Hirdetés

  • PlayStationre tarthat a Palworld?

    gp PC-n és Xbox-on is roppant népszerű a játék, vélhetőleg csak idő kérdés míg a Sony gépeire is befut a program.

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

  • BYD Atto 3 menetpróba

    ma Ez kéne legyen a kínai slágertermék az európai piacon, mert tágas, olcsó és elég modern is. De adódnak kompromisszumok.

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essejó

    Topikgazda

    válasz Mauzes #7572 üzenetére

    Nos az hogy a Win7-en történő PD kiírás az zavart okozhat arról kabar fórumtárs írása óta tudunk, hogy neki problémát okozott. Én spec lehet eléggé el nem ítélhető módon W10 alatt írtam meg a PD-t. Mondjuk első körben nekem is volt gondom. Az 5.2 alatt használt 500 Megás PD-vel az istenért nem volt hajlandó elindulni, megírtam egy 8 GB-ra átmásoltam a szerkesztett grub.cfg-t amiben csak a PD-hez tartozó VID PID értéket változtattam meg és máris gond nélkül indult. Az én angol "tudásom" kimerül a google fordító használatában, de mintha angol fórumon olvastam volna, hogy min 4 GB-s kell hozzá, bár ebben nem vagyok teljesen biztos,hogy jól értettem, nos egy 8 GB-re készült a loader (nem volt itthon kisebb), és megy.

    Az viszont nem igaz, hogy az img edit nincs megemlítve a telepítési leírásokban!
    5, Keresd meg a gépeden a pendrive mappáját, abban a /groub mappát és abban a grub.cfg fájlt, nyisd meg a Notepad++ programmal, valami ilyesmit látsz majd:
    serial --port=0x3F8 --speed=115200
    terminal_input serial console
    terminal_output serial console
    set default='0'
    set timeout='1'
    set fallback='0'

    menuentry 'Synology DS3615xs' --class os {
    insmod fat
    linux /image/DS3615xs/zImage root=/dev/md0 syno_hdd_powerup_seq=0 netif_num=1 HddHotplug=0 syno_hw_version=DS3615xs vender_format_version=2 vid=0x090C pid=0x1000 console=uart,io,0x3f8,115200n8 sn=C7LWN09761 mac1=0011322CA785 withefi elevator=your_magic_elevator quiet
    initrd /image/DS3615xs/ramdisk.lzma
    }
    Ezeket kell módosítanod, hogy működjön:
    Változtasd meg az értéket vid=0x090C erről vid=0x[a te usb driveod vid-je]
    Változtasd meg az értéket pid=0x1000 erről pid=0x[a te usb drive-od pid-je]
    Változtasd meg az értéket console=uart,io,0x3f8,115200n8 erről console=ttyS0,115200n8
    Változtasd meg az értéket sn=C7LWN09761 erről sn=[a te sorozatszámodra]
    Változtasd meg az értéket mac1=0011322CA785 erről mac1=[a te mac címedre]

    A fenti pár sorban engem egy dolog megtévesztett, utólag hallottam, hogy mást is:
    Változtasd meg az értéket console=uart,io,0x3f8,115200n8 erről console=ttyS0,115200n8

    Néztem ki a fejemből, hogy nem kell megváltoztatni mert már eleve ez van: console=ttyS0,115200n8 aha ez gondolom az angol fordításból maradt, ugyanis azt az értéket kell változtatni, erre: console=uart,io,0x3f8,115200n8

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Új hozzászólás Aktív témák