Gamdias Hermes P1 RGB billentyűzet – fényárban

Kipróbáltuk a PC-s játékokat és a görög mitológiát kedvelő gyártó mechanikus billentyűzetét.

Használat közben

Bár a Gamdias a honlapon nem akarja orrunkra kötni, de egy mozdulat, és fény derül arra, hogy a cég TTC-től származó kapcsolókat használ. Az általunk kipróbált modellben a barna színű változatok voltak, de a Hermes P1 rendelhető kék és piros kapcsolókkal is. Ezek nagyjából megfelelnek a Cherry MX színkódjainak, azaz esetünkben egy játékra és szövegírásra is ajánlható megoldást kaptunk, amely érzésre is nagyon hasonlít a Cherry MX Brown kapcsolókra.


[+]

Saját tapasztalatunk szerint egyébként ezek a Brown kapcsolók szövegírásra jobban megfeleltek, mint játékra, keménységük miatt mi az MX Reddel jobban ki voltunk békülve – de tekintettel arra, hogy a P1 rendelhető ilyen változatban is, ezért nem kritizálhatjuk a Gamdiast. Azt azonban meg kell említenünk, hogy a billentyűzet a teljesen szabadon álló kapcsolókkal viszonylag hangos, még az elvileg nem kattogós Brown kapcsolókkal is, és a külön megtámasztást igénylő gomboknál (szóköz, enter és társai) ez még erőteljesebben jelentkezik.


[+]

Az anti-ghostinggal és NKRO-val rendelkező Hermes P1 természetesen elég sok extrát kínál, amelyek közül az első a helyben, azaz szoftver nélkül rögzíthető makrók felvételének lehetősége. Bár dedikált makrógombok nincsenek, a szóköz (G1) és a B (G2) működik makróként az „Fn” megnyomásával. A makrók (és minden más beállítás is) a billentyűzet 72 kB-os fedélzeti memóriájában kerül eltárolásra. A Hermes P1 összesen hat beállítási profilt támogat, amelyeket az Fn+1-6 gombokkal hívhatunk elő – természetesen minden profilhoz külön makrókat is rögzíthetünk.


[+]

További lehetőség a kurzormozgató fordított T, illetve a WASD négyes felcserélése (Fn+F4), de a Win/Game és Fn gombokat is megcserélhetjük, igaz, ezt csak a Hera szoftverben tudjuk megtenni. Szintén a szoftverben adott a lehetőség teljesen átszabni a kiosztást (és profilonként akár külön-külön kiosztást is beállítani).

A középső, szövegszerkesztést segítő blokk másodlagos funkciói a háttérvilágítás beállítását teszik lehetővé, míg a standard numerikus részen a 8/2 páros a fényerő növelését, illetve csökkentését kapták. Nem szeretnénk felsorolni az összes lehetséges effektet, van belőlük bőven ideértve a szivárványszínű hullámzást is – ha pedig a Hera szoftvert is bevetjük, akkor akár gombonként külön színeket is beállíthatunk. Szerencsére nincs akadálya a konzervatív, egyszínű világításnak sem, de akár ki is kapcsolhatjuk az egészet.


[+]

Maga a Hera egyébként makrók és más extrák szempontjából pontosan ugyanazt tudja, mint a Zeus M1 esetében, azaz itt is kapunk egy nagyon jól használható makrószerkesztőt, illetve be tudunk állítani adott időben megszólaló riasztásokat, de még a gombok lenyomásakor megszólaló hangokat is kérhetünk.


[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés