Project Titan, Stargate
Project Titan (Halo MMO)
Az Xbox tulajdonosoknak nem kell bemutatni a Bungie méltán népszerű belső nézetes akciójátékat, a Halót. Egy interjúban a Bungie megemlítette, hogy egy sci-fi univerzumban játszódó valós idejű stratégiai játékot terveztek, ami a korábbi, Myth című videojáték-sorozatukra hasonlított volna, viszont a fejlesztés későbbi szakaszába már külső nézetes akciójátok terveztek kizárólag Macintosh gépekre. A Microsoft újgenerációs konzoljának megjelenése azonban felkavarta az állóvizet, majd miután a teljes Bungie-t felvásárolták, már egyértelmű volt, hogy Xbox konzol exkluzív címként jelenik meg a játék, ami közben újra koncepciót váltott és már belső nézetes akciójátékként készült. Az évek során a Bungie szállította a rajongóknak a széria újabb részeit, viszont 2006-ban bejelentették, hogy a Microsoft és az Ensemble Studios együtt egy stratégiai játékot készítenek. A cég korábban olyan címekkel lett híres, mint az Age of Empires sorozat, így a legtöbb rajongó reménykedett egy minőségi játék létrejöttében.
A készítők titokban viszont egy másik projecten is dolgoztak 2004 és 2007 között, amellyel szintén a Halo játékok világát próbálták meg bővíteni. A Project Titan kódnéven futó címük tulajdonképpen egy MMO játék lett volna, azonban a fejlesztést még a hivatalos bejelentés előtt abbahagyták. A Microsoftnál történő átszervezések után a vezetőség úgy döntött, hogy mégsem olyan jó ötlet egy kizárólag interneten játszható többszereplős játék elkészítése, így a fejleszésben résztvevőket átirányították a Halo Wars csapatához. A játékból azóta csak néhány művészi kép került ki az internetre, holott a tervek szerint fejlesztés alatt állt egy olyan fedezék rendszer kiépítése is, amit például a Star Wars: The Old Republicban is láthattunk azóta, illetve olyan megoldásokkal is próbálkoztak, mint a Warhammar Online-ban látott nyílt küldetések rendszere, amikbe bárki szabadon csatlakozhatott volna. Jelenleg a Halo játékok jogai a 343 Industries-nél vannak, akik nem tervezik a project felélesztését, hanem inkább az FPS vonalat folytatják az idén novemberben érkező Halo: The Master Chief Collection, valamint a jövőre megjelenő Halo 5: Guardians című játékokkal.
Stargate: Worlds
A sci-fi rajongóknak biztosan nem kell bemutatni a Stargate világát, amelynek mindhárom sorozata Csillagkapu néven futott itthon a televíziókban. A sorozatok népszerűségét többször is megpróbálták meglovagolni, viszont a mai napig nem jelent meg értékelhető játék a népszerű világra építve. 2006-ban a sorozatok jogait birtokló Metro-Goldwyn-Mayer egy kizárólag az interneten játszható többszereplős szerepjátékot jelentett be Stargate Worlds címen, amelynek fejlesztését a frissen alakult Cheyenne Mountain Entertainmentre bízták. A fejlesztés párhuzamosan futott az akkoriban futó Stargate SG-1 televíziós sorozattal, a műsor társkészítője is részt vett benne kreatív tanácsadóként. A külső nézetes Stargate Worlds elkészültének esélyeit azonban a 2007-ben induló, a CME-t is komolyan érintő pénzügyi válság drasztikusan lecsökkentette. 2009-ben a sorozatokat készítő Brad Wright a GateWorldnek adott interjújában azt mondta, kétségei vannak azzal kapcsolatban, hogy a játék valaha megjelenik-e. Mindezek utána a kiadásért felelős FireSky marketing menedzsere olyan kijelentést tett, miszerint a játék fejlesztése továbbra is halad, illetve keresik a megoldásokat, hogy pénzügyileg finanszírozni tudják az elkészülését. A játék tehát továbbra is készült, néhány szerencsés egyén a zárt béta változatot is kipróbálhatta.
Mint kiderült, a válság súlyosan érintette a fejlesztőket, akik 2010-ben végül csődbe is mentek, így a Stargate Worlds-öt végleg elkaszálták. Továbbra sincs tehát értékelhető Stargate játék a piacon, a kizárólag tabletekre és telefonokra készült Stargate: SG-1 Unleashednek sem sikerül a rajongók által felállított mércét megütnie.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!