Hirdetés

2014. október 31., péntek

(#70601) Pengeinno3d

Pengeinno3d
(lelkes újonc)

Üdv!
Érdeklődni szeretnék a Samsung 40h6203-ról. Milyen a smart funkciói? Úgy hallottam, hogy butítva vannak. Ez miben nyilvánul meg?

(#70602) devil-k válasza Flashget (#70599) üzenetére

devil-k
(PH! addikt)

Annyit had pontosítsak már, hogy nem jogszabályról van szó, hanem kormányrendeletről. A jogszabály az magasabb szinten áll.

"Homo homini Lupus est."

(#70603) kali válasza devil-k (#70602) üzenetére

kali
(Szakértő)

pontosítok én is, a kormányrendelet is jogszabály.
régen tanultam már, de valahogy így;
alaptörvény (alkotmány) > törvények és törvényerejű rendeletek > kormányrendeletek > miniszteri és miniszterelnöki rendeletek > önkormányzati rendeletek

(#70604) PuMbA válasza Pengeinno3d (#70601) üzenetére

PuMbA
(PH! kedvence)

Tesztek szerint: "Very slow smart TV features. Every software features, from the web browser to the USB playback, are slow to respond." :) Egy ugyanennyibe kerülő 40F6100-zal jobban járhatsz, nézd meg azt :)

Más, ezt most olvastam egy Hardverapró hirdetésben: "Ne dőlj be az olcsóbb 6 ezres szériáknak ez már 400 Hz-es, innen kezdődik a normális termék, amik esetleg olcsóbbak, azok mind 200 Hz-esek és az sajna élvezhetetlen!" :Y

[ Szerkesztve ]

(#70605) devil-k válasza kali (#70603) üzenetére

devil-k
(PH! addikt)

A jogszabály egy gyűjtőfogalom. Ezen belül van egy hierarchia. Az Alaptörvény áll legfelül, ezután a törvény... stb.

De nem is ide tartozik ez a téma.

"Homo homini Lupus est."

(#70606) kali válasza devil-k (#70605) üzenetére

kali
(Szakértő)

pont azért nem áll semmilyen szinten a jogszabály, mert a korábban leírtak beletartoznak, és azoknak van hierarchiája.

(#70607) Pengeinno3d válasza PuMbA (#70604) üzenetére

Pengeinno3d
(lelkes újonc)

Köszönöm a gyors választ. Ezek szerint felesleges a smart miatt megvenni, inkább egy Lg 42lb5500 lesz a befutó.

(#70608) zolnagy

zolnagy
(fanatikus tag)

Szerintetek a Samsung UE40F6320 TV-m tudja fogni az 5 GHz-es wifi jelet, vagy csak 2,4-el üzemel?
Sehol nem találom ezt a hivatalos specifikációban.

(#70609) nlpK válasza nlpK (#70592) üzenetére

nlpK
(kvázi-tag)

[link] -erre valami válasz?!

Annyi mindent olvasok itt, hogy már nem is tudom mit gondoljak, A 6ezres széria rossz, 200Hz-es miegyébb, valaki tegyen rendet légyszi...

Banános piperekaktusz turbán, önmagára reflektáló befordult bundabéléssel

(#70610) PuMbA válasza nlpK (#70609) üzenetére

PuMbA
(PH! kedvence)

Képminősége megegyező. A SMART-ról fogalmunk sincs, mert szerintem még senkinek sincs itt H6200-ese :)
Én személy szerint az F6100-at venném, mert a SMART szerintem béna, használtam, de egy nagyon gyenge felhasználó ellenes lassú PC másolat. Nekem a gépem van rákötve a TV-re HDMI-vel, na az már SMART....

" A 6ezres széria rossz, 200Hz-es miegyébb, valaki tegyen rendet légyszi..."

A végén az emotikon alapján észrevehetted volna, hogy azért írom, mert ekkora baromságot már régen hallottam :)

[ Szerkesztve ]

(#70611) gyeniko válasza PuMbA (#70610) üzenetére

gyeniko
(fanatikus tag)

A Samu H széria 4 magos procis, a smart funkciók kb. annyira gyorsak, mint egy 4 magos okostelefonon. Nekem nincs bajom vele, naponta használom.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#70612) PuMbA válasza gyeniko (#70611) üzenetére

PuMbA
(PH! kedvence)

F-nél próbáltam SMART-ot, illetve az RTINGS.com-on van egy 6203 teszt, amiben nagyon lassúnak ítélték a többi TV-hez képest 4 mag ide vagy oda :) Szerintem típustól is függ :)

[ Szerkesztve ]

(#70613) gery2123

gery2123
(őstag)

Hali mindenki!
H6400 úgy látom a most legjobb ár - érték arányú (130k arban) lévő tv. A 3 d nem igazán tud érdekelni, a smart már igen. 130k-ig milyen tv tudtok még ajánlani? Fontos, hogy szép képe legyen, és játékra is használva lenne.

LG Nexus 5 - Powered by Google -- Dell E4300 & Linux

(#70614) gyeniko válasza PuMbA (#70612) üzenetére

gyeniko
(fanatikus tag)

Az F "csak" 2 magos. Nekem vannak 1-2 magos LG-eim és 2 magos Samum is, illetve 4 magos és 4 mag plusz-os (de hülyén hangzik így magyarul) Samum is. A 4 magosok nagyon jól láthatóan gyorsabbak, mint a többi, de pl. a QuadCore Plus-os és a "sima" QuadCore-os Samuk között nem nagyon látom a különbséget. Volt a Pana 65VT60-am, az is elég gyors volt, gyorsabb, mint a 2 magos LG-k/Samu-k, majdnem annyira gyors, mint a 4 magos Samu. Igaz, ngyon nehezen volt kezelhető a menüje és a távirányítója miatt.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#70615) Flashget válasza gyeniko (#70611) üzenetére

Flashget
(PH! félisten)

A Samu H széria 4 magos procis

nem mindegyik tipusa!

Samsung 40F6640 + Pioneer BDP-150K

(#70616) davz

davz
(újonc)

hello! Kisebb problemam akadt a beepitett medialejatszo menujevel. Serviio megnyitasakor korabban minden gond nelkul behozta a mappakat a valasztott kategoria (Fotok/Videok/Zenek) kivalasztasa utan. Tegnap at akartam allitani a mappanezetet, es ha jol emlekszem, datumra allitottam. Azota csak homokorozas var ram, majd 2 perc utan kikapcsol a tv (F6400). Ha minden tartalmat egyszerre nyitok meg, akkor megy minden.

Van valakinek otlete, hogy allithatom vissza a beallitasokat?

[ Szerkesztve ]

(#70617) nagysandor79

nagysandor79
(kvázi-tag)

nem egészem két év után.odáig értem, hogy antennát kötöttem a led -tv re. és már kitudom próbálni a Hbb tv szolgáltatást, csatorna listát szerkesztettem. és működik a PIP funkció is. valami egyéb plusz-t elő tudok csalogatni az es6100-ből még?? :)

(#70618) Pumma válasza PuMbA (#70612) üzenetére

Pumma
(senior tag)

Akkor 4 mag csak a marketing miatt van? A trend szerint jövőre 6 magos lesz a tévé (de ugyanolyan lassú). Pár év múlva majd megfordul az arány, mert a ledek számát meg csökkentik folyamatosan. :)

(#70619) devil-k válasza Pumma (#70618) üzenetére

devil-k
(PH! addikt)

És mit érsz vele, ha 4 vagy 6 magos a TV-d?

(#70620) Pumma

Pontosan. Inkább az ilyen baromságok helyett azon lennének a gyártók, hogy jobb minőségű panelokat raknak a TV-be és ennyi pénzért nagyobb átmérőjű vasat tudjunk venni.

[ Szerkesztve ]

"Homo homini Lupus est."

(#70620) Pumma válasza devil-k (#70619) üzenetére

Pumma
(senior tag)

Semmit.

(#70621) gyeniko válasza Pumma (#70620) üzenetére

gyeniko
(fanatikus tag)

4 maggal lehet gyorsan böngészni. Leírom, miket szokott a család együtt nézni "okosban", 65"-on: Milyen lesz az időjárás hétvégén? Új filmekről miket írnak pl. a filmkatalogus.hu-n? Wikipédia. Youtube-on egy rakat dolgot. A zenei videókat hangrendszeren keresztül. Meg egy sor mást is.
Persze, mindez megoldható úgy is, hogy az ölünkben a laptop és hárman taszigáljuk egymást, hogy jobban lássuk a displayt. Esetleg úgy is, hogy a laptop és a TV hdmi kábellel össze van kötve, ez különösen elegáns. Mi maradt még? Ja, a mobiltelefon tükrözése: ebben az az izgalom, hogy imádjuk az ujjunkkal toszogatni az érintős billentyűzezet, külön adrenalin bomba, hogy faszán eltaláljuk-e a megfelelő betűt! Amennyiben olyan a teló és a TV, hogy hajlandóak egymással kommunikálni...

(#70622) Flashget

Flashget
(PH! félisten)

Maradjunk annyiban..1-2-4 mag semmi más célt nem szolgál mint a pr-t.
D6500-ban kb 800Hz-es celeron kaliberű proci volt a 2000-es évből...gyakorlatilag használhatatlan webes dolgokhoz szemben az F vagy H szériával.
Viszont a képe sokkal szebb volt mint a maiaknak. Samsung filozófia adunk is valamit de el is veszünk így marad meg az ár azon a szinten...

(#70623) Pumma válasza gyeniko (#70621) üzenetére

Pumma
(senior tag)

Köszi, nálunk is játszik mindegyik változat. ;)

(#70624) R3nts válasza Jassz (#70578) üzenetére

R3nts
(tag)

:R :R :R :DD :DD :DD

Asus P5QLPro , Intel C2D E7600 , CoolerMaster RealPower 520M , 2X2GB DDR2 dual channel RAM , Asus HD7770 1GB GDDR5 DirectCU, Win7 x64 SP1

(#70625) Fatalityy

Fatalityy
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Erről a tv-ről valakinek tapasztalat?
Philips 50PUS6809 3D UHD SMART LED

(#70626) Flashget válasza Fatalityy (#70625) üzenetére

Flashget
(PH! félisten)

samsung topicban? ;)
itt kérdezd.[link]

(#70627) solyomsherif

solyomsherif
(újonc)

Sziasztok!

A héten vettem egy T27D390EW típusú monitor TV-t, amit TV-ként és monitorként is szeretnék használni. Külön-külön csatlakoztatva hibátlanul működik mindkét funkció, de ha a PC és a TV kábel is csatlakoztatva van egyszerre akkor PC módban a kép iszonyatosan vibrál, remeg. Amint kihúzom a TV kábelt a zavarás elmúlik. A Samsungnál azt mondták próbáljak ki másik kábelt, az nem segített. Valaki tud valami megoldást?
Bocs ha már volt, én nem találtam...

Üdv!

"Remek munka volt Sólyom!"

(#70628) blakey válasza solyomsherif (#70627) üzenetére

blakey
(PH! addikt)

Tegyél az antenna végére egy földhurok leválasztót.

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.