Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    Előtte:

    Feltöltés közben:

    Leak teszt / légtelenítés folyamatban:

    Bővebben:

    Párszor már írtam a topikban is a rendszerről. Épített vizem a s2011 hűtési problémáit megoldani lett először (egy EK L120), aztán ahogy váltottam 290Xre, először egy, majd 2 GPU is a rendszerbe került. Meg ahogy látszik szépen fejlődtek az alkatrészek is.

    Az előtte kép a tavaly decemberi iteráció: I7-3820 + Asus 290X Matrix Platinum + VTX3D X-Edition vízen. 3dmark Time Spy alatt 880Wos peak. Nyáron pedig kezdett látszani, hogy a 360as Alphacool XT a 280as Black Ice GTSsel ugyan 50-55fokos vízhez még elég, de úgy már max elfogadható csak a rendszer hangra.

    Agyaltam a dolgon, hogy mi legyen. A 630on nincs extra lyuk vízhűtés kivezetésére alphának van átvezetője pci sloton ami tud 10mmes belső átmérőt, de mindkét oldalra csati kell és csak az aquatuningon van Értsd 60euro + posta alsó hangon csak az átvezető, 4 EK 16/10el és két 90es csatival számolva mert a ház hátuljától nem szerencsés 10 centis ívben húzni a kábelt... bár inkább legyen az 80 euro mert a radiátorra is emiatt még kell két 90es.

    Viszont volt itthon még két radim, elég csatlakozóm (extrán 1-2 könyök is), elég vizem és elég csövem, plusz némi csavarom / alátétem / kiegészítő elemem. Előtte méregettem, elvileg elfértek a cuccok.

    Jelenlegi rendszer (félkövérrel szedve ami új):
    - EK Xres 140 + D5 kombó (alphacool rad holder / EK 50/70es talppal rögzítve) (új szűrő, az előző elmállott)
    - EK Supremacy LTX
    - EK 290X Matrix Platinum blokk + backplate
    - EK 290X SE blokk + backplate
    - Aplhacool 360 XT (megfordítva mert egyébként nem fért el a cső 90fokos elemmel sem a másik radiátortól) + 2xNZXT 200mm venti (4 SFlexet váltott, elvileg magát a radiátort kevésbé fogja hűteni, viszont a ház ambientjére tippre elég pozitívan fog hatni... vissza tudom építeni 3SFlexre, a negyedik pull volt és már nem fér el sajnos).
    - HWLabs Black Ice 280 GTS + Antec 140TC
    - EK 120 XTX + EK 1600rpm fan (ha beválnak fent az NZXTk akkor kap egy SFlexet), három EK 50/70ből összetákolt tartóval.
    - EK 120 XT + ebmPapst 4412F/2GL
    - kb 2.6 méter PrimoFlex átlátszó cső (eddig olyan 2 méter kellett)
    - kb 1.8+liter kék EK coolant (előző rendszernek 1.3liter kellett). + olyan 0,1-0,2 körül lesz, még várok, hogy mennyit kell rátölteni

    stresszteszt még nem volt, de ambient tempek alapján némi javulásra számítok. felületre (dimenziók alapján és nem valós felépítés alapján) kb egy normál 360 + két slim 360 környékén van összesen a rendszer, illetve kb 80%a egy Mora3nak.

    Az NZXT 630 nagyon jól vizsgázott, kb 5-6 óra alatt megvolt az átszerelés és azért a fél vizet le kellett bontanom. Eléggé tele van, de figyelembe véve a cuccokat (víz + ATX lap, extrahosszú táp, 2HDD, 3SSD, 2 használt 5.25ös hely), nagyon elégedett vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák