Panasonic E30: LCD tévében is erős a Pana

Medialejátszó

A beépített médialejátszó elérhető a Viera Tools, illetve a megfelelő kurzorgombok püfölésével, de előhívható a bemenetválasztásra módot adó AV vagy az SD Card gomb megnyomásával is. Kiválasztható, hogy milyen típusú médiafájlok között kotorásszon a modell, a fényképek és a zenék mellett nem meglepő módon bizonyos korlátok között audiovizuáilis tartalmak lejátszása is megoldott.

Fotók

Hirdetés

Gyakorlatilag egy teljes értékű digitális fótóalbumot applikáltak ebbe a tévébe. Kérhető keret a képek köré, megnézhetőek fekete-fehérben, illetve szépia módban, és kijelölhető, hogy diavetítés esetén milyen effekt mellett történjen meg a váltás. Lehetőség nyílik nagyításra, módosítható a képváltás ideje, aktiválható az újrajátszás, és külön háttérzene is kérhető. Három beépített melódiát tartalmaz a készülék, ám ha valaki úgy gondolja, saját ízlésének megfelelő dallal is fokozhatja az élvezeteket. Saját lejátszási lista is összeállítható, az I gomb megnyomásával pedig infókat kapunk a fájl nevéről, elkészítésének idejéről, illetve a felbontásról. A kisméretű, előzetes képek jól mutatnak, és csak azokat a könyvtárakat mutatja az eszköz, amelyekben megtalálható a támogatott formátum. Itt el is érkeztünk az egyetlen gyenge ponthoz: csak a JPG képek megjelenítése jöhet szóba, tehát a PNG, BMP, TIFF, GIF, pláne animgif mind felejtős.

Zene

Itt már azért komolyabb gondok vannak, amelynek elsődleges oka az, hogy nem lehet listás nézetet kérni. Az ikonok ugyan szépek, viszont nem fér ki még az előadó neve sem, nemhogy a szám címe. Sajnos lejátszási listát sem sikerült fabrikálni, tehát csak azok a dalok szólaltathatóak meg egymás után, amelyeket előzőlőeg egy könyvtárba rendeztünk. Ráadásul az ID3 tagek kezelése sem megoldott, így egy szám elindítása után hiába jelenik meg egy kifejezetten ízléses felület, a dolog távol áll a tökéletestől. Az viszont nagyszerű, hogy a hangbeállítások módosítása során nem lép ki innen, tehát a rendszermenü behívásával nyugodtan molyolgathat az ember a paraméterekkel, amíg meg nem talállja a számára leginkább tetszőt. A formátumtámogatás e szolgáltatás esetében sem a tévé erős oldala: MP3 mellett még WMA kiterjesztésű fájlokat képes megszólaltatni, a többi néma csönd.

Videó

Természetesen a Prohardver teszteknél már megszokott tesztanyagot dobtuk oda a tévének. Sajnos ez a funkció sem tökéletes, hiszen a HD TV (BDAV_1080p@8Mbps.m2ts), illetve H.264 (TS) (MPEG_1080i@6.5Mbps.ts) fájlokat fel sem ismerte, a 9,7 Mbps bitrátájú MKV fájl lejátszását pedig egész egyszerűen megtagadta. A Windows Media Videónál csak a hanggal akadtak gondjai, és ugyanez volt a bibi a két QuickTime fájllal. Az nem igazán lepett meg minket, hogy a Killa_sample bolondot csinált belőle, de legalább felismerte és elindult, igaz, egy másodperc után le is állt. A maradék, tehát a DivX, az XviD, illetve a 3,8 Mbps MKV rendben volt, csak ez egy picit kevés. Abban azért lehet bízni, hogy a szoftverfrissítések orvosolják ezt a problémát.

A külső feliratokat képes megjeleníteni, sőt még arra is módot ad, hogy több közül lehessen kiválasztani a legszimpatikusabbat. A szöveg grafikája viszont nem az igazi, világos háttér előtt gyakorlatilag láthatatlan.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés