Panasonic E30: LCD tévében is erős a Pana

Hang- és képbeállítások

Megszólalás

Sajnos az integrált hangrendszerrel e modell esetében sem bántak túl bőkezűen. Mindössze két, tízwattos maximális kimeneti teljesítmény leadására képes, rejtett hangszóró került bele. Csodákat tehát felesleges várni tőle. Ennek ellenére egészen dinamikusan szólal meg a készülék, és ami még fontosabb, hogy zavaró pörcögést, csicsergést, zizegést sem produkált.

A hangbeállításokra a szokásosnál jobban odafigyeltek. Bár csak három előzetes opció közül lehet választani (Beszéd, Felhasználói, Zene), viszont a sávos hangszínszabályzó ebben a kategóriában ritkaság. Így tehát tényleg mindenki a saját ízlése szerint határozhatja meg a megszólalást, ami szimpatikus szolgáltatás, bár gyaníthatóan nem sokan fogják kihasználni. Az szintén jó húzás, hogy a beállítások közé került egy Felhasználói fiók is, így a változtatásokat el is lehet menteni.

Természetesen innen sem maradhatott ki a virtuális térhangzás megteremtésének ígérete, a V-Audio Surround viszont a már megszokott módon a valóságban nem képes erre. Elnézve a beépített hangszórók számát és teljesítményét, ez nem is annyira meglepő, hiszen ez a feladat sokszor még a direkt e célra tervezett hangprojektorokon is kifog. Az Auto erősítés szabályozás funkció viszont jól muzsikál. Ennek aktiválása után az elektronika módosítja az aktuális hangerőszintet, amennyiben az nagyon eltér az előzőleg nézett csatorna vagy bemenet hangerejétől.

Képbeállítások

Ebben a tévében az egyik legérdekesebb dolog, hogy mintha az egymáshoz közel álló funkciók megtervezését teljesen más emberekre bízták volna. Ami az egyikben benne van, az a másikból kimarad. Ugyanez volt a beépített médialejátszónál a fotók és zenék esetében, és most ez köszön vissza itt is. Érthetetlen, hogy ha a hangnál elérhetővé tettek egy felhasználói mentéseket tartalmazó fakkot, ugyanakkor ez a képi beállításoknál hiányzik. Pedig itt még talán több értelme is lett volna. Így ötféle előre beprogramozott opció közül választhat az ember. A Dinamikus, Normál, Mozi és Játék mellett bekerült a szórásba egy True Cinema nevű fiók is. Ezek már nevükben is jelzik, hogy a gyártó milyen tartolomhoz szánja őket, de értelemszerűen nem kell ehhez ragaszkodni.

Egyébként ezek mindegyike jól használható, és körülölelik a beállítások teljes spektrumát. Tehát van sötétebb, világosabb, hideg és meleg színhőmérsékletű stb. Egy kalibrátorral, illetve a LaCie Blue Eye Pro névre hallgató alkalmazás segítségével vettük szemügyre tüzetesebben az előzetes beállításokat. Sorrendben: Dinamikus, Játék, Mozi, Normál, True Cinema. A kép jobb oldalán látható, hogy a bemért 18 szín milyen mértékben tér el a referenciától. Ennek meghatározására használatos a delta E, ami egy olyan numerikus érték, amely két különböző szín távolságát határozza meg egy színrendszeren belül. Minél kisebb a delta E értéke egy adott színnél, annál közelebb áll a referenciához, vagyis annál jobb.

Itt pedig következzenek az általunk, illetve a kalibrátor által ideálisnak vélt értékek. Mint a mellékelt képből is látszik, nem sikerült túl jól a kalibrálás, pedig jó sok időt és energiát beletettünk az legjobb beállítások megtalálásába. Érdekes, hogy a fehéregyensúllyal és a gammával kapcsolatos paramétereket csak akkor lehet elérni, ha PC üzemmódra van állítva a modell.

Panasonic TX-L42E30
Kontraszt 24
Fényerő -3
Színtelítettség 30
Képélesség 5
Színhőmérséklet Meleg
Öko üzemmód Ki
Fehéregyensúly vörös 20
Fehéregyensúly zöld 5
Fehéregyensúly kék 14
Színjavítás Ki
Gamma 2,2
Felbontás javítása HD: Ki, SD: Közép
3D Comb Be
Frame Creation Közép/Maximum

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés