Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz canniball #23723 üzenetére

    Biztathatnálak, de nem akarlak: valószínűleg "elfogadja" a teljesen más felépítésű processzort és alaplapot, de nem hiszem,. hogy hosszú távon stabil működés várható, így - több kevesebb bosszúság után - úgyis újra kell telepíteni. De próba szerencse...

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • brd

    nagyúr

    válasz canniball #23723 üzenetére

    Pont így működik a dolog, a baj csak az, hogy azzal a driverrel, ami a régi alaplappal volt használva, ha esetleg az új nem működik, akkor simán elhal a betöltés (ez leginkább a CPU-architektúránál, és a háttértároló-vezérlőnél a különösen kritikus), és nem is próbál másik drivert keresni (a boot folyamán). Ezt azzal lehet pl. gyógyítani, hogy még az utolsó leállítás előtt a régi drivert eltávolítod, és az újat ráerőkszakolod az olyasmi eszközre, mint ami az újon van (pl. háttértároló-vezérlőt a háttértároló-vezérlőre). Az is baj lehet, hogy a régi driver egy újabb eszköz birtokában kékhalált is okozhat, ezért még azt is meg szoktam csinálni, hogy a régi drivereket a még működő gépben eltávolítom bizonyos eszközöktől (ezt pontosan/röviden nem tudom itt leírni, de olyasmiket, amihez külön szokott kelleni drivert telepíteni, pl. chipset-specifikus eszközök), de addig nem állítom le a gépet, ameddig az összessel nem végeztem (mindegyiknél újra akar indulni, de nem szabad hagyni neki, mert akkor ugye újra telepít hozzájuk drivert).
    Persze az egész műtét előtt javasolt egy rendszerpartíció-mentés, hogy legyen mihez visszanyúlni, ha sikerül teljesen elindíthatatlanná tenni a Wint.

    [ Szerkesztve ]

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák