Válaszidő, betekintési szög, menü
Válaszidő
Hirdetés
A gyártó gyárilag 5 ezredmásodperces válaszidőt adott meg. Ennek eléréséhez a monitor overdrive-ot használ, aminek mértéke kapcsolható a menüből.
Videós tesztünket mostantól hanyagoljuk, a pontosabb eredmény érdekében inkább a jól ismert PixPerAn mozgó autóját használjuk próba jelleggel – a képeken jól látszik, hogy a jövőben rövidebb záridő alkalmazására lesz szükség a tökéletesen értékelhető képekhez. A gyorsítás némi overshoot (túllövés) effektet okoz, viszont komolyabb elmosódásnak nyoma sincs.
Input lag
A stopperrel vizsgált bemeneti késleltetés 20-30 ms között van, aminél létezik alacsonyabb érték, de ez játékokhoz már bőven elegendő lesz.
Betekintési szögek
A monitor nagyon jól teljesített a betekintési szögek vizsgálata során. Szignifikáns különbséget egy IPS paneles monitorhoz képest nem tapasztaltunk, ahogy színtorzulást sem látni a szögek növelésével, ugyanakkor a vertikális elmozdulás során csekély sötétedést kell elkönyvelnünk (akárcsak az IPS-nél).
Menü
A dizájn érdekében mindent! Ez lehetett a jelszó a koreai gyártónál, amikor az érintésérzékeny menüvezérlő panelt az állványra helyezték, aminek csak akkor látjuk kárát, ha a kijelző éppen a legalsó pozícióban van, ekkor ugyanis nehezebb hozzáférni. Ettől eltekintve a megoldás ötletes és egyben helytakarékos, ráadásul háttérvilágítása automatikusan lekapcsol, és csak újbóli érintésre aktiválódik. Amennyire rossz hasonló megvalósításokat láttunk már, a Samsungé annyira jó lett, noha az érzékenységen még lehetett volna egy picit csavarni (felfele), de alapvetően jól működik a rendszer, és a virtuális gombok helyzete is megszokható.
A menü ismerős lehet korábbi Samsung monitorokból, a felépítés lényegében nem változott, és akinek igénye van rá, akár magyar nyelvet is beállíthat, de arra számítani kell, hogy egyes menük fordítása igencsak furcsára sikeredett.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!