Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • SimonYana

    addikt

    válasz Joshi #31059 üzenetére

    Nagyon jól sikerült!
    Én is gondolkodom még 2 db 1-es radi berakásán a Tripla mellé,de iszonyat drágák!
    Ráadásul amit én kinéztem (HWLabs Black Ice GT Stealth 140) , meg arany árban van! :O
    Pedig meg van az Obsidian-ban szépen a helye! :B
    Nagyon be jön az a MORA II. is ,de nem szeretem,ha nem a házamban vannak beszerelve a dolgok!

    ® SimonYana ®

  • nebancsa

    senior tag

    válasz Joshi #31059 üzenetére

    " Régebbi példa: a képen látható konfigom internetezés mellett 3 órát bírt passzívan"

    Na ennek tudatába én is visszaszívom hogy netezés közbe bírná passzívan, még nem próbáltam...

  • mh197

    senior tag

    válasz Joshi #31059 üzenetére

    Nem is azért írtam, mert titkolni akarom, miért megy ez így. Leírok bármit, ami kérdés van. A radi egyMagicool trippla radi, úgy van beépítve a házba, mint ahogy a képen is látszik. A pumpa a képen látható mobil rack alá van beépítve, ez egy Laing DDC 1T típus, a teteje lecserélve olyan plexis tetőre, ami befogatható olyan rezgésmentes gumicsavarokkal 5'25" helyre. Tartály hátul van, kicsi plexi tartály, semmi extra. A proci blokk egy XSPC delta V2-es, a 3870 vga-n, ami sajnos nincs a képen, de jövő hét után csinálok róla képet, az meg egy EK blokk, ami hűti a gpu-t, ramokat, fet-et. OC -től vetem. A csövek Tygoon csövek, 11/8 -as méretben, csatik is ugyanúgy. Ahogy írtam egyéb légkavarás nincs a gépben! Az alaplap egy DFI p35 UT- TSR2 , a proci egy E8400 -as, ami jelenleg 9x445Mhz-en, vagyis 4005Mhz-en ketyeg. Természetesen nem C1-es stepping, hanem az E-s steppinges a proci. A vga MSI 3870 OC 512Mb kártya. Ramok OCZ 2x2 Gb platinum 1100 Mhz-es fajta, az osztó miatt asszem 1068 Mhz-en megy jelenleg 5-5-5-15 el. A ramokra kellene egy nagyobb borda, mert sztem melegek, szóval ez a leggyengébb része jelenleg a rendszeremnek a hűtést tekintve, de ha leveszem a gyári ragasztottat, akkor meg ugrott a gari, szóval egyenlőre patt helyzet ezen a téren, csak a 8 cm-es zalamn venti 5V -on volt amit tudtam vele csinálni, hogy hangtalanul hűlljön is valamit gyári bordával. Ezenkívül a táp chieftek 550W-os 12 cm-es ventivel, halk fajta, meg vagyok vele elégedve. Winyók: Samsung 1 Tb F3 -as széria. A gép belsejét már részben szivaccsal kibéleltem, ahol legalábbis rések voltak, oda mindenhová fél cm vastag fekete szivacsot tettem, ez is eltérés a képhez képest. Sztem ami miatt megy passzívban, az a jó fajta steppinges proci, az XSPC blokk, ami nagyon jó, az erős pumpa, és, hogy a radi a ház tetején van, akadálytalanul mehet felfelé a meleg, mert ugye a meleg levegő felelé távozik, és emelett a ház kialakítása is szerencsés, mert elől pici lukakon tud beáramolni levegő a winyók felől szintén szivacson át a gép alsó részébe, valamint a ház aljára is vágtam egy nyílást, ami a képen még szintén nem látszik, és ott is képes levegő beáramolni. Így a lentről hideg, felfelé meleg áramlás az sztem, ami kihúzza a gépből a meleget, mert más egyéb trükk nincs benne. A vízes rendszerben a bekötés sorrendje: Pumpa --> cpu blokk -->vga blokk -->tartály -->radi -->pumpa. Így van összeállítva a rendszer. Apró szépséghiba, hogy a pumpa nm a rendszer legalacsonyabb pontja, így az első feltöltéskori légtelenítés nem a legegyszerűbb művelet, de utánna már zavartalan a működés. ;)

    Kérdés?

Aktív témák