Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Razi

    tag

    válasz Grózi #54217 üzenetére

    Grózi mond csak mi rossz származhat abból ha egy külső tápcsatis elosztóba több mint 5 ventit dugok? Példának okáért nálam 2db 8-as elosztó van a gépbe, mind a kettő külső tápcsatival rendelkezik és darabonként 6db NB Eloop ventit kötöttem rá. A külső táp csatival szemben van egy 4pines venti csati amit a lapra kötök, hogy tudja szabályozni a furdulatot pwm-el, viszont a fordulatszám monitorozása közben vannak ciklusok amikor nem tudja jól leolvasni hogy mennyin pörögnek a ventik. Ezt úgy kell elképzelni, hogy írja mondjuk IDLE állapotban, hogy 800RPM, várok egy picit és eltűnik a számláló vagy épp 0RPM-et ír ami ugye fals érték mert látom, hogy szépen pörögnek a ventik és jól is szabályozza őket a lap. Ezt az egész jelenséget betudtam annak hogy mivel több mint 1 venti van rákötve az elosztóra ezért nem bírja mindig követni a lap. Hozzáteszem hogy 3 éve üzemelnek így a ventik az elosztóval együtt, anno még pont a te tanácsodat kértem ki ezekkel kapcsolatban de akkor még 4790k procim volt Maximus VII ranger alaplappal. Most egy 8700k-t hajtok Maximus X Formula alaplappal és pont ugyanúgy működik minden mint a régin.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák