Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attilav2

    őstag

    Magyar oldalak pár hónapja lehozták a deskmodder.de cikkét, némelyik kissé elferdítve arról írt hogy kivették a telepítőből(canary buildekből) az inkompatibilis gépekre való registry hack-es telepítés lehetőségét. Nos pontosítok, nem erről szól a német cikk, hanem arról hogy bizonyos nagyon régi processzoroknál a canary buildekben már nem működik a registry hack-es trükk. Konkrétan két procit említ a cikk amelyeknél a registry trükk már nem működik: Core 2 Duo T6500 és AMD Turion II P650. A Qemu-val lehetséges fake cpu id-t beállítani, Core 2 Duo T7700 fake id-t beállítva a szokásos registry trükkel telepíteni tudtam a 25967-es canary build-et Qemu virtuális gépre, a német cikkben 25905-ös canary builddel végezték valódi gépeken a tesztet. C2D T6500-as fakeid-t még nem tudtam beállítani Qemu-ban, nem tudom hogy lehetséges e, ha jól látom egy fix lista van a beállítható fake cpu id-k ből, így elvileg nem lehet akármit beállítani. Turion nincs a választható fakecpuid listában így azt nem tudom tesztelni.

    i3 4160 procim van, ha simán a host cpuid-jét adom a virtuális gépnek akkor is feltelepül simán a registry trükkel a 25967-es canary build és az uupdumpról szedett elvileg végleges 23H2 iso is. Ellenőriztem, a fakecpuid jól működik, a virtuális gépben indított teszt programok, pl aida, a bekamuzott cpu-t írják ki, és a gépházban, eszközkezelőben is a bekamuzott cpu szerepel. Teszteltem Cascadelake-Server(Xeon) fakecpuid-vel, secure boot-tal, sw-tpm-el ellátott virtuális Qemu gépen a 23H2 "végleges" és a 25967-es buildeket simán, reg. trükk nélkül felment a rendszer, és a pchealth check is kompatibilisnak mondja a gépet. Szóval jól hazudik a Qemu :DDD

    Kicsit árnyalni szeretném a képet, mielőtt eluralkodik a pánikhangulat hogy a régi gépekre teljesen kizárják a telepítést :) Szóval nem kell rohanni lólhalálába új gépet venni :)

    [ Szerkesztve ]

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Új hozzászólás Aktív témák