Panasonic TX-P55VT60 tévé: a 3D plazma etalon

3D és DTV

A modell minden más plazmához hasonlóan az aktív shutteres technológiát alkalmazza a háromdimenziós tartalmak megjelenítéséhez. Az eljárás egyik legnagyobb hátrányának számított sokáig, hogy a szemüvegek súlya és mérete a lencsék helyére épített LCD kijelző miatt meglehetősen nagy volt, ami kényelmetlenné tette viselésüket. Ezen mára sikerült változtatni, így a készülék dobozában megtalálható TY-ER3D5MA típusjelzésű modell már a korábbiaknál könnyebb, kecsesebb darab. A vibrálást viszont továbbra sem sikerült megszüntetni, és ez várhatóan a jövőben is így lesz, ez együtt jár az aktív shutterrel.

Egy pár perc alatt ezt azért megszokja a szem, és érdemes rászánni erre az időt, ugyanis a 3D megjelenítés itt már valóban hozzáadott értéket jelent, feltéve persze, ha sikerül hozzájutni valamilyen épkézláb, alapvetően jó minőségű forrásanyaghoz. Akadozás és crosstalk nincs, azaz a szellemképesedéssel nem kell számolni, a végeredmény pedig egy ekkora tévén tényleg bombasztikus. Az elmúlt három évben sokat szapultuk a 3D megjelenítést, de a VT60-at látva ki lehet jelenteni, hogy mostanra oda jutott ez a technológia, amely már komoly minőség- és kényelembeli kompromisszumok megkötése nélkül kínál pluszt.

Működik a kétdimenziós tartalmak térhatásúvá konvertálása is, és bár ezen is láthatóan fejlesztettek, az ily módon átalakított filmek és képek sosem hozzák majd azt a szintet, mint speciális 3D kamerákkal készített rokonaik. A kép mélysége egy hatfokozatú skálán szabályozható, és felcserélhető a jobb, illetve bal szembe jutó kép is, ha ezzel valami gond lenne.

Digitális tévézés

A modell rendelkezik beépített digitális tévétunerekkel, azaz elméletben biztosítja a földfelszíni adások vételét is. A jelfeldolgozásra semmi panasz nem lehet, hiszen még egy szegény félfülü, alapból kisteljesítményű szobaantennával is kiválóan képes volt együttműködni. A kép nem esett darabjaira, nem ment el az adás. A csatornakeresés gyors és kulturált, tévézgetés közben pedig természetesen egy gombnyomással lekérhetőek az adott műsorral kapcsolatos információk, többek között egy rövid leírás is.

Természetesen az Elektronikus Programmagazin sem hiányzik belőle, amely ugyan szépnek csak erős túlzással nevezhető, viszont remekül használható. Egy kis ablakban folyamatosan futó tévéadás mellett hét csatorna összesen kétórányi programja fér ki a kijelzőre, és akár egy hétre előre is böngészhetünk a kínálatban. Amellett, hogy itt beprogramozható az USB-n keresztül csatlakoztatott külső merevlemezre történő felvétel időpontja, mód nyílik a műsorok típus (film, hír, sport, gyerek stb.) szerinti listázására is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés