Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz AssAssynn #3366 üzenetére

    Szerintem elég lehet. Ahogy írtam, megfelelő vastagság és ventik esetén. Két dolgot fontos kiemelnem: Egyrészt a víz fajhője ad némi hőtehetetlenséget a rendszernek, másrészt a normál életbe nem tudsz olyan felhasználási módot, ami az abszolút csúcsfogyasztást, vagyis a részegységes csúcsfogyasztásának összegét hozná. Tehát a rendszert soha nem fogja 272W-os terhelés érni, de még ha így is lenne, rövid ideig akkor is képes lenne azt elviselni.

    A túlméretezés elvét kimeríti a részegységek gyártó által megadott csúcsfogyasztásainak összeadása, amit normál üzemmel soha nem lehet elérni.

    Én ilyenkor felcsapom a google-t és elkezdek teszteket bújni. Nem szoktam wattokkal kalkulálgatni, mert erre általános számítás nem igazán van. Minden radi más, és még méretosztályon belül is komoly különbségek tudnak lenni kialakítástól függően.

    (#3368) Baltoafarkas: Ha csendet akarsz, akkor vastag Tripla. A te cuccod ~350W-ot adhat le. Ennek leadásához 10°C dT mellett 800-1000rpm kell, ami radiátornál már igencsak súrolja a csendes üzem felső határát. Ne feledjük, hogy míg egy jófajta ventinél "üresen" 1000rpm alatt szinte semmit nem hallasz, a radiátornál már tetemes szélzajjal kell számolni az "üres" értékekhez képest.

    Egy DDC simán meglehet 5k alatt itt aprón. 10k-ért már kapsz belépő szintű blokkot, 15-ért pedig már igen jók szoktak itt röpülni, szóval használtból össze lehet bogarászni elég jó cuccokat, de a belépő szintet itt is 35k környékére tenném. FC-blokk, ha mázlid van, 15 környékén szintén megvan. Az általad felvázolt kiépítést legjobb esetben olyan 50-60k-ból lehetne összerakni. És ja! Nem olcsó buli! Főleg a VGA nem. Ha nem találsz használtat, akkor az simán 25k...

    Persze, léghűtés megvan veléből, sőőőt... Sokadából is, de soha nem fogod azt a teljesítményt elérni, amit egy jól összerakott vízhűtés hozhat. Soha!

    Sub-Dungeoneer lvl -57

Új hozzászólás Aktív témák