Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz fsb1000 #12 üzenetére

    Elnézést MLaca-tól: A topikja nem halódik. (most végig olvastam....)

    De ettől még lehet egy külön topikot nyitni, ahol az asztrofotózásra használt eszközöket nem égbolt fotózásra használják.

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz fsb1000 #13 üzenetére

    Már nem halódik. :N Már meghalt.... :D

    Különválasztható a kettő, csak legyen érdeklődés rá...

    Javítottam a topikcímet.

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • Dtomi

    őstag

    válasz fsb1000 #16 üzenetére

    Jól mondtad a fix ED-s objektívekétől... például egy 400 f2,8 IF ED VR na de itt most távcsövekről van szó ráadásul nem másfél millás távcsövekről. Igaz nem fotóztam még soha távcsövön keresztül de kétlem, hogy egy azonos értékű távcső egy köztes lencsén, tubuson keresztül, jobb képet készítene minden tekintetben. Mert egyszerűen nem érzékelőre lettek tervezve. :U

    "Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

  • Dtomi

    őstag

    válasz fsb1000 #18 üzenetére

    Örülök hogy jót beszélgettünk...Tisztában vagy a fényképezőkben lévő CMOS-ok optikai igényeivel?? És megnbézted az általuk készített tesztképeket?? LÉgyszives támazd ezt valahogy alá. Vagy mutass egy 80/600 ED DG-t vagy mégjobb ha egy 80/600 EF ED DG-T Vagy esetleg egy olyan képet eminek egyébként tényleg szép képe van a parlamentes fotón, bár
    File
    Comment
    Camera
    Make Canon
    Model Canon EOS 350D DIGITAL
    Orientation Upper Left
    X resolution 72/1
    Y resolution 72/1
    Resolution unit inches
    Date/time 2008.07.31. 17:17:38
    YCbCr positioning co-sited
    Image
    Image description
    Artist
    Copyright
    Exposure time 1/4000 s
    F-number f/0
    Exposure program Aperture priority
    ISO speed ratings ISO 200
    Date/time original 2008.07.31. 17:17:38
    Date/time digitized 2008.07.31. 17:17:38
    Component config YCbCr
    Shutter speed value 1/4000 s
    Aperture value f/0
    Exposure bias value -0.67 eV
    Metering mode Pattern
    Flash Flash did not fire, compulsory flash mode
    Focal length 0 mm
    User comment
    Colorspace sRGB
    Pixel X dimension 3456
    Pixel Y dimension 2304
    Interoperability IFD 9230
    Focal plane X res. 3456000/874
    Focal plane Y res. 2304000/582
    Focal plane res. unit inch
    Custom Rendered Normal process
    Exposure mode Auto exposure
    White balance Manual white balance
    Scene capture type Standard
    Miscellaneous
    Exif version 2.21
    FlashPix version 1.0
    White balance Custom
    Flash bias -0.67 EV
    Canon Maker Notes
    Macro mode Normal
    Self timer 1e+001 s
    Flash mode Flash not fired
    Continuous drive mode Single
    Focus mode MF
    Image size Large
    Easy shooting mode Manual
    Contrast High
    Saturation High
    Sharpness High
    ISO Unknown
    Metering mode Evaluative
    AF point selected Unknown
    Exposure mode Av priority
    White balance Custom
    Flash bias -0.67 EV
    Image type Canon EOS 350D DIGITAL
    Firmware version Firmware 1.0.3
    Owner name unknown
    Camera serial number -1364260862

    ISO 200-on 1/4000-el szín kontraszt élesség maxon húzva egy a képen lévő 180000-ft os állvánnyal szerintem ilyet valószínüleg ilyen körülmények között egy 170-500 is simán rajzol. A többi fotó pedig kritikán aluli, vignettálás, színhiba, képszéli iszonyatos életlenedés. mindez ideális körülmények között... na természetfotózásba az soha nincs. Köszönjük Emese.

    "Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

  • Dtomi

    őstag

    válasz fsb1000 #20 üzenetére

    Ez a te hozzá nem értő véleményed, én ezt gondolom. Szövegértési problémáid is vannak úgy gondolom. Se a topic címet nem olvasod el, és szerintem azt se amit írok. Csak szajkózod a betanult szöveged. De te csak használj bátran távcsövet természetfotózásra kíváncsian várom a képeidet, kedves EMESE. 01

    [ Szerkesztve ]

    "Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz fsb1000 #22 üzenetére

    Nem vagyok olyan ügyes, mint sok nagyrabecsült természetfotós, de azért mindig sikerül találni egy dülledő mellű madárkát.

    Egy itatónál fotóztam: [link ]

    Tessék megfigyelni hogy a kopirájtos felírat milyen komolyságot kölcsönöz az ilyen emese fotóknak. Igen elterjedt szokás bizonyos erdei körökben.

    A véleményem változatlan:

    Léteznek olyan égbolt megfigyelésre készült objektívek, amelyek "napfényes" természetfotózásra is alkalmasak DSLR fényképezőgépekkel.
    Ilyen pl. a 80/600 ED objektív, amely szinte minden lényeges optikai szempontból jobb mint a vele egy árban kapható és hasonló gyűjtótávolsággal rendelkező zoom teleobjektívek.
    (pl 170-500, pl bigma 50-500, stb)

  • #27070592

    törölt tag

    válasz fsb1000 #23 üzenetére

    Micsoda viták mennek itt kéremszépen... :D

    Fotózz.hu-n pl vannak egész jó fotók amik apo refraktorral készültek, Berkó Ernő amatőrcsillagász (egy szupernovarobbanás független felfedezője) alias deepsky 100/600-as távcsövével madarakat is szokott fényképezni.

    De hogy ellentmondjak önmagamnak, egy EF400/5.6-os obi nagyságrendekkel használhatóbb madarazáshoz, mint egy manuálfókuszos távcső. Szerintem.

    Hogy egy 170-500-as szupertele-zoom mire jó meg mire nem abba nem akarok belemenni.

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz fsb1000 #25 üzenetére

    Bocs.. nem EF500/4,5 hanem EF nélküli Canon 500/4,5L FD.
    Már régen volt..de egy csoda volt a Pentacon 500/5,6-hoz képest.

  • Dtomi

    őstag

    válasz fsb1000 #22 üzenetére

    Pont az ilyen emberek miatt nem publikálok pontosan 1,5 éve új képeket, és pont az ilyen emberek miatt soha nem voltam egyetlen 1 kiállításon, és pont az ilyen emberek miatt nem vittem 1 emberen kívül senkit a saját helyeimre. És pont az ilyen emberek miatt nem mentem el mások helyére 1 kivétellel SEHOVA vinni meg pláne nem vitt soha senki!!! Kinőttem az ilyen dolgokat. A weblapom meg szerencsére ilyen trágya állapotban, üres galériák mellett is tökéletesen hozza a funkcióját ami-miatt még a mai napig nem lett törölve. Valószínüleg összekeversz valakivel mert soha nem állítottam azt se, hogy toppon vagyok a témából. ellenkezőleg "nem fotóztam még soha távcsövön keresztül" Uh. a szövegértési problémák már biztos stimmlenek. Egyébként azalatt a másfél év alatt ezért történt 1-2 dolog mióta nem publikálok. Például egy patináns naptárban 12 képből 4 az én helyeimen készült. 1 sem az enyém ugyan, mivel én nem publikálok, de nekem is elismerés ez egy kicsit, természetfotó oldalról. És 2008-ban a kb 15 publikált kép közül 2 számomra magyon szép sikert ért el.

    "Sajnos a fotozz.hu-s attitüdöd a régi maradt, pedig ott is is leírtad a bigmád 500-as végéről a véleményed párszor."

    Ha bemásolnád őket megköszönném, az 500-as végről.
    Ja és az indexre se jártam soha! Ha csak nem nevezzük az 4 év alatti 99 hozzászólást odajárásnak.

    Ezek után, hogy megérett benned a felismerés szívesen folytatom a "vitát" emberi keretek között. És leírom részletesen, hogy 1 amatőrnek miért tartom 100x jobb választásnak pl a 170-500-at mint ezt a távcsövet.

    [ Szerkesztve ]

    "Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

  • Dtomi

    őstag

    válasz fsb1000 #28 üzenetére

    2x válaszoltam rá. Még nem fotóztam ilyen távcsőre szerelt fényképezőgéppel. Gondolom nem bajonettes a végük ezért valami kell a távcsö és a gép közé. Közlencse, átalakító, kihuzat, betolat ésatöbbi. Egyébként a vita szempontjából teljesen lényegtelen, hogy kell e vagy nem.

    "Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

  • Dtomi

    őstag

    válasz fsb1000 #29 üzenetére

    És ez mit jelent??? Leírtam, hogy lágy a bigma rajza nyitott rekesznél??. De a szóban forgó távcső ha jól olvastam nem emléxem pontosan akkor 7,5 vagy 8 volt. Itt már elég szép képe van 500 on a bigmának. Valahol leírtam én BÁRHOL ezt amire válaszoltál??? Vagy mondtam olyat, hogy a 170-500 nak és az 50-500 nak teljesen nyitottan szebb képe van mint.... nem hinném :W
    Légyszives ne személyeskedj a fórumon és ne hozz fel olyan dolgokat amiknek nem ismered a hátterét nagyon gyerekes dolgot művelsz, aminek semmi köze az ég világon a topichoz. Ráadásul nem tudom ezekkel mit szeretnél bizonyítani. Azt, hogy több 10000 látogató közül kettővel nem voltam toleráns valami miatt ez kicsit olyan balliberális megnyilvánulás :Y :Y :Y Mert, hogy nem veszekedtem senkivel semmiről az biztos, vagy ha igen már régen törölték az említett oldalról mivel nem tartotta be a szabályokat.

    Egyébként ha már az embereknél tartunk ezeket légyszives privátban dörgöld az orrom alá máskor. Főleg ha nem igazak. Pláne úgy, hogy ugye kettőnk közül én vállalom mindenhol, és mindenkor az írásaim mellé a személyiségem. Valódi névhez, valódi arc tartozik. Egyre ritkább az ilyen ;) :B :B

    "Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

  • #27070592

    törölt tag

    válasz fsb1000 #25 üzenetére

    Azért egy távcső alapvetően az emberi szemhez van korrigálva, ahol gyakorlatilag csak az optikai tengely közelében számít a precíz leképezés, és szemmel nem zavaró a vignettálás ami szükségszerűen jelen van korrekciós lencsék híján.
    Abban gondolom egyetértünk hogy nem véletlenül van egy teleobiban 7-8-...n lencsetag, míg egy távcsőben kettő vagy három. Akik fotóznak távcsővel, elég rendszeresen panaszkodnak vignettálásról. Ez persze orvosolható korrekciós taggal, ami utólag veszel még a távcsőhöz, de akkor hol is tartunk ugye árban?

    Pl a WilliamOptics-nak van egy új apo-ja, amit agyondicsérnek, mint távcsövet, 88/498-as, 5.6-os barátságos fényerővel, egy igényes kis méretű/súlyú tubusban. Hazai importőrrel beszéltem, bruttó 200 körül tudják behozni garival. De ha fotózni is akar vele az ember akkor lehet venni hozzá képsíkkorektort újabb jópár tízezerért, és még mindig nincs autofókusz és fix a blende. Nem az a cserkelős point'n'shoot kategória...amíg pl egy 400/5.6 egy századmásodperc alatt talál fókuszt jó körülmények között. És még követi is a célpontot ha olyan vázat használ az ember.

    Én nem mondom hogy halott ötlet távcsővel nappali témákat fotózni, de nem is az a kimondott sétagalopp. Persze a kisérletezés örömét nem szabad elvenni senkitől. Ez is a "hobbi" szépségei közé tartozik.

    az Emesefotós képen hasaltam a röhögéstől...

    [ Szerkesztve ]

  • Dtomi

    őstag

    válasz fsb1000 #33 üzenetére

    Te délutánonként részeg vagy??? Vagy tényleg ennyire nem megy az olvasás. Eddig az összes hozzászólásod velem kapcsolatban nulla igaszságtartalommal bírt. Nem ismered a privát gombot, még azután sem hogy megkértelek rá :C

    De most ismét sorra veszem a gondolataidat szeretném ha itt válaszolnál rá, de ezúttal figyelmesen olvass.

    "DSLR és a 60/800 ED közé nem kell köztes lencs. Hiába írod le többször is."

    Ha figyelmesen elolvasod ezt: Gondolom nem bajonettes a végük ezért valami kell a távcsö és a gép közé. Közlencse, átalakító, kihuzat, betolat ésatöbbi" Ebben az is benne van, hogy nem biztos, köztes lencse még felsorolok mellé 100at. De látom nem tudod feldolgozni.

    "ovábbá: a 80/600 ED-ben, mint a általában a csillagászati távcsöveken nincs rekeszelő mechanizmus, tehát majd minden esetben teljes nyiláson történik a megfigyelés vagy a felvétel készítés." Állította valaki ennek az ellenkezőjét?? kérlek másold be,hogy hol.

    "Ezt írod: " olyan balliberális megnyilvánulás "
    Ez most hogy jön ide? Milyen tempó ez?"

    Ezt azután kérdezed meg hogy hogy jön ide miután az indexes mellétrafálásod, a kiállítási tévedésed, fotózni hordásomat ami ugye szintén nem igaz. A nem létező vitáimat álltalam ismeretlen emberekkel a honlapomat és már legközelebb az iwiw adatlapom at is felhozod én annyit írok balliberális megnyiolvánulás és kikéred magadnak a személyeskedést és gyerekesnek nevezel. És a tesztgalériáimat mirtatos hogy mik azok :D szerinted?? Ugyan honnan tudhatnád hány esküvő van a hátam mögött hiszen az is keiderült hogy nem ismersz.

    'mert ha a szakmainak látszó érveid elbuknak, akkor ilyen szintű személyeskedéssel állsz elő" ezt az imént már elemeztem viszont ez a mondatod hab a tortán.

    Szakmainak látszó érvek, lássuk csak: a z első hozzászólásomban azt írtam valószínüleg nem lesz sokkal rosszabb a 170-500 mint a 60/800 as távcső még azt is le mertem írni hogy lesz AF nem is tudom hol tévedhettem ebben a szakmainak látszó hozzászólásban.
    És hol is állítottam hogy profi fotós vagyok. :C :U
    Amire te álltalánosan azt mondatd messze elmaradnak a zoom obik ezektől a távcsövektől. A tesztképekre támaszkodva mivel ÉN MÉG NEM FOTÓZTAM TÁVCSÖVÖN keresztül se természetet se nappali dolgokat le tudom szűrni,hogy bizony nem igaz amit írtál.

    Szerintem zárjuk a vitát látom nem tudsz egyetlen egy értelmes hozzászólást fűzi egy ideje a témához.

    "Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

  • Dtomi

    őstag

    válasz fsb1000 #36 üzenetére

    Végre egy konkrétum??? Te tényleg totál hülye vagy, erre már mást nem tudok írni. Ezt a legelején leszögeztem teljesen világosan nézd csak vissza 3. hozzászólásom. Viszont a főiskolán Hudoba György volt a fizikatanárom, csapjadbe gógliba. Ezért 1-2x mutatott ám érdekes dolgokat, és láttam olyanokat amiket te még képen sem :D És sokat konzultáltam vele egy fotózásra alkalmas távcső megépítéséről anno, hát nem sok jóval bíztatott. Így gépet eszem ágában sem volt távcső végére tenni, TERMÉSZETFOTÓZÁSHOZ.

    Most 1 dolgot írj le amiben nem tévedtél légyszives :D csak egyet könyörgöm.

    "Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

  • #27070592

    törölt tag

    válasz fsb1000 #43 üzenetére

    Egy másik alternatíva, fókuszához képest kifejezetten kis méretű hordozható apo a WO Megrez 72, egy fotós hátizsákban gond nélkül elfér, fotoállványra csatlakoztatható. Flattenert/korrektort persze nem árt hozzá beszerezni.
    Egy "tulajreview" a cuccról.
    Itthon is kapható, garival. [link]

  • #27070592

    törölt tag

    válasz fsb1000 #45 üzenetére

    Nekem a 300 mm-es összecsukott mérete tetszik, ezt csak beledobod egy Lowepro zsákba azt csókolom, nem kell talicska vagy obszervatórium hozzá. Azért 432 (ekviv.700)mm gyutáv sokmindenre elég. Ha nem, akkor a leshellyel lehet a problem.

    bármilyen jó fotóálványom volt

    Nézd meg a sokszor linkelt Berkó Ernő milyen módszert használ. Amióta van élőkép, kiba nagy előny ilyen körülmények között.

    Komponálni legkönnyebben kottapapírral lehet. :D

  • #27070592

    törölt tag

    válasz fsb1000 #47 üzenetére

    Nyilván cipelhető állványra gondolok én is. A fent linkelt Dobson-forgózsámolyt nem igazán lehet vinni kézben. :)

    De hogy témánál maradjak, fenti kis 72-es apo-t (2.2kg) plusz vázat elbírja egy jóféle 3D-fej is. Ettől függetlenül nem hátrány a jó leshely. Előferdült már velem is hogy csak úgy bambultam a tájat hegyek között, aztán egy szikla mögül besétált a képbe egy mufloncsalád. Percekig tartott a "kölcsönös meglepődés". Csak gép nem volt nálam...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz fsb1000 #56 üzenetére

    Sőt, a természetfotózás egyelőre nem csak a "természetfotósok" kiváltsága... ;)

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz fsb1000 #58 üzenetére

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák