Xiaomi Mi Box S: butából okostévét, jó áron

Úgy döntöttünk, adunk egy esélyt a Xiaomi 4K-s anyagok lejátszására képes, Android TV-t futtató tévéokosítójának.

Hardver, beüzemelés, médialejátszás

A Mi Box S lelke a 2016 óta piacon lévő, négy darab ARM Cortex-A53 magra épülő AMLogic S905L SoC, melyet 2 GB RAM és egy 8 GB kapacitású, de beüzemelés után csak 5,2 GB szabad területtel rendelkező flash tároló egészít ki. Ennél a hardvernél azért láttunk már erősebbet, ott van például a 2019-ben általunk is tesztelt Evolveo MultiMedia Box M8, ám mivel a belső tároló mérete és az SD bővíthetőség hiánya egyébként is kizárja a komolyabb játékok telepítését, nem fogjuk érezni az elavult lapkakészlet hátrányát, a nagyfelbontású filmek többségének lejátszásához ez a hardver is elég lesz.

AIDA64 riportAIDA64 riport AIDA64 riport [+]

Mielőtt ellenőriztük volna, hogy birkózik meg a gép videós tesztcsomagunkkal, természetesen be kellett üzemelnünk a masinát. Miután bekötöttük a szükséges kábeleket, az Android TV operációs rendszer magától el is indult. Innentől nem volt túl nehéz dolgunk, a távirányítót két gomb nyomva tartásával az eszközhöz közel tartva meg is történt a párosítás. Ez után következett a Wi-Fi hálózat kiválasztása, illetve a jelszó bepötyögése, és már élvezhettük is az ac-s modul sebességét. Utolsó lépésként a Google-fiókunkba történő belépés maradt, a sikeres azonosítást követően pedig rögtön a rendszer főképernyője fogad minket.

A Kodi működés közbenA Kodi működés közben A Kodi működés közben [+]

Mivel az Android TV alapesetben sem fájlkezelővel, sem médialejátszóval nem rendelkezik, ezért első utunk a Google Play Store-ba vezetett, hogy letöltsük a már jól bevált Kodit. Az alkalmazás telepítését követően gond nélkül le is tudtuk játszani az USB-s külső meghajtónkon várakozó tesztfájlok nagy részét, egyedül a 10 bites Sword Art és Suzumiya állománnyal gyűlt meg a baja a rendszernek. Előbbi még úgy-ahogy eldöcögött, csak néha röccent be a kép alig észrevehetően, a Suzumiya viszont egyáltalán nem volt élvezhető, néhány másodpercenként hosszabb időre is beakadt. A többi fájllal – beleértve a Dolby Vision és 4K HDR anyagokat is – már nem volt gond, továbbá természetesen a 4K streaming (Netflix, YouTube) is probléma nélkül működött.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés