Játékosok figyelmébe

TFT-k, Silverstone




Bár az aktuális időjáráson nem látszik, de a naptár szerint már itt a tavasz! A hazai piac is ébredezik lassacskán. Ezen a héten az újdonságok mellett néhány játékra kihegyezett konfigurációt is összeállítottunk. A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi partnereink listái alapján képeztük kiskereskedői haszon és 20 % áfa hozzászámításával.

Hirdetés

A TFT-gyártási technológiák fejlődésével egyre gyorsabb és olcsóbb modellek jelennek meg a piacon. Pár hónapja még különleges extrának számítottak a 4-8 ms válaszidejű kijelzők, de ma már jóval kevesebbért hozzá lehet jutni egy-egy példányhoz. A BenQ szemérmetlenül olcsón, 61 000 forintért kínálja a FP71G+ modelljét, melynek válaszideje 8 ms. Persze ilyen alacsony ár mellett csak az MVA és PVA paneleknél gyengébb színvisszaadású TN panel jár analóg bemenettel. Még gyorsabb és alig drágább a BenQ FP71GX. A szürkéből szürkébe csupán 4 ms alatt váltó lapos képernyőért alig több, mint 65 000 forintot kell fizetni, ráadásul az analóg mellett digitális (DVI) bemenete is van. A két BenQ-re vonatkozó 500:1-es kontrasztarány, 300 cd/nm fényerő és 130 illetve 140 fokos betekintési szög a középmezőnybe tartozik.

Talán a hazai piac legolcsóbb 17 hüvelykes TFT-je az Amptron T-722A, hiszen már 54 000 forint alatt hozzájuthatunk. Nem csak árban, hanem képernyőméretben is vetekszik a nagyobb, nehezebb és a szemnek sokkal fárasztóbb, 19 hüvelykes, katódsugárcsöves monitorokkal. Természetesen az alacsony ár mellett nem várhatunk el világbajnok paramétereket, de a 14 ms-os válaszidő, 400:1-es kontrasztarány és 350 cd/nm fényerő elfogadható. A digitális bemenet hiányát némileg enyhítendő két kis hangszóró is került az árbajnok TFT-re.


Amptron T-722A - a legolcsóbb

Két új érdekességgel bővült a hazai Silverstone paletta. A Sugo házcsalád egyelőre egyedüli tagja, az SG01 az Antec Aria és Aspire X-QPACK babérjaira tör, de mégis másféle vásárlóközönséget céloz meg. A microATX alaplapokat és teljes magasságú bővítőkártyákat fogadó kocka hagyományosan igényes Silverstone külsőt kapott. Az alumíniumból és gondosan megmunkált műanyagból összeálló homlokzat mögött könnyűfém váz és borítás húzódik. Bővítőhelyekből két 5,25"-os külső és két 3,5"-os belső van. A szellőzésről hátul egy 6 centiméteres, oldalt – a merevlemezek környékén – pedig egy 8 centiméteres ventilátor gondoskodik. További 6 centiméteres szellőzőknek van hely a bővítőkártyák fölött, a processzorhűtő mögé pedig hengeres légkavarót vásárolhatunk. Az előlapon négy USB, egy FireWire és két audio csatlakozó található. A táp nélküli, háromkilós jószágért 32 500 forintot kell fizetni.

A Silverstone másik friss érkezőjét akár az SG01 házba is rakhatjuk; az ST30NF ugyanis egy 300 watt csúcsteljesítményű, passzív táp. A hangtalan áramforrás 12 voltos ágán 18 A leadására képes, így akár egy közepes konfigurációt is hajthatunk vele. Az áramátalakítás közben keletkezett hőt masszív, hőcsövekkel megtámogatott bordák juttatják a szintén vaskos külső borításra, mely így hőleadóként működik. Az ST30NF vételára 33 000 Ft.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt