Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frenky89

    őstag

    válasz TESCO-Zsömle #41684 üzenetére

    Kiegyezhetünk abban, hogy a szerelgetés első lépése a delid? ;]

    Aztán lesz is értelme. Egyrészt mert elsősorban önmagad megnyugtatására építenéd a rendszert, másrészt meg alig nyernél vele. A hőáramlás útján félpályás útlezárás van. Ennek elhárításával tudod leginkább növelni a forgalmat, a kamionok csak utána jönnek.

    Na jó legyen, bár kissé paradox a hőmérsékleti nyugalom javára elkótyavetyélni a garit.

    Predator árában vízhűtés csak annál gyengébb alkatrészekből, vagy használt cuccokkal oldható meg. A szivattyú maga 60€, a radiátor 85, a blokk is legalább 50, és akkor ott vannak a ventik, a tartály meg a szerelékanyagok. Ezért is mondjuk, hogy azok már nem kompaktok, hanem előreszerelt kit-ek.

    És kb. mennyivel tud kevesebbet a Predator?

    -Legtöbbet a szivattyún foghatsz. Ebből 60-70€ egy felszerelt darab. Itt az aprón az alapjául szolgáló szerkezetet megkapod 5-7k-ért teljesítménytől függően és olyan 20€-ért hozzá egy jobb tetőt. Az szumma 30€.

    No, akkor már is kérdés, hogy jól értem-e, hogy több opció van.
    1.) alap + top vagy tartályos top
    2.) alap + top egyben
    3.) alap + tartály egyben

    Ezekből nekem az utolsó a legszimpatikusabb a kevesebb csövezés miatt.
    A nagyobb tartály gondolom csak a feltöltésnél jelent pluszt, vagy van más előnye is? Másrészről pedig melyik pumpa az, ami halk, illetve jól látom, hogy a különböző márkás D5, vagy DDC pumpák gyakorlatilag ugyan arra az alapra épülnek csak más-más top van rajtuk?

    -A blokkon nincs mit fogni, bár abból is lehet jobb modelleket találni néha aprón, jellemzően fél áron, vagy ahhoz közel.

    undefined reference to `jobb' Mit kell figyelni?

    -Radiátorból főleg 120-asok mennek használtan, de persze abból is akad 140-es kivitel. Ha új mellett döntesz, akkor figyelembe kell venni a házban az alkatrészek tervezett elhelyezését, mert lehetséges, hogy a mostanában piacra dobott un. keresztáramú radiátorokkal könnyebben megoldható a légtelenítés.

    Kapásból lehet inkább új alkatrészekkel indítanék, hogy ismerjem a cuccok előéletét, azaz ha gubanc van, akkor tudjam, hogy jó eséllyel én voltam a ludas. Méretezésben tudtok segíteni? Illetve, ha jól sejtem, akkor a kör kb. úgy nézne ki, hogy tartály->pumpa->blokk->radi->tartály, de mennyire lehet szabadon pakolászni a dolgokat? Van valami szabály, hogy W csak X fölött, Y csak Z alatt lehet és hasonlók?

    -Szerelékanyagokon megint nincs mit tárgyalni, kell amennyi kell. Legalább 6-8 csati és 1-2m cső.
    -A víz még érdekes kérdés. Az alap desztillált, ehhez kerülhet 5-10%-ban tiszta alkohol, vagy fagyálló. Esetleg -ha nem annyira számít a színe- lehet alkalmazni korróziógátló inhibitort a rendszer védelmében. Ez használt alkatrészekkor és fémek -főleg alumínium- keverésénél fokozottan ajánlott.

    Amit nagyjából biztosnak gondolok az a soft tubing és a compression fitting-ek, de átmérő témában (is) teljesen tanácstalan vagyok. Viszont, ami még fix, hogy nem szeretnék színes vizet. Max. a csövek lesznek fehérek, vagy feketék, de lehet az átlátszó lenne a legcélravezetőbb, így kezdésnek, hogy lássam a bubikat.

    Egyelőre ennyi. :)

Új hozzászólás Aktív témák