104) üzenetére

fant0mi
(kvázi-tag)

A routerben keresd a megoldast.
Nezd meg a DHCP beallitasokat, illetve, hogy van-e beallitva MAC Address szures.

(#81107) fant0mi válasza Trk.Adam87 (#81098) üzenetére

fant0mi
(kvázi-tag)

Ugyanazzal a darab kabellel hasznalod? Ugye nem?
Elso blikkre vagy nem jo a kabel, vagy nezd meg a routerben a DHCP beallitasokat, oszt-e IP-t a TV-nek.

(#81108) gaben1117 válasza kali (#81105) üzenetére

gaben1117
(senior tag)

Egy D-Link router.

Régió, csatorna - ezekre sajna nem tudok válaszolni, nem nagyon vágom ezeket hol kell megnézni és mit egyáltalán. :B

22 piros pont és 0 fekete

(#81109) Trk.Adam87 válasza Bilux (#81099) üzenetére

Trk.Adam87
(lelkes újonc)

Sötét szürke színű

(#81110) Trk.Adam87 válasza fant0mi (#81107) üzenetére

Trk.Adam87
(lelkes újonc)

Samsung Tvhez kapott internet kábellel próbáltam.

(#81111) raverke válasza csjmadar (#81100) üzenetére

raverke
(kvázi-tag)

Én is az UE48H6400-at néztem ki!

Végigolvastam ezeket a biztosításokat, kiterjesztett garanciákat......

Átverés!!!

Biztosító által történik minden szerelés. A becsapódó műholdtól a villámig mindenre fizet, majd lejjebb a kivételekben felsorol szinte mindent, ami egy TV-vel előfordulhat!!!! Öregedés? Túláram? Szoftverhiba? Mágneses hatás? NOPE!! Ja és a legtöbb max 100 ezer forintig fizet, HA fizet.

Baromi nagy átverésnek érzem! Aki csak az első pár sort elolvassa, az rögtön megköti a szerződést hogy húú de jó!!!

Akinek volt már ilyen kiterjesztett garanciával dolga,(nem hivatalos samsung) szerelése, javítás, az ossza meg! Hagy ne legyen nekem igazam hogy lehúzás az egész!!

(#81112) yvsmad válasza raverke (#81111) üzenetére

yvsmad
(senior tag)

Egy jobb lakásbiztosításban több minden benne van és nem csak a tévére vonatkozik..

http://hardverapro.hu/apro/philips_25pt7106_100_hz-es_teve_hibatlan

(#81113) patow

patow
(fanatikus tag)

Sziasztok adott egy H6400 és azt szeretném kérdezni hogy a pc-m röl wifin keresztül miért csak az avi formátumú videót tudom lejátszani az mkv-t nem engedi.

[ Szerkesztve ]

(#81114) Mexbacsi

Mexbacsi
(újonc)

Sziasztok!

Tudnátok tapasztalatot / véleményt / infot mondani a Samsung UE32J5500 sorozatú tévéről?

(#81115) fant0mi válasza patow (#81113) üzenetére

fant0mi
(kvázi-tag)

A pc-n sima megosztott konyvtarrol nezed?
En javaslom, hogy tegyel fel egy dlna szervert a gepedre. En a Serviio programot hasznalom. Van topikja is itt a ph-n.

(#81116) malacka87

malacka87
(fanatikus tag)

Na tegnap sikerült megvenni a tv-t. :C. Hatalmas! Nagyon szép képe van és a 3d is nagyon jó. Elején kicsit furcsa volt. Számítógépre kötve is jobb mint az előző tv-m. Hatalmas UP! :R

btag:Sveryn#2510

(#81117) nightshadow válasza Mexbacsi (#81114) üzenetére

nightshadow
(PH! kedvence)

(#81118) Flashget válasza malacka87 (#81116) üzenetére

Flashget
(PH! félisten)

Alditól?

Samsung 40F6640 + Pioneer BDP-150K + Xiaomi Redmi 1s

(#81119) patow válasza fant0mi (#81115) üzenetére

patow
(fanatikus tag)

Kösz ,megpróbálom

[ Szerkesztve ]

(#81120) apszi válasza raverke (#81111) üzenetére

apszi
(senior tag)

Őszintén? Tavaly mikor még a tv-k keresgélésének elején tartottam, én is beleolvastam kíváncsiságból ezekbe a biztosítókba, kiterjesztett garanciákba...mindenki úgy veszi mint a cukrot, és ne legyen nekem se igazam, de szerintem is csak egy szokásos lehúzás, aminek semmi értelmét nem látom. Ugyanezt láttam mint te, hogy az első két sorban mindenre érvényes, a kivételekben pedig semmire sem...főleg a külső behatásokra, amire sokan apellálnak, hogy majd a végén leverődik véletlen a tv...na erre pont nincs, illetve erre sem. Az már csak a hab a tortán, hogy mindenféle takarékszövetkezet intézi ezeket az ország egy eldugott szegletéből :F ...nekem baromira nincs bizodalmam ezekhez, meg úgy egyik biztosítóhoz sem, de szívesen olvasnék én is olyat, hogy ez tényleg működött, csak valahogy én már nem hiszek a Mikulásban...és bocsánat mindenkitől, ha ezzel bárkit is megbántottam, NEKEM SE LEGYEN IGAZAM! :R
Mindent összevetve akkor már inkább (#81112) yvsmad javallata.

[ Szerkesztve ]

(#81121) SutPet

SutPet
(tag)

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. 32H5000 és 32H5303 között vacilálok. H5303-ról nemsok mindent találok neten. Ami érdekelne képminősége ill a panel ugyan az benne mint a H5000-ben? Tudom hogy alap TV de most erre futná a keretből így a lehető legjobbat szeretném választani.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#81122) apszi válasza Flashget (#81092) üzenetére

apszi
(senior tag)

Szia!
Picit elsiklottam a hozzám szólásodon, boccs. Abban biztos vagyok, hogy nem 24p, mert ez MotionP nélkül egyértelmű, de MP-vel a probléma olyan szépen volt orvosolható, hogy magam is meglepődtem, de azért kíváncsiságból rá fogok nézni.

(#81123) Batib válasza SutPet (#81121) üzenetére

Batib
(senior tag)

A H5303 egy gazdaságos kivitel, de aránylag nagyobb tudású (lan, smart stb) Nem elsősorban a a panel a különbség, lehet ugyanolyan benne, mint a H5000-ben.
A tv szerkezetében vannak jelentős olcsósítások, ugyanis full műanyag az egész. Érdemes jó alaposan átnézni vagy a boltban, vagy otthon.
(összeszerelés, fekete pöttyök a kijelzőn stb)

(#81124) Flashget válasza SutPet (#81121) üzenetére

Flashget
(PH! félisten)

az 5000 a belépőszint a HD világba..az 5003 még ennek az alap tv-nek is egy butított verziója. Sok mindent nem tudnak rajta butítani már legfeljebb csatlakozók számában vagy nincs benne DLNA pl....5000 alá ne menj akkor már.

(#81125) raverke válasza apszi (#81120) üzenetére

raverke
(kvázi-tag)

Igen, sajnos lehúzás gyanús.

Én szerintem megveszem inkább hivatalok kereskedőnél (UE48H6400), drágábban, de ott tuti a Samsung kezeli a szervizelést.

Kérdés: Mennyi időre lehet a garanciát a Samsungnál kiterjeszteni és az mennyibe kerülne? (összesen 5 éve gari jó lenne)

Akinek volt ezzel tapasztalata, ossza meg kérem!

(#81126) Flashget válasza raverke (#81125) üzenetére

Flashget
(PH! félisten)

kiterjesztett jótállás vásárlása

MM viszonteladó és ad olyan biztosítást is ami a gyári garanciát követően további 2 évig tart fenn garanciát, valamint törés,folyadék okozta károkra is nyújt fedezetet. 1 éve én a goldra kötöttem biztosítást 14K-ért.
[link]
az a bizonyos apróbetűs rész

(#81127) Heimdallr75

Heimdallr75
(őstag)
LOGOUT blog

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
ue48h6400 típ, telekom interaktív sat box.
Ha a távirányítón megnyomtam a keyboard gombot előjött ugye a virtuális táv a képernyőn , ha itt elkezdtem egy számot (csatornaszámot) megjelölni akkor mellette megjelent a csatornalista, (szám+csat név) .

Jelenleg nincs ilyen, mit állítottam el vajon? :)

الغريبة في هذا الكوكب

(#81128) Batib válasza Heimdallr75 (#81127) üzenetére

Batib
(senior tag)

Szerintem semmit nem állítottál el. Az csak a tv saját tunerjével fogott adásoknál müködik. (pl mindigtv)
Ha STB ről jön a jel akkor infót csak a box ad. Nálam így van.

(#81129) Heimdallr75 válasza Batib (#81128) üzenetére

Heimdallr75
(őstag)
LOGOUT blog

Logikus, ellenben tegnap még nem így volt. :S

(lehet köze van a műsorajánló vagy mihez? mármint onnan kapta az infót eddig?)

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#81130) Batib válasza Heimdallr75 (#81129) üzenetére

Batib
(senior tag)

A saját tunerje be van hangolva?

(#81131) Heimdallr75 válasza Batib (#81130) üzenetére

Heimdallr75
(őstag)
LOGOUT blog

nincs, mivel stb van csak rajta.
eddig remekül ismerte a telkom csatornakiosztását (nem nem az stb menüjét néztem), az átrendezés óta van gond.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#81132) Vertigo18 válasza Batib (#81130) üzenetére

Vertigo18
(senior tag)

Tényleg, azt hogy is kell? :B

Én most toltam neki egy "Indítást", de nem talált semmit sem. Talán azt kell átállítani, hogy "légi"? :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#81133) Batib válasza Heimdallr75 (#81131) üzenetére

Batib
(senior tag)

Akkor nem tudom. Nekem UPC dirkt van és mindig tv. Az általad említett módon (nézem a UPC-t virt. távszabin a mindigtv csatornakiosztása látszik)

Vertigo18: Igen légire kell állítani, de kell hozzá valamilyen antenna.
Kékesen most zajlott le az áthangolás, most be kell hangolnom az összes tv-met (5db) és rendezni a csatlistát. De lassan mennem kell dogozni, majd holnap.

[ Szerkesztve ]

(#81134) Batib válasza Heimdallr75 (#81131) üzenetére

Batib
(senior tag)

Közben eszembe jutott, valószínűleg a smarthub műsorajánló beállításainál tetted be a thome boxot, nekem pedig nincs mert nem szolgáltatói stb-m van és nem kezeli a samu tv. És szinte biztos, hogy a mostani átállításos mizéria miatt nincs még rendben.

(#81135) Heimdallr75 válasza Batib (#81134) üzenetére

Heimdallr75
(őstag)
LOGOUT blog

Erre gondoltam, de ugye a műsorajánló megszűnt.

الغريبة في هذا الكوكب

(#81136) pelenka35

pelenka35
(senior tag)

Hali
Csatorna szerkesztő programot tud valaki linkelni... (pc-re)

Köszönöm

Gamertag:Rob3rt75 - LUMIA 625 , ASUS MeMO Pad HD 7

(#81137) fant0mi válasza pelenka35 (#81136) üzenetére

fant0mi
(kvázi-tag)

En a ChanSort progit hasznaltam.

(#81138) Flashget válasza pelenka35 (#81136) üzenetére

Flashget
(PH! félisten)

[link]

(#81139) malacka87 válasza Flashget (#81118) üzenetére

malacka87
(fanatikus tag)

Euronics! Pc-re kötve mindenképp abba a hdmi foglalatba kell dugni ami az elején van leírva?

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510

(#81140) Flashget válasza malacka87 (#81139) üzenetére

Flashget
(PH! félisten)

Igen, nem véletlenül van a tv-n ilyen bemenet.

(#81141) Flashget válasza apszi (#81122) üzenetére

Flashget
(PH! félisten)

Szia én is. :)
Eleinte én is a PC-ről játszottam le a filmeket amit a tv lejátszója nem bírt (D6500 és m2ts fájlok) de meguntam és vettem a Pioneert..azóta eszembe sem jut a tv beépített lejátszójáról történő filmnézéshez.
komolyan vaknak kell lenni aki nem veszi észre egy célhardver és tv lejátszója közti képi különbségre.
Lehet tesztelni avi,mkv,m2ts fájlokkal.

(#81142) trecom

trecom
(lelkes újonc)

Üdv mindenkinek erről a webshopról tud valaki valamit esetleg vásárolt már valaki az üzletükben?
Még egy kérdés valakinek van valami tapasztalata a H6650-es típusszámú tv-vel kapcsolatban mert az euronicsban most az 55" verziója 256ezer pénz és szívesen beneveznék egyre de eddig semmi értékelhetőt nem találtam róla aki tud segítsen legyetek szívesek előre is köszönöm.

(#81143) Flashget válasza trecom (#81142) üzenetére

Flashget
(PH! félisten)

outletből venni bármit is? :)

maga a tv csak a processzormagok számában különbözik pl. az enyémtől. ennek a smartos, webböngészős történetnél van jelentősége másban nem. összefoglalót olvasd el.

(#81144) trecom válasza Flashget (#81143) üzenetére

trecom
(lelkes újonc)

Akkor ezen az áron jó vétel szerinted a 6650?
Egy 3mx3m-es szobába lesz nem túl nagy bele a tv ha igen még mindig át tudok költözni egy 4mx4m-esbe.

(#81145) tyotyiga válasza Flashget (#81141) üzenetére

tyotyiga
(lelkes újonc)

Milyen Pioneer-t vettèl?

[ Szerkesztve ]

(#81146) apszi válasza Flashget (#81141) üzenetére

apszi
(senior tag)

Most szembesültem vele, hogy játsza az m2ts-t...3D-ben :) Mindent összevetve viszont sajna nem találtam a lejátszási frekit. Infónál nem írja, máshol meg egyáltalán. Na mind1. Azt azért nem mondom, hogy sosem lesz lejátszó, de azért még gondolkodom rajta. :)

(#81147) Naigen

Naigen
(fanatikus tag)

Sziasztok, ahogy látom nem csak én szenvedtem csatornalista szerkesztéssel, ma újra le kellett játszanom, mert MTVA csatornál előre ugrottak. No lényeg a lényeg, nálam F6400-on a Samu ChannelEditor nem jött be, mindig vissza állt alapra a sorrend, viszont találtam egy online lehetőséget, amivel szerkesztve nálam hibátlan. Igaz a feleslegeseket utólag a tv-n tiltottam le. Gondoltam leírom, hátha másnak is jól jön.

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#81148) Flashget válasza Naigen (#81147) üzenetére

Flashget
(PH! félisten)

Mi az hogy vissza allt alapra? Nalam teljesen jol mukodik.

(#81149) Flashget válasza apszi (#81146) üzenetére

Flashget
(PH! félisten)

Mert jobb hardver van mar benne. 2011-ben a samsung meg csak celeron 800 erossegu processzort rakott bele...E szerianal mar jobbat legalabb.

tyotyiga az alairasomban levot, de ilyet mar nem arulnak. 170-es van.

[ Szerkesztve ]

(#81150) Naigen válasza Flashget (#81148) üzenetére

Naigen
(fanatikus tag)

Teljesen random vissza állt arra, ahogy a kereső megtalálta a csatornákat (MindigTV). Vagy, ha egy kódolt, de általam nem előfizetett csatornára váltottam, akkor is vissza állt az alap csatorna sorrendre.

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#81151) patow válasza Naigen (#81147) üzenetére

patow
(fanatikus tag)

Szia, segítenél nem tudom hogyan kel kezelni

Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.