Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eszgé100

    őstag

    válasz Pubszon #19605 üzenetére

    megpróbálom mégegyszer...

    #19590 eredeti kérdésem.

    #19592 Hány és mekkora hdd? 1 darab hdd, 4TB tárhely.... Milyen kötet? Itt sajnos félreértettem a kérdést és milyen helyett mennyit olvastam, bocs.

    #19596 MILYEN kötet? (mégegyszer) SHR-e? Nem, basic kötet, ext4 filesystem

    #19598 finom sugallat, melyben az összefolgaló tanulmányozására ösztönöznek... átolvastam, sajnálom, de nem lettem okosabb. Nekem az jött le belőle, hogy a módosítások után egy új lemezt már be lehet állítani SHR kötetként, a meglévő kötet adatvesztés nélküli konvertálásán valószínűleg átsilkott a szemem, vagy nem jól értelmezem a leírtakat, ezzel kapcsolatban további segítségre lenne szükségem. Gondolom ez lett volna a rám vonatkozó rész:

    ""A Synology a DSM 6.0-tól a 3615xs-ből kivette az SHR létrehozásának a lehetőségét. Nincs vele tapasztalatom, de szerintem a 3617-ből is. A korábbi verziókban létrhozott SHR kötetek ennek ellenére tovább működnek. Viszont egy kis szerkesztéssel, előcsalhatjuk az SHR1 és SHR2 létrehozásának lehetőségét.
    To get SHR again on DSM 6+ you need to modify the Synology config :
    * * * You follow this guide at your own risk, be very careful when editing system files ! * * *
    Would recommand you read the guide at link below to make sure you understand how to use the Vi text editor !
    Edit synoinfo.conf located in /etc.defaults/synoinfo.conf
    1. Telnet or Putty your NAS IP
    2. cd /etc.defaults/
    3. sudo vi synoinfo.conf
    comment out the line 294 with #
    #supportraidgroup="yes"
    then add below
    support_syno_hybrid_raid="yes"
    Reboot your NAS and create your volume with the SHR option.
    Vi text editor guide:
    https://www.cs.colostate.edu/helpdocs/vi.html
    Vi Editor Guide:
    Use arrow keys to move cursor
    Press i to insert text, press escape key to exit insert.
    :x Exit, saving changes
    :q Exit as long as there have been no changes
    ZZ Exit and save changes if any have been made
    :q! Exit and ignore any changes"

    #19599-19560-tól kezdtem összezavarodni

    mellékelek néhány képet, lehetőleg több és jobb válaszokkal szolgálnak a kérdeseitekre:

    kérdésem kicsit egyszerűsítve, amit még mindig szeretnék: 4TB adat és beállítások átvitele 8TB-re, 4TB kiszerelem 8TB-t beszerelem, újraindítok és megy ahogy eddig. Amennyiben megoldható, megkérhetlek titetket, hogy néhány pontba összeszeditek nekem a lépéseket? Előre is köszönöm :R

    kgymac: nem okosítottam, DS3615xs, remélem a fenti screenshotok segítenek :)

    ÉS KÉREK MINDENKIT, HOGY NE VESZEKEDJETEK, NYILVÁN ÉN ÉRTEM FÉLRE A KÉRDÉSEKET, AMIÉRT ELNÉZÉST KÉREK. SEGÍTSÉGÉRT JÖTTEM, NEM ÁLLT SZÁNDÉKOMBAN BAJT KEVERNI

    [ Szerkesztve ]

    "-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

Új hozzászólás Aktív témák