Hirdetés

2016. február 6., szombat

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

PROHARDVER!

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

(#92701) mflex válasza dethroner (#92698) üzenetére

mflex
(PH! addikt)

Nekem ez a funkció mindig is működött alapból, de a műszeres kalibrálást rögtön hazavágta, ergo az én meglátásom szerint csak rosszabb lett tőle a kép (nekem). Lehet, hogy másnak tetszik, amit csinál, nekem egyáltalán nem jön be.

Μflex feat. Silvia Napoli - The Power of Pleasure

(#92702) bul07 válasza Flashget (#92693) üzenetére

bul07
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

(#92699) dethroner

Lehet fáradt vagyok(biztos 25-ik órája ébren) de én nem látom a mit kellene néznem

Nekem amúgy Tisztán van

dethroner 20-as hátérvilágítás?
Nekem 15-nél kiég a szemem

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy S2 / Small Sun ZY-T08 / Lenovo Z510 / Samsung UE48H6400

(#92703) apszi válasza mflex (#92689) üzenetére

apszi
(senior tag)

Öntudatra ébred a SmartNet...ez jó... :DDD

(#92691) dethroner:
Hazamegyek délután megvizslatom, tegnap csak röpke rátekintésem volt, és vázolom az eredményt :K

(#92692) Flashget :
Így ahogy mondod :K

(#92701) mflex :
Sporton kívül másra én se használnám...amit mondjuk ritkán nézek :)

(#92702) bul07:
Kompenzálnia kell a háttérvilágítást, mert ez a funkció sötétít a képen.

[ Szerkesztve ]

(#92704) dethroner válasza mflex (#92701) üzenetére

dethroner
(őstag)

Működik, látszólag. Bekapcsolja az ember és egyből sötétebb lesz a kép, ergo azt gondolnád hogy működik. De pont azért csináltam lépésekben a videót, hogy hátha így visszaadható a mozgásfolyamatosság változása. Nézd meg, amikor a ledes tisztaságon belül a "ki" érték van pipálva és lehúzom a "be" értékre de NEM nyomok entert, a menü szélei mentén szépen látszik hogy mennyit változik (gyorsul) a mozgás és amint kijelölöm, rögtön visszatér arra a szintre, ami előtte volt. Vagyis a ledet villogtatja mert pc-re kötve nagyon látszik a villogás és a fényerő is kisebb, de a mozgás marad röcögős. Majd utána ki-bekapcsolva a képernyőt olyan folyamatos lesz a mozgás (talán sokaknak a szappanoperás jelenség ugrana be), mintha a torzításcsökkentést legalább 8-as értékre kapcsolnád.
Az én tévém is kalibrálva van, de semmilyen képi beállításba nem nyúl bele, minden ugyanazon az értéken marad mint előtte.
Ja, és janos666 kalibrálás során a ledes képtisztaság bekapcsolását javasolta :K

Szabad vagyok! - mondta a majom a rácsnak. Én nem! - mondta a rács. Engem majmok köré zártak!

(#92705) dethroner válasza bul07 (#92702) üzenetére

dethroner
(őstag)

Sajnos a videók nem tudják közel sem visszaadni azt, amit látni lehet ezzel kapcsolatban. Talán ha lesz lelki erőm hozzá, majd valami tesztábrán is megmutatom hogy mi a különbség.
Hasonlítsd össze a két feltöltött videót és látni fogod hogy hiába azt látod hogy nálam a háttérvilágítás 20, mégis kisebb a fénye mint a másik videón a 12. És hogy miért? Mert állandóan bekapcsolva tartom az eco érzékelőt, ami nagyon jól működik, mindig állandó a tévé fényereje a külső fényhez viszonyítva. Ha fix alacsony értéket használnék akkor fényes délben semmit nem látnék, mert telibevágja a nappalit a napfény, folyton kapcsolgatnom kéne. Az a látható 20-as érték soha nincs annyi, kipróbáltam már amikor a délben tűzött be a nap, és akkor is jó ha felvitte 16-17-re. A minimum érték meg 7-re belőve, szóval az esti filmezés közben meg a 12-es értéknél égne ki a szemem ;)

(#92703) apszi Nem, ennek semmi köze nincs ahhoz hogy kompenzálni kéne a háttérfény csökkenést. Nem is használtam eddig a ledes tisztaságot, mégis amióta megvettem a tévét 20 és 7 között szabályoz az eco érzékelő és soha nem volt hogy túl világosnak vagy túl sötétnek találtam volna a tévét. Mondhatni mindig optimális volt.

[ Szerkesztve ]

Szabad vagyok! - mondta a majom a rácsnak. Én nem! - mondta a rács. Engem majmok köré zártak!

(#92706) Batib

Batib
(senior tag)

Úgy látszik üldöz a balszerencse. Tegnap pofára esve találtuk 32J5270-es tv-nket. Természetesen berepedt a kijelző. Nemrég cseréltük le abból a helységből a C450est szintén kijelző hiba miatt.
Most megint görcsölhetek, hogy intézzek vmit oda.

(#92707) sandró60 válasza Batib (#92706) üzenetére

sandró60
(őstag)

Ahogy elnézem elég sűrün cserélgeted a tévéket-talán valami tesztelő vagy te is?Ne értsd félre :D

(#92708) sixpak válasza Batib (#92706) üzenetére

sixpak
(PH! addikt)

Mi történt vele, hogyan esett le?

Néhány fotó: https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#92709) Clever0 válasza toto222 (#92700) üzenetére

Clever0
(fanatikus tag)

Úgy látom, még nem válaszoltak neked. Mivel ezek tévék és nem monitorok, csak 50/60 Hz-es jelet tudnak fogadni. Én még nem olvastam ilyen tévéről, de megkérdezheted a Samu ügyfélszolgálatát is.

[ Szerkesztve ]

(#92710) Tegla80 válasza Batib (#92706) üzenetére

Tegla80
(PH! addikt)

Az kiderult,h ki utotte ki ugy,h padlot fogott?

Sony® & PlayStation®

(#92711) Batib

Batib
(senior tag)

Ez egy pillekönnyű versenyző, vagy a huzat verte le vagy (ez a valószínűbb) a Frigyes nevezetű cicánk.
Csak mami volt ittho, de Ő észre sem vette, pedig volt benn a kisszobában szellőztetni.

sandró60 Nem vok. tesztelő, de szó se róla szerintem már több minnt 100 db Samu tv megfordult nálam. Itt a környéken a samsung dolgozóktol hozzá lehet néha jutni olcsóbban a tv-khez. (legálisan)

[ Szerkesztve ]

(#92712) toto222 válasza Clever0 (#92709) üzenetére

toto222
(újonc)

Tudtommal a UE48JU7000 -ben nem 60hz-es hanem 120 hz-es panel van,így elvileg képes lenne rá,hogy kezelje a 120 hz es bemeneti számítógépes jelet is.

Amelyikben 60 hz-es a panel az persze,hogy nem képes erre.

Sajnos csak amerikai szériáknál ismerek olyan tévét ami tudná a 120Hz-et monitorként,igaz nem samsung hanem sony .

(#92713) sityupityu válasza toto222 (#92712) üzenetére

sityupityu
(senior tag)

Én is úgy tudom,hogy csak 50/60 Hz-es jelet tudnak fogadni függetlenül attól, hogy 120 hz-es panel.

(#92714) toto222 válasza Batib (#92711) üzenetére

toto222
(újonc)

Ha van rá lehetőség próbáld meg falikonzollal

(#92715) kaboska

kaboska
(fanatikus tag)

Sziasztok!
A J sorozat -nál is úgy van mint régebben hogy 6000-től van valódi 100 herc?

"Fej vagy gyomor"

(#92716) sandró60 válasza Batib (#92711) üzenetére

sandró60
(őstag)

A Cicás topikba szoktál irni? :K :D

[ Szerkesztve ]

(#92717) dokee78

dokee78
(PH! félisten)

Smart távirányítóról nem találom hogyan kell elő hozni a Tools/Eszközök menüt.
H6400

Xeon E5440★★6GB DDR2 RAM★★ASUS GTX 750 2GB GDDR5★★Windows 10 Pro 64bit

(#92718) zsiz válasza dokee78 (#92717) üzenetére

zsiz
(senior tag)

A Keypad előhozza a virtuális távot és ott tudod a Tools gombbal (vagy hangvezérléssel a "Tools" kulcsszóval).

[ Szerkesztve ]

i5 4440, R9270x 2GB, Hyperx 8GB, 22" fullHD, Canyon Hazard, Logitech DFGT, G100s, egyedi Xbox360 Controller, GeniusSP-HF1250B, Samsung UE40H6400 3D TV, LG Házimozi + Magnat Shockwave 1200 mély, Brother HL1110 / X360S250GB RGH / Lumia 520 WP8.1 ZTE Blade CM10.3 Android 4.3

(#92719) dokee78 válasza zsiz (#92718) üzenetére

dokee78
(PH! félisten)

:R Köszi.
Eddig nem használtam,de most már fogom a hang vezérlést.

Xeon E5440★★6GB DDR2 RAM★★ASUS GTX 750 2GB GDDR5★★Windows 10 Pro 64bit

(#92720) jani4454 válasza Batib (#92711) üzenetére

jani4454
(kvázi-tag)

A mi macskánk is leverte a két hetes 32" tévénket, de annak nem történt semmi baja a keret karcolásán kívül. Ezek szerint nagy mázlink volt, bár én betudtam a Samsung erényének. Utána azért kikötöttem a falhoz, mint ahogy a mostani 48" is rögzítve van. Sajnálom, hogy a Tiéd megrepedt...

(#92721) Vertigo18 válasza jani4454 (#92720) üzenetére

Vertigo18
(őstag)

Szerintem kösd meg a macskát is... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#92722) sandró60

sandró60
(őstag)

Ha már cica vagy macska ki,hogy nevezi. Itt egy kép félig meddig a tévé topikba illik.Lehet,hogy egy samu tévét néznek? [link]
A kép aláirást feltétlen olvassátok el ;]

[ Szerkesztve ]

(#92723) Batib válasza Batib (#92711) üzenetére

Batib
(senior tag)

[L:/dl/upc/2016-02/25980_sam_0067.jpg](IMG:/dl/upc/2016-02/25980_sam_0067.thumb.jpg)(/IMG)[/L]No, hamarjában ezt sikerült intézni. Ez egy 22-es tuneres monitor, ideiglenesen megteszi. Csak azt bánom, hogy tv-ben volt sat tuner is, valszeg az a következőben nem lesz. Meglehetősen beszűkült a kedvezményes kínálat. Mindegy, van inviteles iptv boxom is legalább nem megy párhuzamosan.

[ Szerkesztve ]

(#92724) apszi válasza dethroner (#92691) üzenetére

apszi
(senior tag)

Na megnéztem. Nos sportközvetítéseknél nem vettem észre semmilyen anomáliát, viszont egyéb filmanyagnál, legalábbis amit a tv-ben játszanak, az élek, kontúrok összetöredeznek gyorsabb mozgásoknál, olyan mintha vibrálna az adott objektum körül a levegő...érdekes :)

(#92725) vzaza

vzaza
(őstag)

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni.
PC-ről akarok filmet lejátszani, de hiába kötöm össze a VGA-t HDMI kábelen keresztül a H6400-al,
a TV-n nem választható ki a HDMI1 forrás, mert az inaktív és a PC sem látja a TV-t, mint képernyőt.
A HDMI kábel új.
Próbáltam keresni a topicban meg a HD filmek lejátszása topicban is, de nem találtam semmi használható információt a problémámra.
Akinek van használható infója, kérem ossza meg velem, akár privátban is, ha ide nem való.
Köszönöm szépen!

(#92726) RudY válasza vzaza (#92725) üzenetére

RudY
(senior tag)

Valami ilyesmi megjelenik a gépeden? [link]
Ameddig ez a felállás nem történik meg, azaz nem érzékel 2 megjelenítőt a kivetítő eszköz, addig mással nem is érdemes próbálkozni, csak a VGA beállításoknál. A HDMI kábel természetesen legyen csatlakoztatva, a TV-n nyugodtan lehet bármi mást nézni, ez a kísérletezést nem befolyásolja. Nem írtad, hogy milyen eszköz, de meg lehet próbálni, hogy csak a TV legyen csatlakoztatva, így rögtön kizárható sok fölösleges kör.

[ Szerkesztve ]

(#92727) dethroner válasza vzaza (#92725) üzenetére

dethroner
(őstag)

Miután összekötötted a pc-t a tv-vel, az amd szoftverben meg kéne keresni a megjelenítők között a tévéd, és kiterjeszteni a pc asztalt.

(#92728) Flashget válasza dethroner (#92697) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

Igen mert csak arra figyeltem, hogy HD csatorna legyen és a mobil kamerája nem az amivel egy életre szóló felvételt készítek.
elvileg a menü két oldalánál kellene látni, hogy mókolás után nem sőtétedik úgy el a kép mint ahogy szokott amitől nálam is ki van kapcsolva.

Ja, és janos666 kalibrálás során a ledes képtisztaság bekapcsolását javasolta

nálam is így kalibrált, de szerintem nem tudott akkor még erről a hibáról.

[ Szerkesztve ]

Samsung 40F6640 +Xiaomi Redmi 1s + Chuwi VI10

(#92729) Flashget válasza Batib (#92706) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

mi kötöttünk MM-be törés kárra biztosítást..kíváncsi lennék térítenék a kárt ha így járnánk..

(#92730) BBéci válasza Flashget (#92728) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Egyértelmű hiba, mert az emlegetett tévéket nem 100 hertzesnek reklámozzák, hanem akár 400-asnak, ami csakis az interpolálás és a LED-es képtisztaság együttes alkalmazásával valósulhat meg. Az interpolálás csak a 7-es és 8-as szériában 200 hertzes.

Szakmai kérdéseket ne tegyetek fel privátban, arra vannak a topikok!

(#92731) Flashget válasza BBéci (#92730) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

Oké értettem ezt korábban is, de most már te is tudod miért van kikapcsolva.

(#92732) BBéci válasza Flashget (#92731) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Könnyen előfordulhat, ha választani kell, inkább a LED-es képtisztaságot engedélyezem, mint a művi, kitalált, kiszámolgatott köztes képkockákat, az artefaktokkal. Saját tévém is tud olyat (IFC - Intelligent Frame Creation), de nem kapcsolom be.

Szakmai kérdéseket ne tegyetek fel privátban, arra vannak a topikok!

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.