Viszlát nyár, helló akciók!

Adattárolókól az akciókamerákon át az alaplapokig és számítógépházakig rengeteg terméket gyűjtöttünk össze.

Alaplapok


Cikkünket a rovatot szponzoráló számítástechnikai kereskedések aktuális ajánlataiból állítjuk össze. A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képezzük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Ha új gépet építünk vagy egy régebbi konfigurációt fejlesztünk, akkor biztos, hogy szükségünk lesz alaplapra, melyből egész széles választékot találunk a PCX újdonságai között. A népszerűbb termékeket böngészve látható, hogy az AMD alsóbb kategóriába szánt B550-es lapkakészletét sokan kedvelik – erre épül a 28 000 forintos Gigabyte GA-B550M-S2H, mely, ahogy az M betűből is sejthető, egy microATX méretű modell.


Gigabyte GA-B550-S2H [+]

Az ilyen, normál ATX-nél kisebb alaplapoknál igazából már nem kell akkora kompromisszumot kötni, mint korábban, hiszen lassan minden bővítőkártya integrálttá válik – leszámítva a komolyabb VGA-t, amihez viszont itt is rendelkezésre áll egy x16-os PCIe sín. A további bővítések számára két x1-es foglalat található még a fekete alapszínű, 5+3 fázisú VRM-mel szerelt modellen, mely két memóriamodult képes fogadni. A hátoldalon HDMI, D-Sub és DVI, PS/2, hat USB és szimpla hangcsatlakozók várják a kábeleket, magán az alaplapon pedig egy M.2 és négy SATA port található adattárolók számára.

Bár a GA-B550M-S2H sincs híján az RGB Fusionhöz tartozó ARGB csatlakozóknak, a játékosokat inkább a 42 000 forintos Aorus Pro segítségével szeretné befogni a Gigabyte. Ez az alaplap már jóval komolyabb, a VRM-re, a chipsetre és az M.2 csatlakozóra is kiterjedő hűtést kapott, szintén microATX méretű, viszont a nagyobb teljesítmény érdekében 10+3-as tápellátással szerelték. X16-os PCIe foglalata fémerősítéssel rendelkezik és egy vékony sávban már az RGB LED-ekből is jutott rá, de ami ennél is fontosabb, duplázták a DDR4 helyek számát, összesen tehát négy memóriamodult képes fogadni.


Gigabyte Aorus Pro [+]

A hátoldalon HDMI és DisplayPort, illetve összesen tíz USB port várakozik, melyek közül egy Type-C és egy Type-A USB 3.2 Gen2 kompatibilitást kínál. A hangcsatlakozók is komolyabbak, kapunk digitális optikai kivezetést és ötcsatornás analóg hangot, az adattárolók frontján pedig a négy SATA port mellé immár két M.2 foglalat jár, egyik PCIe 4.0, másik PCIe 3.0 támogatással.


ASUS TUF Gaming A520M-Plus [+]

Még mindig gamer, de olcsóbb az ASUS 28 000 forintba kerülő TUF Gaming A520M-Plus alaplapja, mely az AMD belépőszintű A520-as lapkakészletére épül és microATX méretben egy fémmel erősített x16-os PCIe foglalatot, négy memóriahelyet és alapszintű hátsó csatlakozósort kínál. A kisebb méretű hűtőbordákkal megtámogatott lapon négy SATA és egy M.2 port található, hátul pedig hét USB kivezetés mellett PS/2, HDMI, DVI, DisplayPort és standard hangkivezetések kaptak helyet.

Számítógépházak

Összeépített konfigurációnk számára otthont jelenthet például a 39 000 forintos SilentiumPC Astrum AT6V EVO TG ház, mely érdekes mintázatú, szűrővel felszerelt előlapja mögött szépen bemutatja a gyárilag beépített négy darab ARGB-s Stella HP CF120 ventilátor fényeit. További ARGB egység gondoskodik az edzett üveg oldalpanel megvilágításáról, a lámpákat pedig természetesen a főbb alaplapi rendszerekkel is összehangolhatjuk.


SilentiumPC Astrum AT6V EVO TG [+]

A 470 x 221 x 443 mm-es ház E-ATX vagy annál kisebb alaplapok fogadására képes, és maximum hét bővítőkártyával, 162 mm magas CPU-hűtővel, 360 mm hosszú VGA-val és 175 mm mély tápegységgel pakolhatjuk tele. Ventilátorok előre, felülre és hátulra kerülhetnek, a tápegységet és a két 3,5”/2,5”-es fiókot tartalmazó alsó kamrát leválasztó lemezre is felszerelhetünk légkavarókat vagy radiátorokat, ha úgy érezzük. Adattárolóból az említettek mellé még két 2,5”-es példánynak alakítottak ki tálcákat.

Az apróbb házak közül most a Raijintek Metis EVO sorozatát választottuk ki bemutatásra: az SFF gépet építők számára készült, Mini-ITX alaplapokkal felszerelhető egység 263 x 293 x 290 mm-es, burkolata pedig alumínium, üveglappal vagy anélkül.


Raijintek Metis EVO [+]

A többféle színben, így fehérben, feketében, ezüstben vagy épp vörösben elérhető, 42 000 forintos házba két 3,5”-es és két 2,5”-es meghajtó fér, bővítőkártyából pedig szintén kettőt tudunk beépíteni.


Raijintek Metis EVO [+]

A gyártó SFX tápegység számára alakított ki helyet benne, és szükség esetén egy 200 mm-es vízhűtés-radiátor is elhelyezhető belül. A léghűtésben gondolkodók elöl 200, 140 vagy 120 mm-es ventilátorokkal, alul 120 és 92 mm-es, hátul pedig két 92 mm-es légkavaróval készülhetnek, az előlapi csatlakozópanelen pedig egy Type-C és egy Type-A konnektor található.


Raijintek Asterion PLUS [+]

Maradva a letisztult vonalaknál és a Raijinteknél, a nagyobb méretű gépet építőkre is gondoltak, mégpedig az 58 000 forintos Asterion PLUS-szal, mely E-ATX-ig képes fogadni alaplapokat. Ez az 525 x 230 x 491 mm-es számítógépház is alumíniumból és akrilüvegből álló burkolatot kapott, tetején pedig méretes szellőzőnyílással találkozhatunk, mely mögé egy 360 mm-es radiátor is bepasszintható. Egy másik 360 mm-es radiátor beépíthető az előlap mögé, aki pedig külső hőleadó egységet szeretne, az sem csalódik majd, a hátoldalra ugyanis összesen négy darab, gumibetétes csőkivezetés került.


Raijintek Asterion PLUS [+]

A kétkamrás belső térben nyolc bővítőkártyát helyezhetünk el, a méretek dacára itt nincs függőleges beépítési opció, viszont hét ventilátor (ebből három LED-es példány gyári tartozék) és hat adattároló is elfér a házban, egy akár 180 mm magas CPU-hűtő és egy 340 mm hosszú VGA társaságában. Az fedlap első éléhez közel egy csatlakozósort is találunk, ebben két 3,5 mm-es jack mellett négy USB 3.0-s port is helyet kapott.

Multimedia

Egyre divatosabbá válnak a teljesen vezeték nélküli fülhallgatók, és áraik is kezdenek csökkenni, amire bizonyíték az uGO Colima TWS100 a maga 9000 forint körüli árával. Ez a hallójáratba dugható, apró, oldalanként 5 grammos készülék beépített mikrofonnal is rendelkezik, tehát kihangosíthatóként is bevehetjük.


uGO Colima TWS100

A jelátvitel természetesen mindkét irányba Bluetooth segítségével történik, és a gyári adatok szerint zenehallgatásnál 90 dB-es maximális hangerőre és 20 – 20 000 Hz-es jelátvitelre számíthatunk. A Colima TWS100 sportolás közben is használható, és hogy ne essen ki fülünkből, három különböző méretű szilikonbetétet és a fülkagylónkba akadó hurkot kapunk mellé.


Esperanza Baila USB [+]

A számítógép előtt ülve viszont kényelmesebb egy külső hangszórót hallgatni – az Esperanza Baila sztereó szett 6000 forintba kerül, és USB porton keresztül kapja a hangot és a tápellátást, mely a 2 x 3 watt leadásához szükséges. A gyári adatok szerinti 160 – 20 000 Hz közötti átvitel főleg beszélgetéshez, háttérzenéhez jó, de ne feledjük, hogy apróságokról van szó, hiszen 750 grammos tömegük mellé 88 x 102 x 185 mm-es dimenziók tartoznak. Extra képességük a világítás: az előlapra két RGB-ben pompázó kör került.


Esperanza Boogie USB [+]

Ennél is kisebb a 4000 forintos Esperanza Boogie, melyet USB csatlakozó mellett 3,5 mm-es jack kábellel is felszereltek és 450 grammos tömeggel, illetve 78 x 82 x 120 mm-es mérettel rendelkezik. Leadott teljesítménye 2 x 2,5 watt, az átvitel itt is 160 – 20 000 Hz, és nem hiányzik az RGB világítás sem, mely ebben az esetben egy körből és egy konvex deltoidból áll.


Natec ASP mikrofon [+]

Egy viszonylag olcsó, konzervatív formájú mikrofonra hívnánk még fel a figyelmet: a 3500 forintos Natec ASP egy kis, háromágú állványon áll, csatlakozója pedig szimpla, analóg 3,5 mm-es jackdugó. Vesekarakterisztikája révén remekül megteszi videótelefonálásra vagy játék közben hangunk rögzítésére, mert a hátulról jövő zajok kevésbé kerülnek majd bele a felvételbe. Az ASP-t 180 cm hosszúságú kábellel szerelték, a gyári adatok szerint 100-16 000 Hz közötti átvitelt és -47 dB-es érzékenységet várhatunk tőle.

Gamer kiegészítő és kamerák

Ha már szóba került a játék, érdekes kiegészítő gamereknek a Genesis Vanad 500 állvány, mely 10 000 forint körüli áron érhető el, és egy USB hubbal kombinált fejhallgató- és kábeltartó szerepét tudja betölteni asztalunkon. A furcsa alakú eszköz külső, nagyjából állított hasábot formázó kerete arra szolgál, hogy fejhallgatónkat, headsetünket használaton kívül ezen tartsuk, míg a középső kiálló elem az egér kábelét rögzíti a magasban, hogy játék közben ne akadályozza a mozgást azzal, hogy beakad az asztalon valamibe vagy súlyával elhúzza az egeret. Mindenezeket alul egy nagyobb tappancs egészíti ki, ebbe került a kétportos USB hub, mely nemcsak 2.0-s átvitelt biztosít, de a Vanad 500-ba integrált vöröses világítás áramellátását is biztosítja.


Genesis Vanad 500 [+]

Miután televásároltuk a lakást drága eszközökkel, kell gondolnunk otthonunk biztonságára is. Ebben lehet segítségünkre az iWay kínálatából az Uniview UNV4 biztonsági kamerarendszer, amely 125 980 forintba kerül és négy darab kamerából és egy DVR-ből áll. A kamerák 2 megapixelesek és fix 4 mm-es objektívvel dolgoznak, sötétben pedig infravörös fényforrással „látnak”, akár 30 méter távolságra is. A tápellátás és a jelátvitel egyaránt Ethernet kábelen keresztül történik, ami megkönnyíti a telepítést, a kültéri használatot pedig az IP67-es védettség mellett a -30 és 60 °C közötti működési hőmérséklettartomány biztosítja.


Uniview UNV4

A kamerák jelét egy NVR301-04LB-P4 DVR rögzíti H.264 vagy H.265 kódolással. Adattárolóként SATA merevlemezek vethetők be, a maximális támogatott kapacitás 6 TB, de a készülék felhőbe is képes elküldeni a felvételeket, illetve HDMI és D-Sub kimenettel is felszerelték. A csomagban található kamerákon túl egyébként általánosan is bevehető DVR-ként, ugyanis ismeri az ONVIF S, G és T profilokat is.

Szintén kamera, de nem helyhez kötött, hanem annak épp az ellentéte: az USAnotebook a héten noteszgépek mellett az extrém(ebb) sportokat kedvelőknek ajánl egy terméket, mégpedig az SJCam SJ6 Legend akciókamerát, mely 29 990 forintos árat kapott a hétvégére.


SJCam SJ6 Legend [+]

A klasszikus „gopro” dizájnt követő készülék maximum 16 megapixeles álló- és 2880x2160 pixeles mozgóképek rögzítésére képes, de az utóbbi esetben inkább a 2560x1440 lesz a legjobban használható beállítás, lévén itt kapjuk a 30 fps sebességet. A gyors mozgásokhoz Full HD felbontás mellett 60 fps áll rendelkezésre, 720p-ben pedig 120 fps-ig emelhetjük a sebességet, tehát lassított felvételeket is lőhetünk. A készülék Novatek 96660 lapkakészletre és Panasonic szenzorra épül, objektíve pedig 166 fokos látószöget biztosít. Kiegészítésként digitális stabilizátort, mobiltelefonos irányítást, előlapi és hátlapi LCD kijelzőt is kapunk, a funkciók között pedig megtalálunk mindent, ami ebben a kategóriában szokás a time-lapse-tól a torzításkorrekcióig.

Adattárolás

Ha a filmek megvannak, akkor kelleni fog valami tárhely nekik. Ez pedig lehet például egy olyan SSD, amelyet a megvásárolt notebookból szereltek ki, miután nagyobbra cseréltük. Ez az SSD kerülhet például egy Silicon Power Armor A30 külső házba, melynek akciós ára 3990 forint.


Silicon Power Armor A30 [+]

A narancs és fekete színű eszköz három év garanciával és „katonai szintű” védelemmel rendelkezik, ami alatt azt kell érteni, hogy háromméteres esést is kibír. A sérülések ellen vaskos műanyagburkolatot kapott, amit véd a karcoktól mintázott felülete, a belső meghajtót pedig a sok gumi óvja majd a rázkódástól. Az Armor A30 a 2,5”-es SATA SSD-kkel párosítható, kifelé pedig USB 3.0 kapcsolatot kínál. Tömege 205 gramm, mérete pedig 134 x 88 x 19 mm.


Adata HV300 [+]

Nem szükséges meghajtót szerelni az Adata 29 990 forintos HV300-ába, mely ennyi pénzért 2 TB kapacitást kínál, három év garanciával. A 126 x 81 x 10 mm-es, 140 grammos egységbe egy 5400 rpm fordulatszámú, 16 MB gyorsítótárral rendelkező HDD került, mely USB 3.0 csatlakozón keresztül érhető el.

Kisebb, de gyorsabb tárhelyet biztosít 9990 forintért az USAnotebook 128 GB-os SATA SSD-t tartalmazó fémháza, mely természetesen más kapacitású meghajtókkal is felszerelhető, lévén standard M.2-2230, -2242, -2260 és -2280 kártyákat tud fogadni. A PC felé 5 Gbps sávszélességet biztosító USB 3.1 Gen1 kapcsolatot kapunk. Amennyiben a 128 GB nem lenne elég indulásnak, kezdhetünk 256 GB-tal is, ez a változat 14 990 forintba kerül és már NVMe csatolós meghajtót tartalmaz. Mindkét esetben egy év garancia.

Wombath

Azóta történt

  • Komponenseket és notebookokat hoz az ősz

    Pár olyan eszközt is bemutatunk, melyek segítségére lehetnek a még mindig (vagy már megint) otthonról dolgozóknak.

  • Otthonmaradós hardverek

    Ezúttal főleg olyan hardvereszközöket válogattunk össze, melyekkel könnyebb elviselni az otthoni munkavégzést.

  • Őszi hardverkoktél

    Néhány hangszóró és a notebookok mellett bőven készültünk asztali számítógépes komponensekkel is.

  • Akciókkal telik a vénasszonyok nyara

    A játékosok, a tuning szerelmesei, de még a gyakran úton lévő üzletemberek is találhatnak kedvükre valót aktuális válogatásunkban.

Előzmények

Hirdetés