Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vidcap

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Tegnap először telepítettem Win7-et egy új számítógépre és két dologra szeretnék rákérdezni, mert nem vagyok biztos benne, hogy jól csináltam.

    1. Telepítő lemezről bootoltam és a telepítővel alakítottam ki a partíciókat. 1 TB hdd-t osztottam fel 3 részre. Ahogy egy-egy partíciót létrehoztam, írta ki a fennmaradó szabad területet, ezt teljesen felosztottam. Közben viszont kiírt az én partícióim mellé 3x100 MB-os részeket, hogy ezekre elképzelhető, hogy fontos rendszer adatok (?) kerülnek. Mindhárom ilyen 100 MB-os részre a törlést kértem, tehát, hogy csak a kívánt 3 partícióm maradjon meg. A 3 db 100 MB-os partíció bent maradt a listában, viszont a törlés gomb már inaktívvá vált. Így telepítettem a Win 7-et, most a "számítógépben" csak az általam kért 3 partíciót látom.

    A kérdésem, hogy gondot jelent-e a telepítő által beállított 100 MB-os partíciók fent leírt törlése? Nem tudom, mi célt szolgáltak volna ezek. Ha azt javasoljátok, újratelepítem és partícionálom a hdd-t és meghagyom a 3 partíció mellett "létrejött" 100 MB-os részeket.

    2. Telepítést követően rendben indult a Win, ugyanakkor a D és E meghajtókra nem tudtam rálépni, mert azt írta, hogy nincsenek formázva. A telepítés során nem kértem ezt, gondolom a C-t alapból előkészítette a telepítés során, hogy megfelelő legyen (formázta, stb.). Én a partíciós résznél csak a felosztást adtam meg az 1. pontban leírtak szerint, nem formáztam külön egyik meghajtót sem.
    A "Számítógép"-en belül a D és E meghajtókra jobb gomb/formázást kértem és az ott felajánlott beállításokkal formáztam le őket (NTFS, gyorsformázás).
    A kérdésem, hogy ez a formázás elegendő-e vagy esetleg formázzam őket újra a "gyors" pipa kikapcsolásával, azaz "normál" formázást kérve? Eddig nem sok mindent másoltam rájuk, azt tudom pótolni.
    Azt szeretném elkerülni, hogy az esetleges nem megfelelő formázás miatt a régi gépről átmentett cuccok 1-2 nap, hét stb. miatt eltűnjenek majd.

    Tehát a kérdésem ,hogy elegendő volt a két meghajtóra a gyorsformázás, ami lefutott 3-4 másodperc alatt, vagy formázzam őket újra, ha igen, milyen beállításokkal?

    Köszönöm előre is a válaszokat.

  • vidcap

    csendes újonc

    válasz Doky586 #56320 üzenetére

    Köszi a segítséget. Pro verziót tettem el, de gondolom a lényeg ugyanaz.

Új hozzászólás Aktív témák