Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz26

    senior tag

    válasz Tamoo #1649 üzenetére

    Legyen meg a kinézett hangfalkábel, aztán utána beszéljünk róla megint ;] (a mostani rendszeredben egyértelműen az a szűk keresztmetszet, emiatt szerintem nem célszerű még véleményt alkotni a láncodról. Az viszont teljesen igaz, h az adott láncon, és a hallgatón is sok múlik a különbségek megítélésében)

    Patice: a Bladelius vs. DA-300 DAC összehasonlításáról esetleg írtál már valahol? Engem érdekelne :K :R (jöhet akár privátban is)

  • Patice

    Topikgazda

    válasz Tamoo #1649 üzenetére

    Win7/8-at nem HDMI-n keresztül, mozierősítővel próbáltad még?

    Nem azt akartam írni, hogy süket vagy, dehogy, csak nálam is sokszor van az, hogy alig hallom a változást, vagy éppen nincs is időm (és/vagy lehetőségem) direkt összehasonlításra egymás után (~ család), vagy éppen hajnalban sikerül valamit összehozni, amikor igazán fel sem tudom tekerni a hangerőt. :))

    Nebulo5 kollégánál pl. elég jól hallgató volt anno, amikor elmentem hozzá laptoppal + Bladelius DAC-kal stb. és nála megcsináltam azt, hogy először friss Win8 telepítés + Foobar (laptopban SSD, akksiról) script nélkül, majd ott helyben lefuttattam a scriptet és utan újra ugyan az a zene, ugyan azzal a lejátszóval sokkal nyugodtabb előadást adott, megjöttek a feszes, kontrollált mélyek, sokkal folyékonyabb lett a produkció, zeneibb lett az egész. És nem kicsivel. Pedig neki a Fine Arts erősítő, Hivox Lupus MKIII DAC, (Hivox tuningos) Aqoustic Research dobozok sem nevezném high-endnek, de tény, hogy nála nagyon eltalált a szinergia a komponensek között, mindent meghallgatás után válogatott össze, sok-sok év alatt és kb. fél milla alatt van a rendszer.

    A kontraszt szerintem is kell. :R Kíváncsi leszek majd, hogy ha sikerül kipróbálnod majd a kockát, hogy az nálad mit hoz.

    (#1650) Gabesz26:
    Túl sokat sajnos nem volt időnk tesztelni a kettőt, de sikerült összehasonlítani. A Bladi közvetlenebb hangú, előrébb tolja a színpadot és a zenészeket a hangfalak elé, de azért van mélység is + megvan az a tipikus karaktere ~ feszes, határozott mélyek megfelelő mennyiséggel + részletező hangkép. A Denon ezzel szemben a hangfalak mögül szólt inkább, nem volt olyan feszes a mélye, a különbség minimális volt, de azért hallható. A tere szélesebb, mélyebb volt, nekem már-már háttér zenélt, de ez megint csak ízlésfüggő dolog. Kinek melyik tetszik jobban.

    Nekem a Bladi hangja tetszik, de ha most kellene DAC-ot vennem, akkor a Denon a jelöltek között lenne. :K

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák