Ryzen 5 2400G teszt: a Zen és a Vega teljes fegyverzetben

Mit tud a nagyobbik Ryzen APU? Elérhető vele egy belépő szintű VGA teljesítménye? A tesztből kiderül!

Összegzés

Összegző diagramjaink esetében a Ryzen 3 2200G-hez képest határoztuk meg a számítási teljesítményeket. A színezések a beazonosíthatóságot hivatottak könnyíteni: a kék az Intel processzorokat jeleníti meg, a piros az AMD-t, míg a zöld az NVIDIA-t.

A játékokat nélkülöző összehasonlításnál az aktív SMT megtette a hatását, a Ryzen 5 2400G mindegyik, tesztben szereplő processzornál gyorsabb volt, a vele megegyező árú Core i5-7400-hoz viszonyítva ráadásul majdnem 20%-kal. Ez az alapvető előnye annak, ha egy mag kettő, és nem csak egy hardveres szálat futtat.

A játékokban szokás szerint nagyon közel voltak az eredmények, ami aligha lehet meglepő, elvégre a dedikált GPU határozta meg a limitet, így a processzorok nem igazán tudták megmutatni valós erejüket. A Ryzen 5 2400G és a két Intel processzor a 3%-os hibahatáron belül maradt, az Intelek javára.

A hatékonysággal kapcsolatban ugyanazt látjuk, amit korábbi tesztünkben, vagyis a Ryzen 5 2400G-t is érinti a konfiguráció extrém terhelés mellett megugró fogyasztása, bár nyilván a nagyobb processzoroldali teljesítmény miatt ennek a mértéke kisebb. Ezzel együtt továbbra is jobbak az Intel megoldásai, ha a terhelés rendkívül magas szintet üt meg.

Az IGP-s méréseknél mindkét Ryzen alaposan elintézi az Intel megoldásait, éppen ezért vetettük be a GeForce GT 1030-at, amivel nagyon hasonló eredményt ért el a Ryzen 5 2400G IGP-je. Utóbbi láthatóan némileg gyorsabb volt 3200 MHz-es memória mellett, de nem annyival, hogy ez egy feltétlenül megfontolandó alternatíva legyen, mivel 2666 MHz-es modulokkal is igen kellemesen teljesít. Hatékonyságban is közel van az AMD és az NVIDIA egymáshoz, az Intel viszont alaposan lemarad.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • AMD

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés