Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #11531 üzenetére

    Csak a 2. drivert ette meg (SiI3114 32-bit Windows SATARAID5 Driver - 6/24/2007 - 1.5.15.0 - 183 kb), meg ami a Floppyn volt régi, az XP-hez.
    De így sem megy a telepítés rá, ezeket írja ki hibának:

    Amikor rámegyek az 50GB-os particióra, hogy telepítse rá:
    "Windows cannot be instaled to this disk. This computer's hardware may not supportbooting to this disk. Ensure that the disk's controller is enabled in the computer's BIOS menu."
    Pedig ez hülyeség, mert az XP-m elindul erről a vinyóról (persze ha nincs bedugva IDE vinyó, de az most az install alatt sem volt, sőt a másik sata vinyómat is kihúztam).

    Amikor csak kiválasztom a particiót a telepítésnél, alul ezt írja sárga felkiáltójellel:
    "Setup was unable to create a new system partition or locate an existing system partition. See the Setup log files for more information"

    A vinyó elején van egy 1GB-os aktív partició, direkt annak, hogy az összes oprendszer ide rakja a boot fájljait. Ezt az XP meg is tette rendesen, lehethogy a Win7-nek ez (vagy ez is) a baja ?
    Ezután van az 50GB-os partició a Win7-nek, elsődleges - ezt eddig nem formatáltam, most a Win7 telepítővel viszont meg is csináltam, azt meg tudta csinálni.
    Aztán egy 25GB partició az XP-nek, szintén elődleges.
    Utána pedig még 4 kiterjesztett partició (kettő le van már formatálva).

    Most megpróbálom, hogy a Floppyra rakom fel az újabb SIL drivert.
    Mert lehethogy azért írta nem bootolhatónak a Win7 a vinyót, mert bent volt a pendrive is.
    És ilyenkor tényleg nem tudom bootolni a Sata vinyóról az XP-t, "Pendrive without Operating System detected" -et ír ki, és nem lép tovább a boot.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák