Panasonic DMC-GH3 – csúcsragadozó a m4/3 rendszerben?

Menürendszer

A Panasonic DMC-GH3 menürendszere tud magyarul is. Ami azonban szintén szemet szúr, hogy a szoftvermérnökök között immár akad olyan is, aki rendelkezik némi szépérzékkel: a GH3 menüje már nem olyan csúf, mint a korábbi Pana modelleké, sőt már négy különféle háttérszín közül is választhatunk (tipp: az első a legjobb, a többi a láthatóságot negatív módon befolyásolja). A készüléknek megadható, hogy jegyezze meg, hol tartottunk a menüben való bóklászás során, így ha egyszer kilépünk (akár véletlenül is), nem kell újra az egészet végiglapozni, hogy a legutóbb megnyitott menüponthoz eljussunk.

A GH3 menüje összesen öt fő szegmensből áll: felvétel, mozgókép, egyéni, beállítás és lejátszás. Az első pontban a legalapvetőbb paramétereket állíthatjuk be, például a fotóstílust, a képméretet, a képarányt, a minőséget, a fénymérést és hasonlókat. A másodikban a mozgóképek paraméterei találhatók (pl. felvételi mód, minőség, expozíció mód, AF, szélzajcsökkentés, mikrofonszint beállítása stb.). Az egyéni menüpontban a funkciógombokra szabhatjuk ki a feladatköröket, kijeleztethetjük a hisztogramot, beállíthatjuk a kompozíciós segédrácsot, meghatározhatjuk az AF módot, választhatunk elektronikus és mechanikus zár között, ki- és bekapcsolhatjuk az érintőképernyőt, kiválaszthatjuk a főtárcsát stb. A beállítások közt olyan általános jellegű paramétereket találhatunk, mint az óra és a dátum, a nyelv, a kijelző háttérszíne, az energiatakarékosság stb. A lejátszás menüpontban átméretezhetünk, levághatunk, forgathatunk, nyomtatásra jelölhetünk ki stb.

Természetesen rendelkezésre áll a gyorsmenü is, melyet a Fn2/Q.Menu gombbal lehet aktiválni. Bár az összes, képalkotással kapcsolatos paraméter és funkció a dedikált nyomógombokon keresztül elérhető, ebben a gyorsmenüben is hozzáférhetünk a legfontosabbakhoz, mint például a fehéregyensúlyhoz, az ISO értékhez, a képminőséghez, az AF módhoz, a fényméréshez, az expozíció kompenzálásához, a fotóstílushoz, a vakumódokhoz, a mozgókép minőségéhez, a képmérethez és az oldalarányhoz.

A gép hátoldalán található „DISP” gomb többszöri megnyomása után megjelenik a fenti információs oldal, ahol gyors áttekintést kapunk az aktuális paraméterekről. Ha bekapcsoltuk az érintőképernyőt, akkor ezen értékeket érintéses kijelöléssel módosíthatjuk igény szerint. A GH3 teljes menüjéről készített kisfilmünk itt tekinthető meg:

Alapvetően tetszett a Panasonic DMC-GH3 új menürendszere. Külön előny a magyar nyelven való megjelenítés és a könnyen áttekinthető dizájn. A rendszer – annak ellenére, hogy elég mélyre viszi a fotóst – jól használható és könnyen kiismerhető.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés