Hirdetés

2015. március 28., szombat

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2015-03-10 09:00:26

PROHARDVER!

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

(#77601) dani_golf

dani_golf
(lelkes újonc)

hello all.kérdésem az lenne hogy van egy 48H6500 am.hd filmeket nézek rajta pendrivrol .a kérdésem az hogy van e minöségi különbség ha plul külsö bluray lejátszorol nézem.?képileg meg hangilag?köszönöm elöre is

(#77602) Kulbi

Kulbi
(tag)

Sziasztok,

Most vettem egy UE50H6400-as tv-t. Korábban szerepelt itt, hogy a HDMI bemenet tivábbít minden hang típust az optikai kimenet felé. Nekem nem sikerül összehozni. A lánc a következő: eGreat R6s-HDMI-TV-optika-Lg kompakt. Ez a megoldás sokban egyszerűsítené az életem, mert az LG-n csak egy optikai bemenet van. Ha a média lejátszón raw-ra állítom akkor semmilyen hang nem megy keresztül, a pcm szól. Próbáltam a tv hang beállításait is, de semmi. Előre is köszi!

<Xiaomi Mi2S MIUI V6> <Xears XE200Pro> <eGreat R6S> <D-Link DNS-320L> <Bkercso Inventory> <Takstar TS-671> <SJ4000>

(#77603) PuMbA válasza poli27 (#77591) üzenetére

PuMbA
(Topikgazda)

Az már a kicsit drágább kategória, szóval rámondhatjuk, hogy ok :)

d@minator: Nekem is volt anno Z-2300-am, a legnagyobb baja az, hogy mivel a középhangok hiányoznak így a beszéd mindig a háttérbe szorul a hangfalon :) Ebben a 10k-ba kerülő 1250B is jobb :) Egyedül csak csapatásra jó a cucc :DDD

dani_golf: Jobb, de lehet, hogy nem feltétlenül éri meg a te szemszögedből a váltás :)

[ Szerkesztve ]

(#77604) Kulbi válasza Kulbi (#77602) üzenetére

Kulbi
(tag)

Olvasgatok itt visszafelé ezerrel ,de vki azt írja megy, vki meg azt, hogy csak PCM stereo lesz.

<Xiaomi Mi2S MIUI V6> <Xears XE200Pro> <eGreat R6S> <D-Link DNS-320L> <Bkercso Inventory> <Takstar TS-671> <SJ4000>

(#77605) Teasüti válasza Kulbi (#77602) üzenetére

Teasüti
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

A tévén a hangbeállításoknál lesz olyan opció, hogy további beállítások, majd audioformátum.
Minden alkalommal el kell látogatni ide, ha nem ugyanaz a hangkodek megy éppen.

Viszont ez a felállás amiatt nem fog működni, mert a lejátszód a TV Edid információit veszi át HDMI-n keresztül, ami meg csak sztereó hangot fog eredményezni. Én is szórakoztam ezzel egy időben, még egy PC-t se tudtam rávenni, hogy passthrough módon küldje ki HDMI-n a hangsávot, mindig csak sztereó hangot kaptam (mivel a tévének csak két hangszórója van). Ez PC-nél megkerülhető lenne Edid szerkesztéssel, csak kellene hozzá egy 6 csatornás Edid minta is, amivel felül lehet írni a TV által szolgáltatott paramétereket. Na ilyenem nem volt, de ha meg már lenne HDMI-s AVR-em, akkor meg az egész projekt okafogyottá válna, szóval mindegy is.

Elméletileg a Tv viszont tudja továbbítani a beérkező hangsávot passthrough módon.

Praktikus megoldás, hogy a lejátszót közvetlenül kötöd össze a hangrendszerrel. Már ha mindkettőn van digitális csatlakozás.

[ Szerkesztve ]

Topikba tartozó kérdésekre nem válaszolok privátban.

(#77606) dethroner válasza BBéci (#77599) üzenetére

dethroner
(őstag)

Átnéztem a kézikönyvet is, abban sincs olyan hogy ki lehetne kapcsolni a frissítés keresést, csupán az automatikus frissítést lehet kikapcsolni:
Ha nem szeretné automatikusan frissíteni a szoftvert, akkor állítsa az Aut. frissítés (Szoftverfrissítés > Aut. frissítés) beállítást Ki értékre.

És még ez is ott van benne: A szoftverfrissítés után az összes kép- és hangbeállítás az alapértékekre áll vissza.

És valami külföldi fórumon láttam hogy frissített valaki fw-t, és elmondása szerint érezhetően csúnyább lett a kép. Pár héttel később feltette az akkor megjelent legújabb fw-t, és azzal az előző képi világot kapta vissza. Mivel a tévém kalibrálva van, nem akarnám kockáztatni hogy egy frissítés után eltűnik a beállított képminőség( és vele a majd 20 rongy amit ráköltöttem).

(#77604) Kulbi Sajna elég egyszerű a helyzet. Ha a tévé beépített lejátszójával nézel filmet, akkor a tévét optikán összekötve a hangkeltőddel lesz 5.1-ed. Ha más a lejátszó eszközöd, akkor a tévéből csak 2.0-t tudsz kiszedni. Én is ezzel harcolok, most akarok venni toslink elosztót hogy az LG kompaktom :) több forrást is fogadhasson.

[ Szerkesztve ]

Nincs semmi más, ami jobban egységbe forrasztja a normális értékrend szerint nevelt futballszurkolók táborát, mint a Bayern München feltétlen ...

(#77607) Teasüti válasza dethroner (#77606) üzenetére

Teasüti
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Itt a topikban azt olvastam, hogy a szerviz menüben lehet kikapcsolni a szoftverfrissítést, viszont a távirányítós kombináció nálam nem működött (H6400).

[ Szerkesztve ]

Topikba tartozó kérdésekre nem válaszolok privátban.

(#77608) dethroner válasza Teasüti (#77607) üzenetére

dethroner
(őstag)

Szervizmenü? Attól szokták óva inteni az egyszerű földi haladót, nem?

Nincs semmi más, ami jobban egységbe forrasztja a normális értékrend szerint nevelt futballszurkolók táborát, mint a Bayern München feltétlen ...

(#77609) Kulbi válasza dethroner (#77606) üzenetére

Kulbi
(tag)

Erről a Toslink dologról majd dobhatnál vmi infót.

(#77610) BBéci válasza dethroner (#77606) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Saját tévémen már kétszer frissítettem szoftvert a kalibrálás után és semmilyen képbeállítás nem állt vissza alaphelyzetbe.
A kalibrált értékeket erősen ajánlott leírni egy füzetbe, mert bármi történhet a tévével, utána szépen beállítgatod a csúszkákat, nem kerül egy forintodba sem.

(#77601) dani_golf
Igen, van különbség. Persze a jobb hangminőséget nem fogd észrevenni a TV saját cicergőin.

[ Szerkesztve ]

Mobiltelefon flottához csatlakoznék!

(#77611) pakriksz

pakriksz
(őstag)

HDMI fekete szint beállításnál most akkor melyik a full rgb (0-255) és melyik a filmes (16-230)? Össze vissza mindenféle magyarázatot találok.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#77612) PuMbA válasza pakriksz (#77611) üzenetére

PuMbA
(Topikgazda)

Normál a 0-255, Alacsony a 16-235 :) PC esetén Normál kell, Médialejátszóknál amire beállítod azt, Set Top Boxoknál általában Alacsony :)

[ Szerkesztve ]

(#77613) dethroner válasza Kulbi (#77609) üzenetére

dethroner
(őstag)

Nem tudom mennyire tartós és milyen menőség ( az árából ítélve lehet hogy csalódás is lesz), ezt szemeltem ki. Legalább nem sokat vesztek ha csalódás lesz.

(#77610) BBéci természetesen minden beállított érték fel van írva :K De azért nem kísértem a sorsot amíg minden jól működik. Inkább kikapcsolnám a frissítés keresést, ha lehetne valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#77614) Kempeti

Kempeti
(tag)

Mi a véleményetek a SAMSUNG t22c300 tv monitor-ról?
(Szerintem) egy elég barátságos összegért hozzá bírnék jutni ; 18k

Leginkább monitorként használnám, de esténként néha-néha filmeznék, ill tv-t néznék rajta.

azt mondták neszerepelj, te úgy hallottad nesze rappelj!

(#77615) Kulbi válasza dethroner (#77613) üzenetére

Kulbi
(tag)

Mikor teszteled, megvárom az eredményt:)

(#77616) BBéci válasza Kulbi (#77615) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Működni fog, azon kívül még mit vársz attól a kütyütől? :U

(#77617) para09

para09
(újonc)

Hali!
[link]
Erről a tv-ről mi a véleményetek? Esetleg hasonló kategóriában tudnátok ajánlani jobbat?
Köszi!

(#77618) nightshadow válasza para09 (#77617) üzenetére

nightshadow
(PH! kedvence)

Abban az árkategóriában jó.

(#77619) Flashget válasza BBéci (#77610) üzenetére

Flashget
(PH! félisten)

Már annyi is elég, ha belépsz szerviz menübe és kilépsz, vissza áll minden alapra.
Egyszerűbb mobillal lefotózni kalibrálás után. ;)

Samsung 40F6640 + Pioneer BDP-150K + Xiaomi Redmi 1s

(#77620) Flashget válasza nightshadow (#77574) üzenetére

Flashget
(PH! félisten)

Végre. :R

(#77621) dethroner válasza Kulbi (#77615) üzenetére

dethroner
(őstag)

Előbb meg kéne venni, de eddig a lustaság győzött :)

(#77622) BBéci válasza Flashget (#77619) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Szervizmenü valóban művel ilyet, de a szoftverfrissítés nem mindegyik tévén törli a beállításokat.
DSLR géppel (9,5 éve) szoktam fotózni, nem telefonnal. ;]
Egy füzetet rendszeresítettem a nálam megforduló tévék kalibrált értékeinek feljegyzésére.

[ Szerkesztve ]

(#77623) m4tyik4 válasza para09 (#77617) üzenetére

m4tyik4
(újonc)

Szia :) nekem ilyen TV-m van és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Mindent tud amit egy átlag felhasználó használ/használna.

(#77624) gyeniko válasza dethroner (#77606) üzenetére

gyeniko
(fanatikus tag)

Az utóbbi időben elég sok TV-n frissítettem rendszeresen fw-t: Samu H6470, H8090; Pana VT60; LG LM620, LS570, LM760, LA620; soha, egyik frissítés után sem állítódott el semmilyen érték!

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#77625) para09

para09
(újonc)

Hali!
[link]
[link]
Ér ez 20e-rel többet?Megéri még annyit rászánni?

(#77626) d@minator válasza PuMbA (#77603) üzenetére

d@minator
(PH! addikt)

Youtube életkoros videót hogy kell megnézni? Kidobott valami kódot, hogy a Youtube/activate-be írjam be.

A Z2300 tényleg nem jól szól a fejhallgató kimeneten. :) Az EQ nem is aktív ebben az esetben.

(#77597) BBéci: A középet hagytam de ha kiemelek a mélyen magason nekem jobban tetszik.
(#77600) gyeniko: Köszi, ha mégis alapra állna már fejből is tudom.

(#77627) Tamás34 válasza para09 (#77625) üzenetére

Tamás34
(fanatikus tag)

6200-ban nincs Giroszkópos távirányító és 3D szemüveg! 6400-ban van! Kb. 16.000Ft ha ezeket külön kéne megvenned! Nem kérdés, hogy 6400-ast vedd meg!

SAMSUNG UE 40F6500-Lumia735

(#77628) Flashget válasza BBéci (#77622) üzenetére

Flashget
(PH! félisten)

nem művészi fotóra van szükség, viszont ha gyorsba kell ott van zsebben a beállítás a papírt, fecnit, füzetet az asszony tuti elrakja olyan helyre takarításnál, ahol a büdös életben nem találja meg az ember. ;]

[ Szerkesztve ]

(#77629) BBéci válasza Flashget (#77628) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Asszony a dolgozószobámban nem nyúl semmihez, így a takarítás, porszívózás rám marad, de megéri. :K
Az a bizonyos füzet a munkámhoz tartozik, eszébe nem jut hozzányúlni. :N
Soha, eszembe nem jut telefonnal fényképezni, ha ilyesmi kerül szóba, kiráz a hideg.

(#77626) d@minator
A valóban jó hangminőségű rendszereken nem kell semmiféle kiemelés. Most éppen az itt látható erősítő üzemel nálam, a hangerő szabályzón kívül nincs rajta semmi állítási lehetőség és nem is hiányzik. :N

[ Szerkesztve ]

(#77630) odipapa válasza BBéci (#77629) üzenetére

odipapa
(senior tag)

Nézze már meg valaki, hogy működik-e neki a youtube alkalmazás, most.
Köszi!
Ha bekapcsolom csak sötét képernyőt kapok.
Net van, más alk. működik.

Már működik.

[ Szerkesztve ]

(#77631) drmotto válasza drmotto (#77444) üzenetére

drmotto
(senior tag)

Még mindig a korábbi problémával küzdök. (Röviden: wifin nem viszi a tévé (EH5300) a korábban lejátszott mkv-ket). Új fejlemény, hogy kiszedtem a tévét a helyéről, levittem a routerhez, és összekötöttem LAN-on. Azonnal játszott minden korábban eldobott fájlt. Visszavittem a helyére, go0dnoltam teszek egy próbát, és meglepetésemre azonnal játszotta az mkv-t is wifin keresztül. Mindez tartott egy napig. Most megint nem játssza wifin, de ha pendrive-on viszem, akkor megy. Minden más megy wifin is.
Valakinek van valami ötlete esetleg?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#77632) Daywalkerke válasza DarthPeeter (#77567) üzenetére

Daywalkerke
(fanatikus tag)

Megkérdezhetem, hogy te hol vetted ezt a TV-t?
Mert arukereső oldalán amit linkeltél 150e Ft körüli áron csak ilyen kicsi "sufni" boltokban van, az első nagyobb láncnál(edigital) már 180e Ft ez a modell.
Egyébként szabad szemmel láthatóan ekkora különbség van az általad írt ezen TV és az általam linkelt "kamu" 100Hz-es Samsung tv között? mert én tényleg csak full hd filmeket(Sony blu-ray asztali lejátszóról és külső HDD-ről) néznék rajta, tehát sem a Smart sem a 3D nem kell.
Ez a Samsung modellt semmiképpen nem ajánljátok(még akkor sem ha csak a fentiekben leírt célokra kell):

Samsung UE50H5000AWXXH LED televízió

(#77633) nightshadow válasza Daywalkerke (#77632) üzenetére

nightshadow
(PH! kedvence)

Aqua-ban 154k [link]

Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.