Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • netreg

    tag

    válasz And #11927 üzenetére

    And:
    Hmmm, teljesen egyetértek az általad leírtakkal. Talán kicsit elbeszélünk egymás mellett.

    A 3 antenna nem rémlik, nem igazán akartam ide keverni. Csak azért hoztam szóba, mert kvázi téged idézve: hiába több antenna, ha 1 rádiója van. Nekem csak annyi a lényeg, hogy >=2, mivel trükközni akarok velük:)

    "Vagyis nincs olyan, hogy a router 'megjegyzi' , hogy az egyes kliensek melyik antennával érhetőek el, és minden, az adott klienshez tartozó csomag adásakor / vételekor majd azt választja ki."

    Én is így gondolom.

    "Egyszerűen annyi történik, hogy antennát vált, ha az aktuálisról vett jel hibaaránya megnő. Ha a link egy adott klienssel él, és a jel folyamatosan jó minőségű, esze ágában sem lesz antennát váltani, mert nincs értelme."

    Természtesen. Pont ezért fog antennát váltani azonban akkor, mikor az (irányított és fal külső oldalán lévő) antennán keresztül nem tudja elérni a házon belüli klienst (vagy csak nehezen), ezért megpróbálja (felkapcsolja) a másik antennát, hopp, ez jobb: vált és viszont... Legalábbis ha én programoztam volna, biztos így csinálom. Talán pont így is van. Persze ez késleltetést biztosan okoz majd, de mivel nem a két különböző antennával elérhető kliensek egymással való kommunikációja a cél, hanem a routeren jelen lévő net kapcsolat diverzifikálása, ezért ez nem tűnik túl nagy problémának.

    Nyílván szebb lenne, amit írtál is, ha jól emlékszem, hogy 2 routerből csinálok ethernet kábellel egy olyan megosztást, hogy az egyik befelé sugároz, a másik kifelé (akár más csatornán, akár más frekin). Végül is ezt akarom, kicsit egyszerűbben és kevésbé hatékonyan elkövetni.

    Jó, tudom, hogy ez kicsit fából vaskarika, de azért kevésbé kiélezett helyzetben is megtörténhet, csak nem tudunk róla. Mivel az antennák alapban omnipolárisak, így nem tud nagy eltérés lenni a 2 v. 3 egymáshoz közel ültetett hatékonysága szempontjából. Gondolom amelyiknél kielégítően működik, ott lehorgonyoz, ha viszont lefedettségi határon van a kliens, akkor valsz. folyamatosan váltogat, hátha jobb lenne a másik, stb... Ezért is lassabb (meg persze a hibák miatt)...

    "A g-nél egyetlen antenna is tökéletesen elegendő az átvitelhez,... Az n-szabványnál viszont ez nem igaz. Ott muszáj 'több rádiót' használnunk, csakhogy azok nem egymástól függetlenül léteznek, hanem a szabvány teljesítéséhez szükségesek, ráadásul ugyanazon frekvenciatartományt használják. Ez volna a MIMO, amellyel úgy érünk el nagyobb linksebességet, hogy mindenféle trükkel párhuzamos rádiófolyamokat alkalmazunk, de úgy, hogy az átviteli spektrumot nem növeljük meg, magyarul a párhuzamos adatfolyamok mind ugyanazt a rádiócsatornát használják."

    Tehát itt is a rádiók száma dönt? Lényeges, hogy hány antennája van? Vagy az n-szabványnál ez ugyanazt jelenti? Akárhogy is, ahogy Kali is írta, gondolom csak akkor tudod a maximumot kihozni, ha a másik oldal is "ugyanilyen" felépítésű, hiszen a mátrix kommunikáció akkor teljes. Jól értettem?

    [-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

Új hozzászólás Aktív témák