Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pigster

    senior tag

    Sziasztok!

    WP alapú oldalt próbálnék összekalapáln, de elakadtam. Készítettem saját plugint, ami Custom Page Type-ot és Custom Taxonomy-ket regisztrál. Működik is.
    A következőt szeretném. Az oldal menüjében megadni a Custom Tax kifejezéseket, úgy, hogy ezek egy általam készített sablon alapján listázzák ki az oda tartozó oldalakat. A dokumentációban az van, hogy készítsünk egy taxonomy_{saját-tax-slug}.php filet. Elkészítettem, de nem használja a WP, hanem az alap archive.php (azt hiszem, legalábbis) oldalra irányít át. Mit kell csinálni, hogy működjön? Próbáltam már egy csomó egyéb fájlnevet is, de semmi.
    Konkrétabban: mivel egy lovas oldalról van szó van egy olyan menü, hogy Lovak, ezen belül pl.: Fajta 1, Fajta 2, Fajta 3, stb. Azt szeretném, hogy a Fajta 1-re kattintva azokat az oldalakat (lovakat) listázza, ki, amik ebbe tartoznak, de - mint írtam - az általam elkészített sablon alapján.
    Órák óta szenvedek vele, de nem akaródzik múködni.
    Előre is köszi a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

    FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

  • pigster

    senior tag

    Készítettem egy custom_post_type-t és hozzá taxonomy-kat. Az egyik tax egy tulajdonságot jelöl (pl.: fekete, fehér, piros), egy másik tax státuszt jelöl (pl.: normál, nem normál, egyéb, stb.)
    Készítettem egy menüt, amire kattintva a tulajdonság szerint szépen ki is listázódnak az adott tulajdonságnak megfelelő custom postok (persze van egy saját taxonomy.php is). Azt szeretném, hogy csak azok jelenjenek, meg, amik megfelelnek egy bizonyos státusznak (pl.: normál)
    Gondolom a loopon belül ezt egyszerű megcsinálni, de azt szeretném, ha már a lekérdezés eredményében sem lennének benne. Ha van mondjuk 100 post, de abból csak egy normál státuszú, akkor - ahogyan kigógyiztam - alapesetben mind a százat lekérdezi a WP, aztán loopban ebből válogathatok. Ez óriási pazarlás, ezért szeretném, ha már az alap query vissza sem adná a nem megfelelő postokat.
    Ez SQL-ben sima ügy lenne, de WP-ben már lassan megőrülök. Órák óta próbálom a wp_query és társainak módosítását, meg ilyesmiket: $wp_query->set(...), arra_merge(....), add_action('pre_get_posts', 'csak_status_normal' ); de semmi értelmes dolgot nem sikerült összehozni.
    Fenti probléma megoldására lenne esetleg valakinek ötlete?

    [ Szerkesztve ]

    FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

  • pigster

    senior tag

    Erre senki semmit?

    FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

  • pigster

    senior tag

    válasz Narancs #392 üzenetére

    Nálam olyan volt, hogy a jQuery Datepickerben nem látszódott az év kiválasztója, akármit is csináltam. Rohadt sokára derítettem ki, hogy be volt kapcsolva valami Mailchimp plugin, ami css-ben elrejtette az adott elemet, mivel sz@rul volt megírva. Leszedtem a Mailchimpet, és működött minden. Tudom, hogy neked most nem pont ez a gondod, csak azért írtam, hogy lehet, hogy tök más okozza a hibát. Egyébként érdemes megnézni Firefoxban Firebug segítségével a forrást, hogy benne van-e a Datepicker, illetve, lehet hogy vmi js hiba van, azt meg a konzolban látni.

    Szerk.: Miután ezt a sok mindent leírtam, kipróbáltam, nekem sem ugrik fel a Datepicker...

    [ Szerkesztve ]

    FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

  • pigster

    senior tag

    válasz pigster #396 üzenetére

    Jó, hogy utólag néztem meg:
    A wordpress automatikusan a 3.7.2 verzióra frissítette a plugint, a Datepickeres dolog meg 3.7.4-től van. Nálad mi a helyzet?

    FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

  • pigster

    senior tag

    Sziasztok!

    A következő problémára keresek segítséget.
    Egy többnyelvű (német - elsődleges, magyar) oldalon a qTranslate-X-t használom. Működik is minden, de az egyik oldalon Nimble Portfolio szerepel. Bármit csinálok, csak a német nyelven jelenik meg a portfólió, a magyar változatban mindig azt írja, hogy csak német nyelven elérhető. Az oldalon szereplő egyéb szöveg sem jelenik meg. Hiába írom be [:de]..[:hu] - mintha ott sem lenn. Minden más oldal működik. Mi a megoldás?

    FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

Új hozzászólás Aktív témák