Téli időszámítás késő őszi akciókkal

Korán sötétedik, így több az időnk akciós notebookok, ingyen játékkal érkező monitorok és headsetek böngészésére.

Headsetek és házak

Fejhallgatók

Játékosoknak szóló ajánlatunkat a grafikus kártyák után headsetekkel folytatjuk, melyek közül most a Trust néhány terméke kerül sorra. Ezt a márkát főleg kedvező árazásáról ismerjük, a csúcsmodellnek tekinthető GXT 383 Dion füles azonban 34 990 forintba kerül, így inkább a felsőbb kategóriába tartozik. A kifejezetten profi külsővel és kék LED-ekkel megáldott, 50 mm-es hangsugárzókat, a mélyhangok jelenlétét kihangsúlyozó vibramotorokat és visszatolható mikrofont használó fejhallgató mellé jár egy kis adapterdoboz is, aminek segítségével PC-vel és konzolokkal egyaránt teljeskörűen használhatjuk – az utóbbiak között a PS4 és az Xbox One is szerepel, köszönhetően az USB csatolónak és a digitális optikai hangbemenetnek is.


[+]

A következő, kedvezőbb árú modell a Trust GXT 345 Creon, amely hasonló specifikációkkal rendelkezik, azaz itt is 7.1-es virtuális térhatású hangot, 20 Hz – 20 000 Hz közötti hangátvitelt és kondenzátormikrofont kapunk. Utóbbi azonban nem visszatolható, hanem felhajtható, és a 23 490 forintos headsetben 50 helyett 40 mm-es hangsugárzók dolgoznak, csatlakozóként pedig egy szimpla USB-t kapunk egy kétméteres kábel végén, így kizárólag PC-vel kapcsolható össze.


[+]

A Creon testvére a GXT 353 Verus – a 40 mm-es hangsugárzókra épülő, oldalán piros LED világítású, 23 990 forintos headsetnél a kábelre szerelt vezérlőpanel helyett a bal fülhallgatóba integrálták a kezelőszerveket (hangerő állítása, vibramotorok ki- és bekapcsolása, mikrofon némítása). A csatlakozásra itt is USB konnektor szolgál, a kábel azonban még hosszabb, 3 méteres, úgyhogy biztos elér a számítógép háza mögé.


[+]

A Trustokhoz képest abszolút visszafogottnak nevezhető a Sharkoon B1, amely egy hagyományos, fekete színű, világítással és virtuális surrounddal nem rendelkező, 21 990 forintos headset. Belsejében 40 mm-es hangsugárzók dolgoznak, mikrofonja és kábele eltávolítható. 110 cm-es kábelének végére négypólusú 3,5 mm-es jack dugó került, így PC-vel és konzolokkal egyaránt használható. A vezérlőpanel egy külön kábelen tanyázik, amit 255 cm-es hosszabbítóként csatlakoztathatunk a füles kábelére, a végén pedig két 3,5 mm-es jack csatlakozó van.


[+]

Még maradva a fülhallgatóknál, a 13 360 forintos Genius HS-G680-nal kicsit visszakanyarodunk a 7.1-es hangot kínáló szegmesbe. Ez a készülék ismét csak 50 mm-es hangsugárzókat és USB csatlakozót használ, mikrofonja pedig használaton kívül visszatolható a bal oldali fülhallgató belsejébe.


[+]

Házak

A Cooler Master kínálatából két házat ajánlunk: a cég Elite 241 névre hallgató, 8660 forintos belépőszintű gépháza egy abszolút hagyományos ATX miditorony, amely acélból készült, rejtett trükkök és extrák híján pedig egy darab 5,25”-es, két 3,5”-es, illetve összesen tíz darab 2,5”-es helyet kínál. Előlapjára két USB 2.0-ás kivezetés, valamint a megszokott hangcsatlakozók kerültek fel, mérete pedig 413 x 371 x 180 mm.


[+]

Mindenképpen a felsőbb kategóriába tartozik a MasterBox 3 Lite és MasterBox 3 Lite Window, amelyek ugyanakkor 11 230, illetve 12 300 forintos árukkal még mindig kedvező vételnek számítanak. A két változat értelemszerűen csak az ablak meglétében tér el, egyébként egy 395 x 378 x 180 mm-es, microATX alaplapokhoz készített toronyról beszélünk, amelyben egy-egy 5,25”-es, 3,5”-es és 2,5”-es hely várja a háttértárakat.


[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés