Hirdetés

2014. október 21., kedd

(#70151) PuMbA válasza nismoka (#70150) üzenetére

PuMbA
(PH! kedvence)

Még szerencse, hogy a valóság "használhatalan barnás színeit" el tudja viselni, amikor az utcán megy :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70152) BBéci válasza Fr3eWar (#70146) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Passz, nem ismerem. Csak tippelni tudok: nem hiszem, hogy a Bose vacak hangú terméket készít.

(#70149) Vhiktor
A linkelt társulat "műveiről" csak negatív véleményeket hallottam. Néhányan másik szakembert hívtak, hogy tegyék rendbe, amit elrontottak.
Ne kalibráltass, mert a szabványos színvilághoz az áll legközelebb, amit Te barnásnak minősítettél.

[ Szerkesztve ]

Mobiltelefon flottához csatlakoznék!

(#70153) paulikg

paulikg
(újonc)

Az lehet antenna hiba, hogy a tv fogja magát és újraindul?
Vagy mindenképpen a tv-nek van baja?

[ Szerkesztve ]

(#70154) BBéci válasza paulikg (#70153) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

TV hiba. Esetleg az áramellátása nincs rendben.

(#70155) phoeneex

phoeneex
(újonc)

Sziasztok!

Van egy Samsung D6500-as TV-m (2011-es modell), amivel szeretnék műsort felvenni. Kipróbáltam egy-két pendrive-ot, azokkal nem működött, mert a teljesítményteszten egyik sem ment át, de ezek már elég régiek.

Sikerült valakinek pendrive-ra/memóriakártyára rögzítenie, vagy csak HDD-vel lehet használni? Ha sikerült, meg tudnátok mondani, hogy milyen paraméterekkel kell rendelkeznie ahhoz, hogy kompatibilis legyen a TV-vel? Esetleg tudtok ajánlani konkrét modellt, ami bevált?

Köszi,
phoeneex

[ Szerkesztve ]

(#70156) paulikg válasza BBéci (#70154) üzenetére

paulikg
(újonc)

Van hogy percekig próbál újraindulni mire vissza jön a kép.

Ügyfélszolgálaton mondták, hogy csatlakoztassuk géphez hátha ott nem jelentkezik. Gépnél még nem tapasztaltam de nagyon rendszertelenül jelentkezik a probléma van, hogy napokig nem aztán meg folyamatosan

Akkor szerviz köszi a segítséget.

(#70157) Vhiktor válasza nismoka (#70150) üzenetére

Vhiktor
(fanatikus tag)

Lehet, de bent a munkahelyen kalibrálva vannak a monitorok és az összes megjelenítő (mivel pc-s játékokat fejlesztünk), de egyiknek sem olyan a színvilága mint az említett film módnak. Szerintem az nálam el van cseszve.

Egyébként Spyder 3 Elit-el, lehet tv-t kalibrálni? Mert az van a munkahelyen, az otthoni monitort is azzal kalibráltam, de ott szoftveres színprofilt ment el, tvn meg erre nincs lehetőség..

[ Szerkesztve ]

(#70158) BBéci válasza Vhiktor (#70157) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

A Spyder nem szerepel azon kalibráló műszerek sorában, amelyek tévéhez ajánlottak. Igazából monitorhoz sem valami jók, mert pontatlanok, nagy közöttük a szórás. Nem az ujjamból szoptam, itt van mellettem a polcon egy Spyder 3 Elite.

(#70159) ada19

ada19
(kvázi-tag)

A tanácsotokat szeretném kérni: a múlt héten vásárolt 48"-os H6400-am kis méretékben (hasonló mint a bal oldali képen: http://assets.ilounge.com/images/uploads/ipad-2-light-bleed.jpg backlight bleedes, viszont csak oldalról (középvonaltól számítva kb. 30-40 fok) látható, és ott is csak akkor, ha sötét van a szobában, sötét képet megjelenítve, valamint Movie és Game módban (erre még nem sikerült rájönnöm, hogy a teljesen ugyanúgy beállított Standard és Movie esetén a Movie miért fényesebb jóval). Természetesen csak ezt a két módot használom folyamatosan...

Tisztában vagyok vele, hogy ez népszerű betegség a LED-es TV-k körében, még azoknál is amelyeknek ára az enyémnek többszöröse, de azért félve megkérdezem: kellene ezzel foglalkoznom, vagy normális a jelenség?

Ez garanciális javításnak számít, vagy elhajtanak vele? Ilyenkor mit cserélnek, helyszínen javítható (hogy ne kelljen hetekig nélkülözni)? Ha mindenre igen a válasz, érdemes egyáltalán belevágni, annak tudatában hogy lehet csak rosszabb lesz?

Mint az elején is írtam, normál pozícióból nézve, és a lehető legrosszabb körülmények között (csont sötét szoba, fekete kép, backlight maxon) sem észrevehető, esetleg akkor ha 20cm-ről direkt azt a részt nézem.

Előre is köszönöm

Mégsenem

(#70160) superg válasza ada19 (#70159) üzenetére

superg
(fanatikus tag)

Tök jó ez így,a leírásod alapján,sokan örülnének ilyen feketének

[ Szerkesztve ]

(#70161) devil-k válasza nismoka (#70150) üzenetére

devil-k
(PH! addikt)

Pont ezt akartam írni. A kalibrált TV-től elszaladna szerintem. :D A természetes módnak köze nincs a filmezéshez. :D

"Homo homini Lupus est."

(#70162) jonyw válasza phoeneex (#70155) üzenetére

jonyw
(lelkes újonc)

Hali. Ha pendrive-ra akarsz rögzíteni akkor számítógépen ext4 particiora kell formázni.
Nekem így működik.

(#70163) Vhiktor válasza BBéci (#70158) üzenetére

Vhiktor
(fanatikus tag)

Elhiszem:)
Esetleg más cég aki megbízható?

(#70164) phoeneex válasza jonyw (#70162) üzenetére

phoeneex
(újonc)

A TV megformázta magának, de a "Performance test" nem futott le. Milyen TV-d van és milyen pendrive-ot használsz?

(#70165) jonyw válasza phoeneex (#70164) üzenetére

jonyw
(lelkes újonc)

Ha le formálta a tv akkor a számítógép nem is látja, a magic particion progival tudod formázni. A tv f6320 a pen az meg Sony 5mb/sec írási sebesség. Nekem se futott le de le formáltam a gépen és jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#70166) Vhiktor

Vhiktor
(fanatikus tag)

Lehet, hogy láma kérdés, de ha állítom a 10pt white balance-ot és egyéb iyen finomságokat, akkor ez a beállítás is csak az adott kép profilt módosítja? Tehát ha a film képmódot butzerálom, akkor a normálban a white balance és minden egyéb más speciális beállítás a gyári értéken marad?

(#70167) Nadam84

Nadam84
(újonc)

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok! Van nekem egy Samsung UE40F6320-as Tv-m.
Az lenne vele a problémám hogy van a Tv2 ,és amikor mennek rajta a műsorok mindig megy alattuk a magyar felirat és elégé idegesítő.Próbáltam már kikapcsolni de nem tudom mert nem engedi.Az érdekes az hogy csak a Tv2-nél van ez a probléma hogy van felirat a többi adón nincs,de amikor reklám van akkor meg nincs felirat,és amikor vége van reklámnak egyből van megint felirat.

Valakinek ötlet?

Előre is köszi a választ!

Üdv

(#70168) blakey válasza Nadam84 (#70167) üzenetére

blakey
(PH! addikt)

Nincs bekapcsolva a teletext felíratozás? :)

(#70169) Nadam84 válasza blakey (#70168) üzenetére

Nadam84
(újonc)

Nem találtam olyat hogy a Menüjében be lehetne kapcsolni

[ Szerkesztve ]

(#70170) Flashget válasza phoeneex (#70164) üzenetére

Flashget
(PH! félisten)

Ne hallgass rá :)
D6500-hoz én USB 2-es Kingston DT400 8GB-os pent használtam és tökéletesen rögzített rá, majd felraktam pc-re, átkonvertáltam .ts-be és ment lemezre (M3-ról régi sport események)
A lényeg, hogy a pen gyárilag tudja a 10MB/s írást! Az alatti értékűt kifog köpni, hogy nem jó.
Erről bővebben itt is olvashatsz.

Samsung 40F6640 + Pioneer BDP-150

(#70171) Garsza

Garsza
(senior tag)

Helló tudna nekem valaki segíteni abban hogy hogyan tudok létre hozni Screan Miroringot Egy Galaxy S5 teló és egy UE40ES6800 Samsung TV közt? A telefonban találtam olyan opciót hogy Screan mirroring de a TV ben nem.

Asus Crosshair V Formula/AMD FX-8320/2x4GB 1600MHz Corsair Vengeance/Asus HD7950-DC2T-3GD5-V2/Corsair Force GT 120GB/Cooler Master Real Power 620/ Alpenföhn Brocken/ LG E2370

(#70172) blakey válasza Nadam84 (#70169) üzenetére

blakey
(PH! addikt)

Nem a menüben kell hanem véletlenül el lett indítva a teletes azon oldala ahol felíratozva van vagy be van kapcsolva a hallássérült feliratozás.

(#70173) wopi

wopi
(tag)

Sziasztok!

Fali TV konzolt szeretnék venni a 40''-s Samsung ledTV-mhez, ami forgatható, dönthető. Tudtok esetleg tanácsot adni, milyet érdemes, vagy milyet kerüljek? Esetleg erre vonatkozó topicot?

Köszönöm szépen!

(#70174) Flashget válasza wopi (#70173) üzenetére

Flashget
(PH! félisten)

Hama elég jó amit az MM, Euronics árul.

(#70175) BBéci válasza Vhiktor (#70163) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Fórumtársunk, janos666 munkájával több tucatnyian elégedettek az itteni srácok közül. Köztük én is. :K

Csak az adott képmódra vonatkozik, de átmásolható az összes többire. Sőt, bemenetenként lehet különböző a beállítás. De inkább ne piszkáld, mert szemre lehetetlen fehéregyensúlyt állítani.

[ Szerkesztve ]

(#70176) gukker1 válasza phoeneex (#70164) üzenetére

gukker1
(kvázi-tag)

Ugye digitális adásod van? Mert csak azt veszi fel, analógot nem.

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#70177) nismoka válasza Garsza (#70171) üzenetére

nismoka
(őstag)

Screen mirroring.... A tv bemenet választóval válaszd ki.

(#70178) ada19 válasza wopi (#70173) üzenetére

ada19
(kvázi-tag)

Szerintem érdemes áldozni egy jó minőségűre: http://www.edigital.hu/Fali_konzol_tarto/Vogels_W52070_fali_konzol-p372482.html

Arra figyelj, hogy a Samsung H szériát kicsit elmérnökölték, ezért csak körülményesen lehet felszerelni olyan fali konzolra, ami 400x400-at is tud. Ez persze vonatkozik minden másra is, nem csak a Vogelsre.

Mégsenem

(#70179) devil-k válasza ada19 (#70178) üzenetére

devil-k
(PH! addikt)

A Vogels konzolok igen jók. Egyetértek.

"Homo homini Lupus est."

(#70180) wopi válasza ada19 (#70178) üzenetére

wopi
(tag)

Köszönöm szépen! Megnézegetem. Egyébként miben külömböznek, mire érdemes figyelni? Írod, hogy érdemes többet áldozni rá. Nyílván ne olcsó, rossz minőségűt vegyek, de esetleg milyen funkciók vannak, ami a drágábbak tudnak csak? Vagy ez a külömbség a stabilitásban rejlik?

Kicsit régebbi modellról van szó: UE40C6000.

(#70181) Jb001

Jb001
(kvázi-tag)

Sziasztok, az UE55H6203-rol van velemenyetek?
A nemreg emlitett 55h6400-hoz kepest pl. milyen szinten van?

[ Szerkesztve ]

HTC One X+ 64 Gb, Venom ViperX+ ROM

(#70182) ada19 válasza wopi (#70180) üzenetére

ada19
(kvázi-tag)

Anyagminőség, stabilitás, időtállóság, esztétika. Egy Vogels gyakorlatilag örök darab. A cégnél nálunk van ~20 Hama és Stell konzol, és maradjunk annyiban, hogy nem véletlen kerülnek fele és harmadannyiba. :)

Mégsenem

(#70183) +SoulRiever-

+SoulRiever-
(őstag)

Na megvettem a samsung ue40h6200-at.

Minden elvárásaimat felül múlta.. :)

Nagyon szép éles a képe, eco-szenzor kicsit idegesítő volt, ezért kikapcsoltam.

3D nagyon jó, Legalapabb szemcsit vettem hozzá, de így is tátottuk a szánkat :D

A tv kávája kicsit recseg, amikor megfogtam, de hát nem nagyon fogom nyomogatni :)

@ >LG G2 32gb< @ >Samsung UE40H6200< @

(#70184) psq

psq
(újonc)

Sziasztok!

UE40ES6100-am van. Ma este bekapcsolnám és semmi hang...
Próbálgattam fejhalhatóval, HDMI-n kapott jellel, rendszer újraindítással, frissítéssel, de semmi. Még egy kattanás sem.
Valakinek ötlete?
Még garanciás, de a következő napokban csak késő este vagyok itthon, hajnalban megyek melóba.
A gyerek meg megőrjít a nyavalygással.... :W

(#70185) Batib válasza Jb001 (#70181) üzenetére

Batib
(fanatikus tag)

Neked is és azoknak is akik érdeklődtek az UExxH6203 és az UExxH6200 közötti különbségekről. (láttam voltak itt páran)

Tehát: a 6203 nem 3D-s, csak két magos procija van, kevesebb rajta a HDMI és az USB.
Emellett más a felépítésük is. A 6203 jóval kevesebb háttérvilágítás ledet tartalmaz, ezért távolabb helyezik el ezeket az lcd paneltől a jobb fény eloszlatás végett. A TV vastagsága ebből adódóan joval nagyobb (mintegy 10cm) a 6200-hoz (kb 6cm) képest.

Kb ennyi, lehet vannak még apróságok, de ez a lényeg.

(#70186) Flashget válasza Batib (#70185) üzenetére

Flashget
(PH! félisten)

még annyit, hogy ha a szám 3-ra végződik pl. 5003 vagy 6203 az mindig butított verziót jelent az alap típushoz képest.

(#70187) Gedeon31 válasza Flashget (#70186) üzenetére

Gedeon31
(PH! addikt)

Ez a butítás mit jelent ? :U

(#70188) Flashget válasza Gedeon31 (#70187) üzenetére

Flashget
(PH! félisten)

Eggyel előttem írták!
De akkor még1x :)
Valamilyen szolgáltatást nem tud, kevesebb csatlakozó van rajta, gyengébb hw van beépítve mint az alap típusba 5000, 6200 stb.

(#70189) Gedeon31 válasza Flashget (#70188) üzenetére

Gedeon31
(PH! addikt)

Bocsi :B kicsit fáradt vagyok :)

Köszi :)

(#70190) Garsza

Garsza
(senior tag)

Nekem tud valaki segíteni ES6800 ra Screen miroring ügyben?

Asus Crosshair V Formula/AMD FX-8320/2x4GB 1600MHz Corsair Vengeance/Asus HD7950-DC2T-3GD5-V2/Corsair Force GT 120GB/Cooler Master Real Power 620/ Alpenföhn Brocken/ LG E2370

(#70191) Jaded válasza +SoulRiever- (#70183) üzenetére

Jaded
(fanatikus tag)

Használd egészséggel! :) Nekem is ugyanez a méret és típus van.

www.mixcloud.com/jadedhungary

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.