Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DaveHutt

    őstag

    válasz pzstm #152178 üzenetére

    És innentől temethetjük a konzolos kompetitív fps-eket. Illetve urambocsá', kötelező lesz ez a kiegészítő, ha érvényesülni szeretne az ember.

  • l.skywalker

    Topikgazda

    válasz pzstm #152178 üzenetére

    Én nem hiszem, hogy ilyen típusú adapter/konverter lenne. Mivel a rendszer konkrétan támogatja a billentyűzetet és az egeret, így igazából a fejlesztők döntése, hogy azt a játékban is engedélyezik-e vagy sem. Ha kiadnak egy ilyen gépet, ezzel kvázi kizárják a fejlesztőket ebből a döntésből - és nem hiszem, hogy ez korrekt lenne. Ráadásul annak idején elmondták, hogy azért nehéz szűrni azokat akik Xim-et vagy ilyet használnak, mert a rendszer nem konkrétan adapternek ismeri fel, hanem ugyanúgy, mint a nem gyári perifériákat simán csak: 3rd party-nak. De ha az MS előáll egy ilyennel, akkor onnantól kezdve 1rd party lenne minden egeres és billentyűzetes játékos, ami nagy kavarodást hozna.

    (#152182) DaveHutt: játék függő, de pl. most a Fornite készítői gondolkoznak olyan matchmaking rendszeren, ami periféria alapján sorsolja össze az embereket, nem pedig platforma alapján.

    Teszem azt, egy xbox online multi fps-ben lehetne így a matchmaking (ha vannak elegen benne):

    - egy szerverre dobja össze az MS kontrollerrel játszóakat
    - egy másik szerverre akik bill+egérrel játszanak
    - egy harmadikra pedig akik 3rd party kiegészítőt használnak

    Így mindegy lenne ki min játszi, csak az számítana, hogy mivel.

    #tovább vive az ötletelést:
    - én elgondolkoztam, hogy esetleg a Kinect utáni űrt fogja az MS befoltozni, lévén az nagyon sok régi X360-as felhasználónak nagy szívfájdalma
    - pzstm kollégával ötleteltünk és ő nagyon logikusan dobta be a kormány-t mint lehetséges kiegészítőt, ami már csak azért is szóba jöhet, mert jön a Forza Horizon 4, ami talán az utolsó exc. cím ami miatt még érdemes ilyeneket előhozni
    - én még gondoltam arra, hogy egy új kontroller vonalat nyitnak ezzel, ami nem az alap (érthetően az ár miatt) de nem is amit az Elite képvisel, hanem egy kicsit pro gamer-es, e-sportos kiadás, esetleg saját akku-val, dokkolóval

    és az én merész gondolataim még a GamesCon kapcsán:

    - Xbox All Access: a név utolsó szava miatt felmerült bennem, hogy nem-e lehetne-e ez az EA Access Premier?
    - GamePass: Fallout76-ot vajon bejelentik, hogy day1 jön a pass-ba?

    [ Szerkesztve ]

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Új hozzászólás Aktív témák