Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LonGleY

    veterán

    válasz #41133696 #36980 üzenetére

    Az MS programok előnyeinek hátterét továbbra sem látom ebből, de van pár átfedés, amiben egyetértünk.

    Böngésző: komoly, amit az IE 11-re elértek, a leggyorsabb böngésző vált belőle. De nálam alap az Opera (most a 20-as széria), még mindig közel áll a szívemhez a speed dial és pár saját megvalósítás. Meg a Firefox és a Chrome tesztelni.

    Levelezés: részemről online, viszont van egy ígéretes, otthoni használatra ingyenes kliens még: eM Client.

    Felhő: Dropbox, mert folyamatosan kihasználom a funkcióit (fájlok előző verziójának tárolása, fájl- és mappamegosztás linkkel, normális működés). Nálam 46 giga (ingyen kimaxolt fiók + a HTC 2 évre szóló jóváírása a 20 vagy 25 gigáról).

    Fájlmenedzser: TC nekem sem kell (sőt, mindig is utáltam), megfelelő programokkal egészítem ki a win-t (WinRAR, TeraCopy Pro, Better File Rename).

    Képnézegető: IrfanView, giga képekhez és profi munkához pedig a GPU gyorsított FastPictureViewer Professional. Sokaknál jól jön a mindenféle szerkesztővel ellátott FastPictureViewer Professional még, bár ő már lehelletnyivel lassabb az IrfanView-nál.

    Médialejátszás: a VLC jó az egzotikus formátumok lejátszásához, alapvetően viszont Splash Pro (képminőség, gyorsaság, sekkelési sebesség). Itt abszolut nem látom a WMP értelmét (azt leszámítva, hogy szükség van a jelenlétére a WMV-k más playerben történő lejátszásához is).

    Azonnali üzenetküldő: a Pidgin all-in-one megoldása sokaknál beválik (Talk, Yahoo, Facebook stb.), én 15 éve Trillian Pro-zok. Kezeli a Skype-ot is. A Skype tényleg jó Vo-IP-re, androidon az maradt, mint legjobb hangminőségű csevegő. Bár ez sem az MS érdeme.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák