Teac Powermax 1300 (folyt.)
Új áldozatunk a távirányító. Formája hasonló a Creative I-Trigue-éhez, azonban a gombjai gyenge minőségűek, nem tartanak megfelelően ellen, ráadásul változó a "tekerési ellenállásuk". Mindenesetre távirányítónak távirányító, a szatellitek egyébként sem lennének alkalmasak arra, hogy gombokat helyezzünk el rajtuk. A legnagyobb probléma, hogy nincsenek megjelölve a középállások; bár ez nem hifi eszköz, de legalább a látszat kedvéért ráírhatták volna, hogy - szerintük - mi a lineáris átvitel...
Power és volume egyben. Bekapcsoláskor pattan egyet.
Hangminőség
Hirdetés
Egyértelműen visszaköszönnek a már említett "közös ős" vonásai, igen erős magastartomány, amely a frekvenciasáv tetején kissé berezonál, kitör. Azonban precíz, térmélysége megdöbbentő, szinte már irreális, a monitor mellé helyezve 70-80 centivel a kép mögé saccoljuk a hangszerek helyét. Mindezen magastartománybeli erényei ellenére sem ajánlott túl sok akusztikus zenére, mivel komoly bajok akadnak a közepeivel. Írhatnánk azt is, hogy "némi hiányosság tapasztalható a mélyközepek terén", de a helyzet sajnos az, hogy ezek gyakorlatilag nincsenek, s ez nem is meglepő: ekkora hangszórókkal nem lehet középhangokat produkálni, gyakorlatilag fizikai képtelenség. Játékoknál, elektronikusabb zenén szépen teljesít; a szubtól nem kell többet elvárni, mint ami a méretéből és az árából adódik. Viszonylag széles a sugárzási szöge, kevésbé kényes az elhelyezésre és a hallgatási pozícióra.
Összegzés
Kisméretű, látványos hangú s nem utolsósorban olcsó rendszerről van szó, amely könnyen megtalálja a helyét a monitor mellett. Érdemes meghallgatni, mielőtt ebből az árkategóriából vennénk hangrendszert, főleg ha nincsenek túl nagy igényeink a linearitásra és a nyugodt hangra vonatkozóan.
Értékelés: 7/10 - erős közepes
Specifikációk
Ragozzuk még?
Emvy
A Teac hangfalait a CASE Computer jóvoltából tesztelhettük. Köszönjük!