Penryn-alapú Asus notebook tesztje

Külső – F3Sa

Az M51Sn-hez összehasonlításul egyik elődjét, az F3Sa-t vettük, mert ebben még Merom magos, 2,4 GHz-es Core 2 Duo processzor lapul. Az F3 széria az Asus termékei közt a „Portability”, azaz „hordozható” csoportban van, bár egy 15,4 colos, több mint három kilogrammos gépről valószínűleg nem a hordozhatóság ugrik be elsőnek. A két gép méretei egyeznek, a forma is hasonló, de a külsőre és belül is sokban különböznek. Az F3Sa-nál már megkezdődött a fedél oldalsó íveinek lapítása, ami még nem olyan nagy mértékű, mint az M51-eseknél, de látszik, hogyan alakul az Asus forma.

A fényes felületeket matt szürke borítás helyettesíti, a zsanérok oldalára egy keskeny, fekete műanyag díszítőcsíkot is raktak. A fedél oldalán az ívek élesebbek, mint az M51-én, így ez a szögletesség modern, komoly külsőt kölcsönöz a notesznak. A nagyobb, 9 cellás akkumulátor került az F3Sa-ba is.

A szürke Asus szinte egy az egyben ugyanazt a körítést kapta, mint fényes társa. Dobozából magyar nyelvű használati utasítás, három telepítőlemez, tápegység, telefonkábel, S-Video/RCA átalakító, kábelösszekötő, tisztítókendő, egér és egy táska került elő.

Csatlakozói elrendezésében az F3Sa nagyon hasonlít az M51Sn-re. Jobb oldalán ugyanúgy az ExpressCard foglalat nyitja a sort, amit ezúttal egy eSATA, majd a FireWire követ. A három videokimenet, az S-Video, DVI és D-Sub csatlakozók középen helyezkednek el. Végül jobb oldalon ismét a modem és Ethernet aljzatokat találjuk. A gépezet bal oldalán a Kensington-záron, optikai meghajtón és a winchester szellőzőrácsán kívül most sem találunk mást.

A laptop eleje és hátulja is megegyezik a fényes notebookéval. Elöl középen a fedél kioldógombja, két oldalán a Wi-Fi/Bluetooth kikapcsolója és az audiocsatlakozók helyezkednek el. Tőlük jobbra a második USB csatlakozó látható. A kártyaolvasó kezeli a MMC, MS, MS Pro, SD, SM, xD és adapterrel az MS Duo, MS Pro Duo memóriakártyákat is, szóval szinte minden fajtát. A gép hátuljára került a tápcsatlakozó és még két USB port. Köztük húzódik a hűtő rácsa. A többi részt az akku tölti ki.

Több szellőzőrácsot és egy névjegykártyatartót is találhatunk a noteszgép alján. Elhelyezkedésük megegyezik az M51Sn-ével.

A 15,4 hüvelykes kijelző széles keretet kapott. Felbontása 1440x900 pixeles, felülete fényes-tükröződős. Fölé helyezték az 1,3 megapixeles, 240°-ban forgatható webkamerát, amely mellett mikrofon is van. Teljes magyar billentyűzete körül is vastag, több centiméteres keret van, viszont egy fontosabb gombot sem kellett keskenyíteni. A Home-End, PageUp-PageDn párosoknak azért így is egy oszlopba kellett tömörülniük a jobb oldalon, hely pedig lett volna egy hatos elrendezéshez. A kurzormozgatók is végre szélesek-laposak, és nem fordítva. A pöttymintás, méretes touchpad gombjai közé ékelődött az ujjlenyomat-olvasó. A borítás kicsit rideg, néhol éles szélű műanyag volt, de elég ellenállónak tűnt. A csuklótámaszt csodálatosan összematricázták, erről leszokhatnának a notebookgyártók.

A touchpad előtt sorakozik néhány pici LED, ezek az akku, a vezeték nélküli kapcsolatok és a merevlemez állapotát jelzik. Ha az egyik ég, az bevilágítja az egész sort, így elsőre nem mindig egyszerű megállapítani, hogy melyik is az aktív.

Az F3Sa fedele is kihajtható teljesen, 180°-ban. Zsanérjai kicsit gyengébbek voltak az M51-esénél, de jól tartották a kijelzőt. A gombnyomós nyitásra itt is csak azt tudjuk mondani, hogy elegánsabb egy fokkal, mint a húzós, de azok a karmok még mindig csúnyák.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés