Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gaben01

    őstag

    Sziasztok!

    Mivel már teljesen tanácstalan vagyok,ezért leírom a kálváriámat,hátha van valakinek ötlete.Adott egy Asus P8P67M-PRO lap, egy TP-LINK WR941ND router és 20/10-es digi net ZTE modemmel.A problémám a következő: karácsonykor nem voltunk itthon egy hétig,úgyhogy áramtalanítottam mindent (modem,router,gép).Mikor szerdán hazajöttünk,mindent visszakapcsoltam és azóta randomban elmegy a net.Illetve a win7 jobb alul azt mutatja,hogy van internetelérés,de közben semmilyen oldalt nem tölt be a firefox, aztán egy idő után jön a sárga felkiáltójel is.Az érdekes az,hogy közben wifin hibátlanul megy a net.Sajnos a router kihagyásával is ez a tünet.Újratelepítettem a win7-et (64 bites) és minden drivert,de a helyzet változatlan.Egyre gyanúsabbá vált a lap. Vettem bele pci-e hálókártyát,de tünet ugyanaz.Mikor az asztali gép a routerre van kötve és elmegy a net, akkor kihúzom az utp kábelt a gépből, azzal a lendülettel bedugom mellette a laptopba és már megy is gond nélkül. :F
    Azt kizártnak tartom,hogy az alaplapi hálókártya és egy frissen vett hálókártya is ugyanazt a tünetet produkálja.Az éjszaka kínomban már ráengedtem a hálózati kapcsolatoknál a win7 hálózatdiagnosztikáját.Pár percet szöszölt vele és legnagyobb megdöbbenésemre helyreállt a rend! Ment a letöltés és közben netezni is tudtam.Mivel ez már hajnalban volt,ezért örömömben gyorsan el is húztam aludni. Ma reggel még ránéztem,minden rendben volt,azt leszámítva,hogy speedtest közben a letöltési sebesség erősen ingadozott (de egyszer sem szakadt meg). Kb fél órája csörgött a nejem,hogy használná a gépet de nincs net. :W
    A modem jó, a router wifi és lan része is jó (mindet leellenőriztem a laptoppal és azzal hibátlanul ment órákon keresztül), kizárásos alapon a lapnak kéne a hunyónak lennie. De a rendszer diagnosztika lefuttatása után tapasztalt helyreállás arra utal,hogy beállítás probléma lehet.Van valami ötletetek?

    http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

Új hozzászólás Aktív témák