Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz blakey #10181 üzenetére

    "X700-asom LG TV-vel nem volt "barát", LG minden HDR-t Dolby Visionben jelenített meg, más TV-vel nincs gond."

    A DolbyVision témájú makemkv threade-en többen is LG Oled-el használnak Sony X700-at és eddig senki nem mondta hogy ilyen probléma lenne. Rákerestem külön és annyit találtam, hogy manuálisan ki kell kapcsolni a DolbyVision beállítást a Sony lejátszón ha HDR tartalmat nézel, ha pedig DolbyVision-t akkor vissza kell kapcsolni, de tény hogy ez így elég furcsány hangzik.

    6-os szériánál a bizonyos tartalmaknál a "bezöldülés" volt a probléma, de úgy tudom mostmár ez is kikerülhető pl. a MEL-re konvertálással, illetve javítottak is rajta és ritkábban fordul elő.

    "én eddig olyan hsz-eket olvastam ahol teljesen oda meg vissza vannak tőle. :) :F "

    Ez szubjektív, ilyenkor jó ha az embernek van több eszköze is és akkor van viszonyítási alapja. Sokaknak a Shield "pirosodása" és túlszaturáltsága sem tűnt fel a DV tartalmaknál sőt kifejezetten dícsérték aztán mostanra ez már teljesen egyértelműen dokumentált hiba.

    Ugyanilyen fake dinamikus HDR pl. az LG TV-k saját lejátszóján az Active HDR. Én soha nem bíznék egy valamilyen ismeretlen AI algoritmus által generált HDR képben, a lemezen gyárilag beállított természetes színekhez legközelebb állót szeretném visszakapni.
    Ha pedig ahogyan Te is írod a Zidoo nem vásárolt a Dolbytól licenszt akkor bizony a VS10 is valami saját fejlesztésű AI-al generálja a DV képet, hiába írt jól hangzó szövegeket a Zidoo support tomp-nak... Érdekes is utóbbival kapcsolatban, hogy ha valóban a HDR10+ metadata-t használná, sőt valami eredeti, a Dolby-tól vásárolt algoritmust (,,HDR forrásnál pedig a Dolby által kidolgozott algoritmus alapján számol") akkor miért nincs erről hivatalos reklámjuk/nyilatkozatuk? Attól félek azért nincs, mert kamu szöveg...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák