Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • virkir

    veterán

    Na nekem is sikerült bekapnom :O kéne valami gyors segítség vagy ötlet merre induljak?

    A jelenség a következő, reggel gép indul hibátlanul, asszony internet+passzánsz majd de. kikapcsolja elmondása szerint normál körülmények között /ennyit még szakszerűen meg tud csinálni/.
    Én du. haza, nosza nézzük meg a leveleket és innen indul a rémálom.
    Bekapcsolásnál eljut az xp betöltő képernyőig ott két kékcsík lefut és kékhalál, nincs meghajtó vagy valami hasonló hibaüzenettel.
    Homlok kezd gyöngyözni, de sebaj xp cd be javítsunk, hát nem megy /itt már csorog a víz/ próbáljun egy telepítést volt már rá példa, hogy megmaradtak a dokumentumok amik természetesen kb két hónapja nincsenek lementve és fontosak lennének.
    Telepítést indítom erre az a K kiírja a C meghajtóra hogy ismeretlen formátum, talán formázzam le amire akarom. Természetesen NTFS-volt, /itt már a kéz is kezd remegni/.
    No de nincs veszve semmi van nálam egy gép, kitépem belőle a 20GB vincsit, gépbe be xp install indít, hogy majd ezzel indítva a gépet megpróbáljak adatot menteni.
    Na itt menekült el a család mikor nem bírták elviselni a káromkodásomat ugyanis az install az első újraindulásnál megáll, nincs operációs rendszer hibaüzenettel.
    A formázás 75%-nál szintén megáll és ráadásul mikor reboot után megnézem a vincsit nem csinált semmit minden ott van ahol lennie kéne /xp rendszerfájlok win könyvtár/.
    Ujjabb ötlet, be a vinyót a régi gépbe amiről most is írok, na itt gond nélkül felment az xp, indul fut igaz döcögőssen de hiba nélkül.
    Megpróbáltam visszatenni a másik gépbe de ismét megáll a nincs op. rendszer hibaüzenettel.
    Mi a sz@r döglött meg a gépben.
    Memtest gond nélkül lefut semmi hiba, dosból látja a kis vinyót, írja olvassa, elképzelésem sincs mi lehet a hiba.
    SEGÍÍÍTSÉG!!

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • virkir

    veterán

    válasz Fauszt #4995 üzenetére

    Ezzel csak az a baj az első egy PII ami már a 80GB sem látja, a másik meg egy DELL PIII amit még nem telepítettem + csak 20GB vinyó van benne, ráadásul slim cd-s tehát normál DVD írót sem tudok rátenni.
    Ezek miatt akartam a DELL vinyóját betéve a gépbe adatot menteni csak arra meg nem akar feltelepülni az xp.

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • virkir

    veterán

    válasz virkir #4996 üzenetére

    Na megoldódott a probléma bár azt ne kérdezze senki mi okozhatta.
    A gyógymód lépésenként:
    1. A gépben lévő 80-as tároló vinyóra xp hiba nélkül telepít a hibás 250-es lehúzva, hogy ne is lássa a telepítő /kicsit ricegve, hogy a rajta lévő adatok megmaradjanak/
    2. Újraindításnál már slave-ként a hibás vinyó
    3. Chkdsk-el indul a gép és láss csodát a hiányzó partíció ismét látható, olvasható, írható.
    4. Azonnal lementve minden fontos dokumentum.
    5. Minden vissza az eredeti állapotba és megy, mintha mi sem történt volna
    Az még mindig rejtély, hogy a DELL gépből kiszedett 20-as vinyóra miért nem akart települni az xp mert ha az ment volna kevesebbet idegeskedtem volna.

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

Aktív témák