Acer Aspire S3 – Ultrabook, másképp

Belső és beviteli részleg

Felnyitva a kijelzőt egy klasszikus kép tárul szemünk elé. Méretes, multi-touch képességekkel és rejtett gombokkal felruházott, lekerekített szélű a tapipad, ami roppant jól működik. Érzékenysége megfelelő, nem késlekedik, gombjai határozottan és halkan működnek, ez pedig szinte MacBook Airhez illő magasságokba repíti az S3-ast. Már csak az hiányzik, hogy a Windows 7 is tudjon olyan finoman görgetni és "többujjas parancsokat" kezelni, mint az OS X, és akkor tényleg minden rendben lenne.

A billentyűzet szokás szerint szigetes kialakítású, látszatra nem nyújt semmi újat és háttérvilágítással sem rendelkezik. Gombjai rettentő rövid úton járnak és keményen (viszont halkan) koppannak a végállásban, tehát nyomáspont lényegében nincs.

Biztosra vesszük, hogy sokak tetszését ez sem fogja elnyerni, de ez természetes, mert mindenkinek más szimpatikus. Volt szerencsénk viszont hosszabb ideig használni a tesztgépet, ezért elmondhatjuk róla, hogy a billentyűzete nem olyan rossz, mint amilyennek most elsőre hangzik, hosszú távon jól használható, és gyors gépelést tesz lehetővé.

Az Acer Ultrabookjának is fényes a kijelzője
Az Acer Ultrabookjának is fényes a kijelzője

A külső felépítésre visszatérve, az Aspire S3 masszivitásával nem volt gond, a kijelző csavarása nem ment olyan könnyen, és a fedele is bírja, ha ujjal nyomkodjuk. Utóbbit ha nagyon (és ezt szó szerint is vehetjük) keményen nyomjuk, akkor bekapcsolt kijelzőnél látható a nyomáspont, ami szintén természetes vékony gépek esetében. Az 1366x768 képpont felbontású, 13,3"-es, fényes felületű kijelzőt tartó zsanér nem lötyög, nincs holtjátéka, és 90 fokos szögig elég feszesen tart, nagyobb szögben viszont rázkódásra, rázásra már könnyebben kinyílik, egészen nagyjából 160-170 fokig.

Apropó, nyitás: egy ujjal nehéz kinyitni a fedelet, az alsó rész elemelkedik az asztallaptól, a becsukás viszont akár egyujjas művelet is lehet. Egy dolgot kell még ezen a ponton megemlítenünk: teljesen nyitott kijelzővel asztalra helyezve az S3-ast éppen csak nem emelkedik el az alsó rész és billen hátra a kijelző felé, viszont a valamivel könnyebb SSD-s verzió esetében ez is megtörténik (persze "nem esik rá a kijelzőre").

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Acer

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés