Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz sakraphad #17566 üzenetére

    Hát' max csak' "ajánlót" írok, mert a full OP-ot a két kernelhez le nem fordítom meg magyarázom az 100% (bocsi, annyi ideje még a magasságosnak sincs : D

    Azon felül, hogy szénné optimalizáltak (és itt nem csak egy initramdisk kiganézásról beszélek) és megpróbálják minél inkább frissen tartani (általában gyorsan bekerülnek a security patch-ek) meg teletolják mindenféle I/O, LMK és egyéb beállításokkal (wakelock blocker például) én ezek miatt mondanám hogy:

    - ElectraBlue:
    Szerintem azért jó, mert (volt..*) benne Lazyplug, ami úgy működik, hogy pl. LCD feléledéskor minden magot szépen felpattintja max-ra, te nem látsz lagolást, megy minden mintha nem lenne holnap, aztán ahogy alakul a felhasználó tevékenysége szépen kikapcsol a magokat hogy spóroljon az energiával. Ez is egy nagyon jó ötlet és megvalósítás, de ott van az a *volt mert a legutólsó verziókban a dev. kivette, mert voltak olyan felhasználási esetek mikor pont emiatt kezdett lagolni a telefon (pl. egyes video-k lejátszása közben annyira lement a teljesítmény hogy akadt a lejátszás, de ezt lehetne finomhangolni.. de őt ez nem hatotta meg, inkább ki is vette a fából teljesen).

    - StormGuard:
    A CPUQuiet portolása az nVidia Tegrát használó rendszerekből nekem tetszik, mert le is kapcsolja a CPU magokat ha nincsenek használatban. Itt persze bejön, hogy a bekapcsoláshoz egy meghatározott terhelés vagy egy meghatározott futó folyamat szám szükséges és ehhez jön hozzá a CPU governor még pluszban - azért írom ezt le, mert bizonyos felhasználási mód mellett lagolhat.. olvass vissza (kereső, részletes keresés, felhasználó szerint, crok - fudi2002-vel volt pár ilyen irányú hozzászólásunk).

    Spectrum support mintkettőhöz van egyébént ha nem akarsz kézzel állítgatni és a fejlesztő által megálmodott profilokban "megbízol".

    @ubul23: kiváló!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák